• Головна
  • Вчені довели, що коти теж люблять людей
10:23, 4 жовтня 2019 р.

Вчені довели, що коти теж люблять людей

Вчені довели, що коти теж люблять людей

Вчені провели тести та з'ясували ступінь відданості кішок своїм господарям. Близько 65 відсотків тварин виявилися сильно прив'язані до людей.

Вчені довели, що коти теж люблять людей, фото-1

Ми звикли думати, що собаки — еталон відданості серед домашніх тварин. Вважається, що кішки не так часто виявляють свою любов до господаря, частенько його дряпають і кусають. Але нове дослідження спростовує цей факт і показує, що кішки можуть бути щонайменше настільки ж відданими людині вихованцями, як і собаки, інформує Ukr.Media.

Щоб з'ясувати ступінь прихильності тварин, вчені традиційно користуються спеціальним тестом. Він полягає в тому, що досліджувану тварину на самоті поміщають в незнайоме їй середовище, а через деякий час дають йому побачитися з господарем і спостерігають реакцію випробуваного. Потім фахівці проводять контрольний експеримент: аналізують реакцію тварини на появу господаря в знайомій обстановці. Таким чином можна зрозуміти ступінь відданості вихованця. Схожі тести вже проводили на мавпах і собаках: вони показали високий ступінь відданості людині обох видів.

Для нового експерименту команда вчених вибрала 79 кошенят і 38 дорослих кішок. Дорослі тварини брали участь в тесті тільки один раз, а кошенята були перевірені двічі — на початку експерименту і через два місяці після того, як 39 з них пройшли шеститижневий курс навчання і соціалізації. Решта 40 виступали в якості контрольної групи.

Під час тесту тварину разом з людиною поміщали в кімнату, в якій господар мав сидіти в колі. Щоб кішка могла підійти до людини, вона мала перетнути лінію кола. Провівши дві хвилини разом, господар залишив тварину на самоті, а ще через дві хвилини повернувся і сів у коло. Весь експеримент записували на відео, аналіз якого дозволив вченим зробити висновки про поведінку домашніх вихованців.

Виявилося, приблизно 65 відсотків і кішок і кошенят були сильно прив'язані до своїх господарів. Це значення близьке до величин, отриманих в такому ж тесті на людських немовлятах. І, як не дивно, відсоток відданих людині кішок виявився вищим, у порівнянні з собаками. Експерименти з останніми показали, що лише 61 відсоток з них відчувають прихильність до господаря.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тварини любов
live comments feed...