• Головна
  • Китайці запустили послугу з клонування котів
08:57, 15 жовтня 2019 р.

Китайці запустили послугу з клонування котів

Китайці запустили послугу з клонування котів

Китайські любителі кішок, спустошені смертю вихованців, можуть отримають можливість клонувати своїх улюблених кішок, а в перспективі - і собак.

Надалі таким тваринам спробують передати і спогади оригіналу, повідомляє китайське видання Global Times.

Компанія розпочала експеримент з клонування кішок в серпні 2018 року, і британський короткошерстий кіт на ім'я Часник народився через 66 днів після того, як ембріон був переданий сурогатній матері.

«Мій кіт помер від хвороби сечовивідних шляхів. Я вирішив клонувати його, тому що він був особливим і абсолютно незабутнім», — сказав власник померлого кота Хуан Ю в інтерв'ю Global Times.

Часник як і його "першоджерело", яке поставляло клітини, виглядають ідентичними, але мають різні темпераменти і характери, повідомив Лай Лянсюе, головний науковий співробітник компанії Sinogene і науковий співробітник Китайської академії наук. За словами Лая, очікувана тривалість життя клонованої кішки така ж, як і у будь-який іншої.

Щоб зробити клонованій тварині такі ж, як в оригіналу, спогади, компанія розглядає питання про використання штучного інтелекту або технології людино-машинного інтерфейсу для зберігання або навіть передачі цих даних клонованим тваринам, заявив генеральний менеджер Sinogene.

Заступник генерального директора Sinogene Чжао Цзяньпін сказав, що успішне клонування Часника дозволить компанії офіційно почати пропонувати послуги клонування кішок, які, як очікується, будуть коштувати 250 000 юанів ($ 35 400) кожне. Кілька власників кішок вже забронювали послугу.

Клонування кішки або собаки вимагає культивування ембріона із клітки тварини перед імплантацією в матку сурогатної матері. За словами Лая, цей процес — від вилучення клітин до народження — займає не менше двох місяців.

Пекінська компанія також планує використовувати свою технологію клонування для тварин, що знаходяться під загрозою зникнення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ембріони клони тварини Китай
live comments feed...