• Головна
  • В Україні за тиждень картопля подорожчала в півтора раза
10:59, 5 жовтня 2019 р.

В Україні за тиждень картопля подорожчала в півтора раза

В Україні за тиждень картопля подорожчала в півтора раза

Ціни впадуть, якщо українці припинять скуповувати овоч.

Всупереч запевненням аграріїв, вартість картоплі в Україні у вересні не почала знижуватися. Більше того, у період з 20 по 26 вересня ціна кілограма овоча на оптових ринках країни підскочила з 8,5 грн./кг до 12,5 грн./кг.

Аналітики, тим часом, від своїх слів не відмовляється. Запевняють, що дефіцит картоплі Україні не загрожує. За найскромнішими оцінками щороку в нашій країні збирають близько 16 млн. тонн картоплі. А все внутрішнє споживання, включаючи тварин і матеріал для посіву, не перевищує 4,5 млн тонн.

Однак паніка, викликана високими цінами на картоплю в період сезону формування зимових запасів українськими родинами, а також численними повідомленнями ЗМІ, погіршила ситуацію. Нині заробити на українській паніці хочуть навіть експортери, які уважно відстежують ситуацію.

Об'єктивні проблеми з урожаєм, кажуть експерти, є в домогосподарствах, які побоялися висаджувати картоплю в квітні і зайнялися цим тільки в травні. У результаті посухи такі посадки дали поганий урожай. Але навіть в межах одного села можна зустріти приватні господарства з хорошим і слабким урожаєм. Що свідчить про відсутність системної проблеми.

До того ж, великі агрокомпанії з подібними труднощами не зіткнулися — зібрали близько 37-40 тонн з гектара.

Все це означає, що об'єктивних економічних передумов для зростання цін на картоплю в Україні немає. Більш того, як тільки українці припинять купувати овоч мішками за завищеною ціною, його вартість почне різко знижуватися. Щоб запустити цей процес вистачило б навіть тижня «споживчого мораторію», кажуть експерти.

І додають, купувати зараз картоплю дрібнооптовими партіями — не найкраща інвестиція.

До слова. Україна в серпні імпортувала рекордний обсяг картоплі.

https://ukr.media

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#картопля рекордні ціни
live comments feed...