• Головна
  • Оформлення та монетизація субсидій
15:00, 10 жовтня 2019 р.

Оформлення та монетизація субсидій

Оформлення та монетизація субсидій

Програму житлових субсидій було започатковано у 1995 році рішенням Уряду України для допомоги малозабезпеченим родинам в оплаті житлово-комунальних послуг. Вже понад двадцять років ця програма залишається головним механізмом соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.
Начальник Управління праці та соціального захисту населення у місті Лубни  Щербак Віктор Олексійович розповів подробиці щодо пільг і субсидій.
"З 1 жовтня розпочинається період для призначення субсидій. Опалювальний сезон як для субсидій, так і для пільг починається із 16 жовтня і триває по 15 квітня включно. Відповідно нарахування субсидій не змінилося, але змінився порядок їх виплати. 
На даний час субсидії можуть отримувати пенсіонери на їх рахунки, відкриті в уповноважених банках, або через Укрпошту, якщо хтось через неї отримує пенсію. 
За рішенням комісії, субсидія призначається внутрішньо переміщенним особам, а також тим, хто орендує житло. Якщо хтось з осіб не проживає за вказаною адресою, власник має право оформити субсидію без цієї особи за рішенням комісії. 
При отриманні субсидій необхідно повідомляти управління соціального захисту в таких випадках:
- Коли змінився склад сім'ї;
- Коли хтось із домогосподарства зареєструвався або знявся з реєстрації за відповідною адресою;
- Коли сім'я зробила покупку більше, ніж на 50 000 грн. (автомобіль, причеп, мопед, мотоцикл, менше 5 років від випуску), або нерухоме майно. В цьому випадку домогосподарство позбавляється субсидій.
З 1 жовтня змінюється порядок виплати пільг для населення. Норми для них незмінні по соціальних стандартах і порядку видання. Але шляхи отримання змінюються. Якщо раніше пільгами займалися підприємства і надавачі послуг, визначали відсоток, який необхідно людині сплачувати, то зараз вони будуть отримувати призначення монетизовано двома напрямками. Перший це безготівковий. (Ощадбанк  перераховує суму пільги підприємству, котре буде надавати послуги). Та готівковий за зверненням людини із заявою. (Якщо це на опалювальний сезон, таку заяву людина має подати до 15 жовтня, якщо не опалювальний до 15 квітня).
Коли пільговик звернувся з такою заявою, тоді загальна сума пільги буде перераховуватися на пенсійний рахунок, чи на його рахунок в Ощадбанку, таким чином людина буде сплачувати комунальні послуги самостійно.
Якщо пільговик економить якусь частину пільг щомісячно, в кінці опалювального періоду цю суму він отримує на свою банківську картку.
  Є також окремі пільгові категорії населення, які визначенні для проживання в сільській місцевості (для медпрацівників, педагогів, тощо). Але по місту таких пільг немає."

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#призначення субсидій Управління праці та соціального захисту населення
live comments feed...