• Головна
  • Прогнози на майбутнє від технічного директора Google
08:03, 10 жовтня 2019 р.

Прогнози на майбутнє від технічного директора Google

Технічний директор Google і відомий технологічний футуролог Реймонд Курцвейл виступив із черговою порцією прогнозів на майбутнє.

Прогнози на майбутнє від технічного директора Google, фото-1

Будучи одним з головних дослідників у сфері штучного інтелекту, Реймонд Курцвейл публікує свої прогнози починаючи з 1990-х. Багато з них, між іншим, стали академічними.

Але якщо раніше вчений говорив про не раніше, ніж 2030-х 2040-х роках, то сьогодні в останньому його доповіді простежується чітка структурованість та хронологічна послідовність. Цілком ймовірно, на точність вплинула його робота в одній із провідних інтернет-компаній світу, де футуролог опинився на передовій багатьох інноваційних розробок.

Курцвейл немов запрошує зіграти в інтелектуальній грі і зібрати пазл – картинку майбутнього з його старих і нових прогнозів. І якщо у тебе таки вистачить терпіння осилити всі прогнози вченого, помітиш: він розписав майбутнє з 2019-го по 2099-й буквально по роках.

У нашій редакції вистачило мужності ознайомитися з його працями тільки до 2045-го. Але і там повно цікавого. Читай, що нас чекає в найближчі 30 років.

Прогнози на майбутнє від технічного директора Google, фото-2

2019 – Проводи та кабелі персональних і периферійних пристроїв кануть в лету.

2020 – Персональні комп'ютери стануть такими потужними, що вже не будуть поступатися людського мозку.

2021 – Бездротовий доступ до інтернету покриє 85% планети.

2022 – В США і Європі будуть прийматися закони для регулювання відносини людей і роботів. Діяльність машин, їх права і зобов'язання будуть формалізовані.

2023 – Реймонд Курцвейл ніяк не прокоментував цей рік. Напевно, відбуватиметься масштабна підготовка до страшного для автогонщиків 2024-му році.

2024 – Елементи комп'ютерного інтелекту стануть обов'язковими в авто. Людям заборонять сідати за кермо машини, оснащеної штучним інтелектом.

2025 – Поява масового ринку гаджетів-імплантантів.

2026 – Завдяки науковому прогресу зміняться одиниці вимірювання часу. Зокрема, це буде пов'язано з виміром людського життя.

2027 – Персональний робот, здатний на автономні складні дії, стане такою ж звичайною річчю, як і холодильник, мікрохвильовка...

Прогнози на майбутнє від технічного директора Google, фото-3

2028 – Сонячна енергія стане настільки дешевою і поширеною, що задовольнить сумарну енергетичну потребу всього людства.

2029 – Комп'ютер зможе пройти тест Тьюринга, доводячи наявність у нього розуму (в людському розумінні цього слова). Це буде досягнуто за рахунок комп'ютерної симуляції людського мозку.

2030 – Розквіт нанотехнологій в промисловості, що призведе до дешевизні всіх продуктів.

2031 – 3D-принтери для роздруку людських органів будуть використовуватися в лікарнях будь-якого рівня.

2032 – Нанороботи почнуть використовуватися в медичних цілях. Вони зможуть доставляти в тканини людини корисні речовини і виводити відходи. Також вони проведуть детальне сканування людського мозку, за рахунок чого стане ясніше принцип роботи останнього.

2033 – Самоврядні авто витіснять всі машини на дорозі. І тоді автолюбителям доведеться розпрощатися з гонками і традиційним ручним керуванням улюбленими елітними карами:

Прогнози на майбутнє від технічного директора Google, фото-4

2034 – Перше побачення людини з штучним інтелектом. Фільм «Вона» в удосконаленому вигляді: віртуальну любов можна буде оснастити тілом, проектуючи її зображення на сітківку ока. Останнє на думку Курцвейла можливо буде за рахунок спеціальних контактних лінз або окулярів віртуальної реальності.

2035 – Космічна техніка стане досить розвиненою для того, щоб захищати Землю від загрози зіткнення з астероїдами.

2036 –Біологія стане частиною програмування. А саме: людство зможе програмувати клітини для лікування хвороб. А використання 3D-принтерів дозволить вирощувати нові тканини і органи.

2037 – Гігантський прорив у дослідженнях людського мозку. Будуть досліджені сотні різних субрегіонів зі спеціальними функціями. Деякі з алгоритмів, що кодують розвиток цих регіонів, будуть розшифровані і включені в нейронні мережі комп'ютерів.

2038 – Поява людей-роботів, продуктів траснгуманистических технологій. Вони будуть володіти власним інтелектом, орієнтованим на певну сферу знань, і опціями-імплантантами (від очей-камер до додаткових рук-протезів).

Прогнози на майбутнє від технічного директора Google, фото-5

2039 – Наномашини будуть імплантуватися прямо в мозок і здійснювати довільне введення та виведення сигналів з клітин. Це призведе до появи віртуальної реальності «повного занурення». Процес буде здійснюватися без будь-якого обладнання.

2040 – Пошукові системи стануть основою для гаджетів, які будуть імплантуватися в людський організм. Пошук буде здійснюватися не тільки за допомогою мови, але і думок. Результати запитів будуть виводитися на екрани все тих же лінз.

2041 – Гранична пропускна здатність інтелекту стане в 500 мільйонів разів більше сучасної.

2042 – Перша потенційна реалізація безсмертя – завдяки армії нанороботів, яка буде доповнювати імунну системи і «вичищати» хвороби.

2043 – Завдяки величезній кількості нанороботів всередині людське тіло зможе приймати будь-яку форму. Внутрішні органи будуть замінюватися кібернетичними пристроями якості на порядок краще.

2044 – Штучний інтелект стане в мільярди разів розумніші людського.

2045 – Наступ технологічної сингулярності. Тобто Земля перетвориться на один великий комп'ютер.

2099 – Процес технологічної сингулярності пошириться на Всесвіт.

Це все схоже на фантастику. Видно неозброєним оком: Реймонд не соромився запозичувати ідеї з Термінатора. Щиро сподіваємося: вони не приведуть до того, що машини захоплять все людство, і нам не доведеться з ними воювати.

https://ukr.media

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#суспільство роботи Google
live comments feed...