15 фактів про Всесвіт

Космічні глибини приховують безліч таємниць та загадок, багато з яких людству лише належить розгадати. Поза сумнівом, попереду нас чекають приголомшливі відкриття, які перевернуть сучасні уявлення про Всесвіт з ніг на голову, а поки що деякі з фактів, відомі науковцям і доступні людству.

1. Насправді, в Сонячній системі лише 8 планет. Пам’ятаєш, чому нас вчили в школі? Вчені стверджували, що всього в нашій системі 9 планет, і найбільш віддалена від нас – Плутон. Однак кілька років тому Міжнародний астрономічний союз змінив критерії, за якими космічне тіло можна називати планетою. Тож тепер, враховуючи нові стандарти, Плутон втратив право носити назву «планета», і на офіційному рівні було встановлено, що планет в нашій системі залишилось лише 8. Хоча все може змінитися. І впевнено можна сказати, ця цифра неостаточна.

2. У космосі немає звуків. Саме так. Там панує повна тиша і безмовність, ані звуку, ані шелесту, адже в космосі немає повітря, тож звукові хвилі і не поширюються.

3. Світловий рік у Всесвіті триває аж 225 мільйонів земних років. Таким чином, щоб пройти відстань, яку світло долає за 1 рік, нам потрібно, не зупиняючись, рухатись протягом більше ніж 200 мільйонів років! Так, непомітно, можна дійти і до тих часів, коли Землею ще ходили динозаври.

4. Кожен день на Землю падає 27 тон космічного пилу. Тільки підрахуй, за рік наша планета вкривається більше ніж 10 000 тон пилу.

5. У Всесвіті все знаходиться в постійному русі. Навіть, якщо ти сидиш на стільці, все одно рухаєшся. Так, всі люди, моря, будівлі і гори ‒ постійно рухаються у просторі зі швидкістю 530 кілометрів на секунду. Усередині нашої галактики ми летимо зі швидкістю 225 км/сек, а сама Галактика газує зі швидкістю 305 км/сек.

6. Космонавти під час польоту в космосі збільшуються у рості. Так-так, вони підростають. Причиною є те, що в космосі не має сили тяжіння і через відсутність тиску на хребет в умовах невагомості, всі космічні мандрівники підростають десь на 5 см.

7.В космосі існує таке диво, як холодне зварювання. Що це означає? Якщо два шматочки металу притиснути один до одного, то вони приварюються. При чому для цього не потрібні ніякі зварювальні пристрої. Подібне явище холодного зварювання було вивчено в космосі і підтверджено дослідами. Головна умова для цього, щоб на поверхні металу не було окислення. На Землі це неможливо, адже під дією атмосфери на поверхні планети відразу утворюються оксиди.

8. Космонавти не плачуть. Уявляєш? Точніше вони можуть плакати, але сльози не будуть текти вниз по щоці, а залишаться на місті і розтечуться навколо очей. Адже в умовах гравітації звичайні сльози їм недоступні.

9.Середня щільність такої планети як Сатурн, майже в 2 рази менше щільності води. Що це означає? Ну от якби ми знайшли гігантське водоймище і поклали в нього цю планету, то вона б не потонула, а плавала б на поверхні, як м’ячик. Отакої!

10. Скляний дощ існує. Наш Всесвіт багатий на всілякі дива. Одне з таких ‒ скляний дощ, що йде на планеті під чарівною назвою HD189733b. Дякуємо, що це не в нас. Для нас краще дощ із цукерок :)

11.Промені сонця, які ми бачимо, насправді мають вік близько 30 тис. років. Насправді, це важко осягнути. Вчені це пояснюють так: енергія, яку ми отримуємо від Сонця, утворилася в його ядрі 30 000 років тому, саме стільки часу їй було необхідно, щоб пробитися з центру ядра до поверхні Сонця. А до самої Землі промені долітають дуже швидко ‒ за 8 хвилин.

12. 99% маси Сонячної системи становить маса Сонця.

13. У сузір’ї Великої Ведмедиці зірки розташовані в різних галактиках. Коли ми дивимось на небо, нам здається, що зірки в сузір’ях знаходяться поруч одна з одною. Однак, це не так. Насправді, відстань між ними може бути дуже великою, навіть гігантською. Просто нам з Землі здається, що вони всі поруч.

14.Планета-гігант Юпітер настільки велика, що в неї як в шухлядку могли б поміститися тисячу таких планет як наша Земля.

15.На Венері одна доба триває аж 224,7 наших земних дня, тобто, більше ніж 7 місяців. От би таку відпустку!

всесвіт цікаві факти космос
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Так у Лубнах називається мікрорайон, де колись дислокувалася знаменита Чапаєвська дивізія. Вже давно розформована військова частина, але люди залишилися жити. Мікрорайон гарний, густонаселений, і здавалося б, повинен бути тут порядок. Та щось пішло не так. Біля пятиповерхівок вулиці Гвардійської на дитячому майданчику жодного разу за літо не скошували траву, вже кілька тижнів сміттєва урна стоїть переповнена сміттям і ніхто наче й не збирається навести лад...
Різне
Ідучи будь-яким містом, ви завжди звертали увагу, як цвітуть з початку літа та до пізньої осені багряні, жовті й вогняні чорнобривці. Ці квіти отримали назву «золото Діви Марії», вони були зображені навколо лику Діви Марії та символізували монети із золота. Існувала легенда, що коли втікали Марія та Йосип до Єгипту, їх переслідували злодії. Вони спіймавши їх, забрали гаманець, а в ньому замість золотих монет були квіти чорнобривців. Ці квіти застосовують у...
Політика
Напередодні місцевих виборів, що пройдуть в Україні 25 жовтня 2020 року, влада повністю змінила виборче законодавство. Нова виборча система настільки складна, що навіть експерти не можуть у ній розібратись. Якби робили все правильно, то виборча кампанія мала б початися за півроку – з широкомасштабної роз’яснювальної роботи. Однак її не було і немає. Така ситуація зручна для великих партій, які вже сидять у Верховній Раді. На тлі плутанини й незнання вони п...
Екологія
Саме так можна назвати те, що відбувається майже щодня – палають торфовища, ядуча пелена диму накриває села і відчувається в Лубнах. У селі Висачки люди особливо потерпають від диму, вранці, 24 вересня, горіння торфу було наскільки інтенсивне, що видимість в селі була у межах двадцяти метрів. Жити у такому смороді дуже шкідливо для здоров"я, але навіть якщо комусь стане зле, то лікаря у селі немає, а швидка допомога із Лубен буде їхати дуже довго. Дорога д...
Новини компаній
29 вересня 2020р о 11.00 відбудеться онлайн-зустріч протягом якої ми покажемо на лінії часу, крок за кроком, як впевнено і планово виходити на ринок ЄС: перевірка бізнес-ідеї та роздуми про релокацію менеджерів фірми; аналіз ринку, підготовка комерційних пропозицій; як не упустити можливість отримання грантового фінансування ще до реєстрації фірми; проведення зустрічей з партнерами та першими замовниками; становлення на ринку Польщі, легалізація перебуванн...
Суспільство
КП «Лубни-водоканал» просить абонентів терміново сплатити за послуги з водопостачання та водовідведення та оплатити борги за попередній період ( в разі наявності таких). В період карантину стрімко знизились надходження оплат за послуги від абонентів КП «Лубни-водоканал», тому підприємство не має коштів в повному обсязі розрахуватися за електроенергію. Наразі КП «Лубни-водоканал» попереджено про відключення об’єктів водопостачання від електроживлення і, як...
Освіта
Лубенська спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів N6 отримала чергову перемогу. Цей заклад на 4-му місці в обласному рейтингу результатів ЗНО серед 303 навчальних закладів Полтавщини! Це визначна перемога всього педагогічного колективу. Вітаємо!
Екологія
Дніпро обміліє вдвічі. Такі прогнози дають фахівці Інституту водних проблем і меліорації НААН. 5 років в країні фіксують маловоддя й посухи. У 2020 році річки обміліли настільки, що питання рекордного мілководдя вже двічі виносили на засідання РНБО. Адже це стало загрожувати національній безпеці. Україна має один з найнижчих в Європі показників забезпеченості водою. Якщо щорічний доступ до водних ресурсів становить менше за 1,7 тис. куб. м на людину, то це...
Культура
На правому березі річки Сліпорід розташоване мальовниче козацьке село Ісківці. Саме тут, у центрі, біля ошатного діючого будинку культури вже четверте століття росте дуб-велетень, який є пам’яткою природи. Чимало історичних подій довелося побачити йому, а його велетенська крона, наче голова мудрого старця, пам’ятає всі легенди Ісковець. За легендами та переказами його засновником був запорожець Юсько (Йосип), якому вдалося вирватися з тяжкої турецької нево...