12:56, 8 жовтня 2019 р.

Історія краєзнавчого музею

Історія краєзнавчого музею

У 2018 році Лубенський краєзнавчий музей відзначив своє 100 - річчя. До цієї дати було відкрито чотири зали у вересні минулого року. Вони оформленні в сучасному стилі, викликають зацікавленість не тільки у жителів міста, але й у гостей.
За словами молодшого наукового співробітника Сафронової Тетяни, музей з минулого року має ім'я свого засновника - Гната Яковича Стеллецького. Саме він у 1918 році, не зважаючи на те, що змінювалась влада, збирав речі зі старовинних маєтків по всьому Лубенському повіту. Саме тоді він організував Український народний музей у Лубнах і Наукове товариство.
Оскільки під час цих років у Лубнах побували деякі вчені, філологи, історики, Стеллецький їх залучив до роботи в цьому товаристві. Ці люди збирали місцевих городянин, проводили лекції, займались просвітницькою діяльністю.
Під час другої світової війни, на жаль, експонати, що зібрав Стеллецький, були частково втрачені. Частина музею була спалена, а частина - евакуйована. Пізніше музей продовжив свою діяльність з того, що залишилося.
До 1031 річниці заснування міста було відкрито ще два зали: 1-ий - початок 20-го століття, 2-ий - "Друга світова війна. Лубенщина". До кінця цього року планується відкриття ще одного залу.
З наступного місяця планується реалізація нового проєкту. Це будуть ознайомлення  для дітей, починаючи з молодших класів — "Історії про історії", щоб заохочувати малечу цікавитися минулими подіями з раннього віку, перед вивченням історії в школах. Самі заняття проводитимуться в формі гри.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#музей історія нові проєкти
live comments feed...