Прогнози на майбутнє від технічного директора Google

Технічний директор Google і відомий технологічний футуролог Реймонд Курцвейл виступив із черговою порцією прогнозів на майбутнє.

Будучи одним з головних дослідників у сфері штучного інтелекту, Реймонд Курцвейл публікує свої прогнози починаючи з 1990-х. Багато з них, між іншим, стали академічними.

Але якщо раніше вчений говорив про не раніше, ніж 2030-х 2040-х роках, то сьогодні в останньому його доповіді простежується чітка структурованість та хронологічна послідовність. Цілком ймовірно, на точність вплинула його робота в одній із провідних інтернет-компаній світу, де футуролог опинився на передовій багатьох інноваційних розробок.

Курцвейл немов запрошує зіграти в інтелектуальній грі і зібрати пазл – картинку майбутнього з його старих і нових прогнозів. І якщо у тебе таки вистачить терпіння осилити всі прогнози вченого, помітиш: він розписав майбутнє з 2019-го по 2099-й буквально по роках.

У нашій редакції вистачило мужності ознайомитися з його працями тільки до 2045-го. Але і там повно цікавого. Читай, що нас чекає в найближчі 30 років.

2019 – Проводи та кабелі персональних і периферійних пристроїв кануть в лету.

2020 – Персональні комп'ютери стануть такими потужними, що вже не будуть поступатися людського мозку.

2021 – Бездротовий доступ до інтернету покриє 85% планети.

2022 – В США і Європі будуть прийматися закони для регулювання відносини людей і роботів. Діяльність машин, їх права і зобов'язання будуть формалізовані.

2023 – Реймонд Курцвейл ніяк не прокоментував цей рік. Напевно, відбуватиметься масштабна підготовка до страшного для автогонщиків 2024-му році.

2024 – Елементи комп'ютерного інтелекту стануть обов'язковими в авто. Людям заборонять сідати за кермо машини, оснащеної штучним інтелектом.

2025 – Поява масового ринку гаджетів-імплантантів.

2026 – Завдяки науковому прогресу зміняться одиниці вимірювання часу. Зокрема, це буде пов'язано з виміром людського життя.

2027 – Персональний робот, здатний на автономні складні дії, стане такою ж звичайною річчю, як і холодильник, мікрохвильовка...

2028 – Сонячна енергія стане настільки дешевою і поширеною, що задовольнить сумарну енергетичну потребу всього людства.

2029 – Комп'ютер зможе пройти тест Тьюринга, доводячи наявність у нього розуму (в людському розумінні цього слова). Це буде досягнуто за рахунок комп'ютерної симуляції людського мозку.

2030 – Розквіт нанотехнологій в промисловості, що призведе до дешевизні всіх продуктів.

2031 – 3D-принтери для роздруку людських органів будуть використовуватися в лікарнях будь-якого рівня.

2032 – Нанороботи почнуть використовуватися в медичних цілях. Вони зможуть доставляти в тканини людини корисні речовини і виводити відходи. Також вони проведуть детальне сканування людського мозку, за рахунок чого стане ясніше принцип роботи останнього.

2033 – Самоврядні авто витіснять всі машини на дорозі. І тоді автолюбителям доведеться розпрощатися з гонками і традиційним ручним керуванням улюбленими елітними карами:

2034 – Перше побачення людини з штучним інтелектом. Фільм «Вона» в удосконаленому вигляді: віртуальну любов можна буде оснастити тілом, проектуючи її зображення на сітківку ока. Останнє на думку Курцвейла можливо буде за рахунок спеціальних контактних лінз або окулярів віртуальної реальності.

2035 – Космічна техніка стане досить розвиненою для того, щоб захищати Землю від загрози зіткнення з астероїдами.

2036 –Біологія стане частиною програмування. А саме: людство зможе програмувати клітини для лікування хвороб. А використання 3D-принтерів дозволить вирощувати нові тканини і органи.

2037 – Гігантський прорив у дослідженнях людського мозку. Будуть досліджені сотні різних субрегіонів зі спеціальними функціями. Деякі з алгоритмів, що кодують розвиток цих регіонів, будуть розшифровані і включені в нейронні мережі комп'ютерів.

2038 – Поява людей-роботів, продуктів траснгуманистических технологій. Вони будуть володіти власним інтелектом, орієнтованим на певну сферу знань, і опціями-імплантантами (від очей-камер до додаткових рук-протезів).

2039 – Наномашини будуть імплантуватися прямо в мозок і здійснювати довільне введення та виведення сигналів з клітин. Це призведе до появи віртуальної реальності «повного занурення». Процес буде здійснюватися без будь-якого обладнання.

2040 – Пошукові системи стануть основою для гаджетів, які будуть імплантуватися в людський організм. Пошук буде здійснюватися не тільки за допомогою мови, але і думок. Результати запитів будуть виводитися на екрани все тих же лінз.

2041 – Гранична пропускна здатність інтелекту стане в 500 мільйонів разів більше сучасної.

2042 – Перша потенційна реалізація безсмертя – завдяки армії нанороботів, яка буде доповнювати імунну системи і «вичищати» хвороби.

2043 – Завдяки величезній кількості нанороботів всередині людське тіло зможе приймати будь-яку форму. Внутрішні органи будуть замінюватися кібернетичними пристроями якості на порядок краще.

2044 – Штучний інтелект стане в мільярди разів розумніші людського.

2045 – Наступ технологічної сингулярності. Тобто Земля перетвориться на один великий комп'ютер.

2099 – Процес технологічної сингулярності пошириться на Всесвіт.

Це все схоже на фантастику. Видно неозброєним оком: Реймонд не соромився запозичувати ідеї з Термінатора. Щиро сподіваємося: вони не приведуть до того, що машини захоплять все людство, і нам не доведеться з ними воювати.

https://ukr.media

суспільство роботи Google
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Культура
На правому березі річки Сліпорід розташоване мальовниче козацьке село Ісківці. Саме тут, у центрі, біля ошатного діючого будинку культури вже четверте століття росте дуб-велетень, який є пам’яткою природи. Чимало історичних подій довелося побачити йому, а його велетенська крона, наче голова мудрого старця, пам’ятає всі легенди Ісковець. За легендами та переказами його засновником був запорожець Юсько (Йосип), якому вдалося вирватися з тяжкої турецької нево...
Політика
Розпочалася гаряча пора місцевих виборів. Лубенська ТВК вже прийняла документи та офіційно зареєструвала перших кандидатів на голову Лубенської ОТГ і депутатів. Але вчора, 22 вересня, сталася така прикра подія - в приміщенні, де знаходиться ТВК, зникло світло. І ТВК у повному складі спокійно пішли додому. Це по крайній мірі, безвідповідальність, особливо після обіцянки мера Грицаєнка О.П. контролювати забезпечення територіальної виборчої комісії. І цілком...
Суспільство
У селі Клепачі Лубенського району 20 вересня було відкрито і освячено новозбудований храм Різдва Пресвятої Богородиці. Споруджувався храм за проєктом талановитої лубенської архітекторки Ірини Казакової, під керівництвом прораба Олександра Піддубного. Всі роботи по будівництву храму фінансувалися родиною Михайленків. Настоятель храму отець Димитрій відслужив першу святкову службу.
Суспільство
Наслідки розгорнутої фахівцями юстиції роботи, спрямованої на погашення заборгованості по заробітній платі, істотно відчуваються впродовж 2020 року. Так, цьогоріч державні виконавці на користь мешканців Полтавщини, Сумщини та Чернігівщини вже стягнули близько 30 мільйонів гривень боргів по зарплаті. «Виявлення майна боржника, проведення опису, його оцінка та передача на реалізацію – це невичерпні етапи процедури примусового виконання рішень суду щодо стягн...
Різне
В Україні 22 вересня відзначається День партизанської слави. У цей день згадуємо тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи власного життя у лихоліття 1941-1945 років. Сьогодні у нашій країні знову точиться війна і на Донбаській та Луганській землях теж є ті, хто у підпіллі чинить спротив російським загарбникам. До повного визволення України ми не знатимемо їх імен. А сьогодні згадаємо тих, хто був у складі підп...
Суспільство
Плануєте одружитися з коханою людиною, але не знаєте, які документи необхідні для подачі заяви про шлюб? – Тоді розповідаємо. Для того, аби подати до відділу ДРАЦС заяву про реєстрацію шлюбу, необхідні наступні документи: ●паспорт або паспортний документ; ●для тих, хто раніше був у шлюбі – документ, що підтверджує його припинення. Документи, видані компетентним органом іноземної держави, повинні бути відповідним чином легалізовані, якщо інше не передбачено...
Новини компаній
Вже зовсім скоро, 4 жовтня, всі педагоги країни святкуватимуть своє професійне свято - День Вчителя. Важливо вибрати корисний подарунок, який буде приносити користь і робити життя хоча б трохи комфортніше та яскравіше. Одні з кращих і оригінальних варіантів на сьогоднішній день - розумний парасольку і дерев'яні годинник. Вони корисні, зручні і функціональні. Цими подарунками вчитель буде користуватися досить часто, згадуючи турботливого учня і будучи йому...
Пригоди
20 вересня 2020 року з водойми у с. Новаки Лубенського району місцеві мешканці дістали тіло жінки, особа якої встановлюється. Тіло направлено до Лубенського відділення обласного БСМЕ для встановлення причини смерті.
Спорт
Молодь є важливою складовою сучасного українського суспільства, носієм інтелектуального потенціалу, визначальним фактором соціально-економічного прогресу. Від здатності молоді бути активною творчою силою значною мірою залежить процес державотворення. Соціальне становище молоді, як однієї з найбільш уразливих категорій населення, що характеризується наявністю амбіцій, завищених очікувань, пошуком власного шляху і прагненням до самореалізації, є показником у...