• Головна
  • Секрети фотографій, які невідомі до нашого часу
19:25, 14 жовтня 2019 р.

Секрети фотографій, які невідомі до нашого часу

Секрети фотографій, які невідомі до нашого часу

За оцінками аналітиків, у наш час всі жителі нашої планети щороку роблять понад 1 трильйона фотографій. Цікаво, що більшість з них - це селфі і порнографічні фото. Якихось 100 років тому люди робили в 1 мільйон разів менше знімків! Тим не менше багато фото, що дійшли до нас з того часу, з трудом піддаються ідентифікації. Пропонуємо вам дізнатися про загадки знаменитих фотографій, які поставили перед дослідниками питання, на які вони не в змозі відповісти, інформує Ukr.Media.

Особистості будівельників з фотографії «Обід на хмарочосі»

Секрети фотографій, які невідомі до нашого часу, фото-1

Відомі імена лише 4 з цих людей.

«Обід на хмарочосі» - один з найвідоміших знімків за всю історію фотографії. На ньому зображені одинадцять робочих, присівших пообідати на сталевій балці на двохосотметровій висоті висотного будинку, що будується. Досі дослідники так і не з'ясували, хто ж є автором цієї фотографії, зробленої в 1932 році. Спочатку вважали, що її зробив Льюїс Хайн. Але після проведеної в жовтні 2003 року експертизи авторство Хайна оскаржили і передали Чарльзу Клайду Еббетсу. Нарешті, в 2013 році «Обіду на хмарочосі» знову повернули статус фотографії, зробленої невідомим автором.

Але багатьох людей найбільше цікавить інше питання - що за люди зображені на цьому знаменитому знімку? На жаль, особистості більшості з них донині залишаються нез'ясованими.

Це цікаво: У 2011 році на даху 230-метрового лондонського хмарочоса Heron Tower був створений ремейк прославленого кадру.

У 2012 році були названі імена лише чотирьох будівельників, присутніх на фотографії «Обід на хмарочосі»: Джозеф Екнер, Джон Кертіс, Метт о'шонессі і Патрік Глин - відтепер вони назавжди увічнені в історії.

Це цікаво: 18 вересня 2001 року відомий американський скульптор Серджіо Фурнарі по фотографії створив скульптуру. Її виставляли в Нью-Йорку, щоб надихати робітників, які розгрібали завали зруйнованої при терористичній атаці будівлі Всесвітнього торгового центру. Через 2 роки Серджіо встановив цю скульптуру на свою вантажівку, зробивши з неї подобу мобільного музею.

Особистість першої в історії сфотографованої людини

Секрети фотографій, які невідомі до нашого часу, фото-2

На знімку - перша в історії сфотографована особа.

Навесні 1838 року один парижанин зупинився на розі бульвару дю Тампль для того, щоб чистильник відполірував його туфлі. У той момент він, сам того не усвідомлюючи, випадково увійшов в історію. Винахідник Луї Дагер тоді експериментував з дагеротипом, намагаючись сфотографувати вулицю. Він сидів на даху розташованого на іншій стороні вулиці дому. До завершення експозиції потрібно було почекати 7 хвилин.

Ці 7 хвилин парижанин і простояв на розі дю Тампль, чекаючи, поки чистильник закінчить полірувати його взуття. Так він став першим в історії сфотографованим чоловіком. Але ніякої іншої інформації про нього, на жаль, немає. Можливо, цей чоловік був навіть не парижанином.

Деякі дослідники стверджують, що на фотографії немає ніякого чистильника. На їхню думку, «піонер фотографії» стояв поруч з звичайним водяним насосом. На жаль, якість знімка не дозволяє підтвердити або спростувати це припущення.

Коли було зроблено перше кольорове фото?

Секрети фотографій, які невідомі до нашого часу, фото-3

Перші кольорові фотографії виглядали приблизно так.

У 1861 році американець Джеймс Клерк Максвелл представив публіці перше кольорове фотографічне зображення, яке було отримане методом потрійної експозиції. Саме його вважають основоположником принципу отримання кольорових фотографій. Можливо, ця думка помилкова.

Справа в тому, що ще за 10 років до того в редакцію «Daguerreian Journal», першого в світі журналу, присвяченого професійній фотографії, прийшов лист від американця Ліва Хілла. Він заявляв, що зумів зробити справжній прорив у сфері кольорової фотографії. Хілл стверджував, що з допомогою особливого пристрою - хіллотипа, він зміг зробити більше 40 кольорових зразків. У заключній частині листа Лівай пообіцяв представити свій винахід громадськості найближчим часом. Цього так і не відбулося, тому фахівці вважають його звичайним шахраєм. Незабаром Хілл взагалі зник з поля зору видавців. Більше про нього ніхто не чув. Принаймні, в наукових колах.

Це цікаво: На початку XXI століття експерти, які вивчали колекцію представлених Ліваєм «хіллотипів», з'ясували, що фотограф дійсно ретушував свої роботи вручну, щоб надати їм барвистості. Тим не менше деякі кольори (наприклад, червоний і синій) були присутні на знімках спочатку.

Доля фотографій Алекса Гарднера

Секрети фотографій, які невідомі до нашого часу, фото-4

Алекс Гарднер знімав всі жахи Громадянської війни в США.

Алекс Гарднер - фотокореспондент, який зафіксував на плівку всі жахи Громадянської війни в сша (1861-1865). Найвідоміша серія його фотографій - знімки полеглих у битві в Ентітемі солдат (1862 рік). Також Алекс знімав повішених злочинців, залучених в змову проти Авраама Лінкольна, тодішнього президента США. Так і самого главу держави він також встиг сфотографувати, незадовго до трагічної смерті останнього.

Після смерті Гарднера більшість його оригінальних негативів зникло. Фотографії вважали втраченими назавжди, але один невідомий фотограф в 1893 році випадково виявив їх. Ці знімки стали найважливішою фотографічною знахідкою в історії Сполучених Штатів. На жаль, незабаром вони пропали знову, на цей раз - остаточно. Досі дослідники не знають, що з ними сталося.

Фото корабля «Джорджія»

Секрети фотографій, які невідомі до нашого часу, фото-5

Чи був корабель 'Джорджія' зображений на плівці?

«Джорджія» - броньований військовий корабель військово-морських сил Конфедеративних Штатів Америки, побудований у 1863 році. Життя «Джорджії» виявилося недовгим: менш ніж через 2 роки після спуску на воду судно було потоплено.

Це цікаво: Конфедеративні Штати - фактично незалежна держава, що існувала в період з 1861 по 1865 рік на території сучасного півдня США. До його складу входили 13 рабовласницьких штатів. У 1863 році керівництву США майже вдалося домогтися визнання власного суверенітету від Франції та Британії.

Більше 100 років американці вважали, що цей корабель так і не був коли-небудь сфотографований. В історії залишилися лише його ескізи і малюнки художників. Але в середині 80-х років ХХ століття Джон Поттер, відвідуючи один з гаражних розпродажів, виявив старий знімок. Він зрозумів, що на ньому була зображена «Джорджія». На жаль, у Поттера не було можливості придбати рідкісне фото (продавець запросив занадто високу ціну), тому він просто зняв його на свій фотоапарат і відправив плівку знайомим історикам. Після ретельного аналізу зображення експерти одноголосно вирішили, що фото «Джорджії» було справжнім. Але знайти оригінал не вдалося.

Поттер стверджував, що унікальну фотографію «Джорджії» купив невідомий чоловік, який не залишив після себе ніяких слідів. У 2014 році в Америці почалася масштабна кампанія з пошуку нинішнього власника знімка. Успіхом вона не увінчалася.

Це цікаво: У квітні 2015 року Джон Поттер зізнався журналістам «Ассошіейтед Прес», що вся його історія - вигадка. Він нібито просто намагався привернути до себе увагу, а жодної фотографії «Джорджії» ніколи не існувало. Але чи варто йому вірити? Близький друг Поттера говорив, що Джон сам купив оригінал, маючи намір через деякий час продати його в тисячі разів дорожче.

Сім'я з Маргита

Секрети фотографій, які невідомі до нашого часу, фото-6

Особистості цих людей невідомі досі.

Взимку 2015 року в Національному музеї Шотландії виставили колекцію фотографій, що відносяться до вікторіанської епохи. Практично на всіх знімках були зображені звичайні чоловіки і жінки з традиційно серйозним (для того часу) виразом обличчя. Але дослідників зацікавили, на перший погляд, нічим не примітні знімки фотографій однієї сім'ї. Матір, батька і двох дітей, відпочиваючих в містечку Маргіт (графство Кент, південно-східна Англія), фотографували 7 разів у різні роки. Ніякої інформації про цю родину не збереглося.

На відміну від інших знімків, на цих фотографіях не було ніяких підписів, з допомогою яких можна було б визначити, хто саме на них зображений. Єдине, що вдалося з'ясувати - їх автором був професійний фотограф Вільям Колдер.

Жертви «Грим Слипера»

Секрети фотографій, які невідомі до нашого часу, фото-7

«Грим Сліпер» убив, за деякими даними, 80 осіб.

Чи чули ви коли-небудь про серійного вбивцю з Лос-Анджелеса, який отримав прізвисько «Грим Сліпер» (приблизний переклад на українську - «похмурий сплячий»)? Він нападав в основному на чорношкірих жінок. Криміналісти стверджують, що за 25 років жертвами маніяка стали щонайменше 11 осіб. У той же час деякі експерти називають цю цифру сильно заниженою. На їхню думку, серійний вбивця позбавив життя понад 80 людей.

Коли поліцейські заарештували Лонні Франкліна-мол., головного підозрюваного у справі «Грима Слипера», в його будинку був проведений обшук. Було виявлено майже 200 знімків різних жінок. Майже всі вони були зроблені в машині Лонні або у нього вдома. Деякі дівчата, зображені на фото, перебували в несвідомому стані, інші, по всій видимості, були сфотографовані вже мертвими.

Це цікаво: Вижити після зустрічі з «Грим Слипером» вдалося лише одній дівчині. Вона розповіла поліцейським, що Франклін сфотографував її в своїй машині, після чого зґвалтував і вистрілив в неї з револьвера. На щастя, дівчина змогла втекти від маніяка.

Фотографії, виявлені в будинку «Грим Слипера», були оприлюднені правоохоронними органами у 2010 році. Поліцейські змогли встановити особи більшості зображених на них жертв. Але пізнати ще 38 жінок вони не можуть досі. Ніхто не знає, чи живі вони. Враховуючи «сумну статистику» маніяка, ймовірність невисока.

Справжня фотографія падаючого солдата?

Секрети фотографій, які невідомі до нашого часу, фото-8

Знаменитий знімок Роберто Капи - підробка?

Знімок, на якому зображений убитий ворожою кулею і падаючий на землю солдат республіканської армії, був зроблений фотографом Роберто Капою. У свій час присудили Роберту чимало премій за те, що він не побоявся ризикнути життям і, озброївшись камерою, відправився на поля битв Громадянської війни в Іспанії. Тим не менше експерти досі сперечаються про достовірність цього зображення.

Аргументи прихильників версії про те, що шукана фотографія - підробка, представляються досить переконливими. У 2009 році іспанська газета El Periodico провела детальний аналіз знімка, під час якого з'ясувалося, що він був зроблений поблизу від міста Еспехо. Все б нічого, якби Еспехо не був втягнутий в громадянську війну через 3 тижні після друку знаменитої фотографії в ЗМІ.

Тим не менше це не заважає експертам Міжнародного центру фотографії і сьогодні вважати знімок Роберто Капи справжнім.

Це цікаво: Багато людей думають, що коли солдат республіканської армії позує фотографу, його наздогнала куля снайпера. Але це твердження суперечить заяві Капи. Автор знімка стверджує, що солдат загинув, потрапивши під кулеметний вогонь.

Путін чи ні?

Секрети фотографій, які невідомі до нашого часу, фото-9

Як вважаєте, чи не Володимир Путін на цій фотографії зліва?

Представлена вище фотографія була зроблена в 1988 році під час офіційного візиту президента Сполучених Штатів Рональда Рейгана в Москву. На ній американський глава збирається потиснути руку звичайному радянському хлопчику, якого він зустрів, гуляючи по Червоній площі. Придивіться до знімка уважніше. Помічаєте щось незвичайне? Якщо ні - зверніть увагу на світловолосого туриста, що стоїть ліворуч від хлопчака і спостерігає за подіями. Багато людей, в числі яких і автор фотографії Піт Соуз, впевнені, що це не хто інший, як молодий Володимир Путін, нинішній президент Росії.

Представники глави РФ категорично відкидають це припущення, стверджуючи, що в той час, коли був зроблений даний знімок, Путін перебував у Дрездені. А що думаєте з цього приводу ви?

Безіменні жертви «червоних кхемерів»

Секрети фотографій, які невідомі до нашого часу, фото-10

Режим Пола Пота знищив десятки тисяч жителів Камбоджі.

У 1975 році «червоні кхемери» (представники крайньо лівого комуністичного руху в Камбоджі) захопили будівлю середньої школи і перетворили колишній освітній заклад у в'язниці S-21. Тут за 4 роки правління Пола Пота вони вбили понад 17 тисяч осіб. Ув'язнених в'язниці S-21 піддавали нелюдським тортурам. «Червоні кхемери» били їх до смерті, після чого ховали в загальних могилах. Найсумніше те, що досі не вдалося з'ясувати, ким була більшість цих людей.

Охоронці в'язниці не вели записів, але в ЗМІ просочилися сотні фотографій нещасних в'язнів. Завдяки їм вдалося встановити особи кількох десятків жертв режиму Пола Пота. Імена всіх інших, схоже, назавжди викреслені з історії.

Це цікаво: Пол Пот вирішив, що для будівництва «світлого майбутнього» Камбоджі був необхідний всього лише «1 мільйон вірних людей». Решту жителів (більше 6 мільйонів чоловік) він планував перевиховати або піддати фізичному знищенню, як «нездатних змінитися». Відомо, що з десятків тисяч людей, які потрапили в камбоджійську в'язницю Туол Сленг (сьогодні тут відкрито музей геноциду), лише 12 змогли вижити. За щасливим збігом обставин, «червоні кхемери» банально не встигли їх розстріляти.

Найвірогідніше, таємниці більшості перерахованих вище знімків так і не будуть розгадані ніколи - історія вміє надійно зберігати свої секрети. Шкода, що ми так і не дізнаємося, наприклад, ким був той самий парижанин, що став першою людиною, відображеною на фотографії. А ще прикріше усвідомлювати те, що цей чоловік прожив звичайне життя і відійшов в інший світ, так і не дізнавшись, що доля подарувала йому шанс назавжди потрапити в історію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фотографія таємниці невідомі факти
live comments feed...