Загадки психіки людини

Психіка людини - одна з найбільших загадок. Часом відмінності між людьми настільки великі, що навіть найближчі не в змозі зрозуміти поведінку і вчинки один одного. Але, не дивлячись на великі відмінності в психологічних особливостях, вчені дізналися багато цікавих закономірностей і фактів про людську психологію. Ознайомимося з деякими з них.

Факт 1

ІЗ закритими очима інформація запам'ятовується легше. Найефективніший спосіб запам'ятовування: 10 хвилин перерви через кожні 30-40 хвилин заняття.

Факт 2

Мозок так само активний уві сні, як і під час неспання. Дослідження підтвердили, коли людина спить і бачить сни, її мозок переробляє і об'єднує досвід всього дня, генерує асоціації з отриманої інформації і приймає рішення, що запам'ятати, а що забути. Тому, якщо ви хочете краще запам'ятати інформацію, то треба лягати спати відразу після того, як ви вивчили матеріал.

Факт 3

 Якщо людина намагається щось згадати, але при цьому продовжує дивитися вам в очі, будьте впевнені, вас обманюють.

Факт 4

Чим спокійніше виглядає людина, тим рідше їй суперечать. І навпаки, чим з більшим ентузіазмом людина відстоює свою точку бачення, тим більш лютішим буде опір. Тому в суперечці краще говорити тихим і спокійним голосом.

Факт 5

 Багато людей можуть стверджувати, що добре виконують кілька справ одночасно. Це не правда. Вчені за допомогою психологічних досліджень довели, що людина не може виконувати 2 - 3 справи відразу. Звичайно, можна йти та розмовляти телефоном, але наш мозок фіксується тільки на одній найбільш важливій справі в конкретний момент часу. Це підтверджує те, що людина не може одночасно думати про кілька речей.

Факт 6

Якщо людина хвалиться, що у нього більше тисячі друзів в соціальних мережах, то насправді їх набагато менше. У психології та антропології є таке поняття як «число Данбар» - це максимальне число близьких зв'язків, яке може мати людина, і воно становить від 50 до 150.
Факт 7

У новому і малознайомому місці багато людей роблять переваги правій стороні. Тому, якщо ви не хочете довго стояти в черзі або опинитися в натовпі, тримайтеся лівого боку.

Факт 8

У магазинах, де продається одяг, зазначено, жінки більше звертають увагу на полиці й вішалки, де панує безлад. Підсвідомо здається, що саме там знаходиться все найцінніше і цікаве.

Факт 9

Чоловіки та жінки по - різному запам'ятовують події. Наприклад, коли злочинець вихоплює сумочку, жінка запам'ятовує вираз обличчя жертви. Чоловіки, навпаки, запам'ятовують злочинця.

Факт 10

Насправді ми бачимо речі інакше, ніж їх сприймаємо. Спробуйте прочитати: "Цей екстеримент -десйновружюачийпіказує, як цінавийекст у загальному вигляді". Зверніть увагу, ви можете прочитати речення, навіть коли літери перемішані. Згідно з даними Кембріджського університету, мозок людини не читає кожну букву окремо, а відтворює слово в цілому. Те, як людина сприймає інформацію (слова), як правило, відрізняється від того, що бачить (сплутані літери).

Факт 11

 Вчені провели експеримент, в якому група добровольців 30 днів носила окуляри, які перевертають бачення світу з ніг на голову (догори ногами). Коли люди зняли окуляри, вони ще 30 днів звикали до звичайного баченню світу, а перший час бачили світ перевернутим. Це говорить про те, що навіть наше сприйняття реальності корениться на усталених звичках.

Факт 12

Для того, щоб створити звичку, необхідно в середньому 66 днів. Чим складніше звичка, тим більше часу потрібно на неї витратити. Тим, хто хотів випрацювати звичку робити фізичні вправи, найчастіше потрібно в 1,5 рази більше часу, щоб вона стала автоматичною, ніж тим, хто виробляв звичку їсти на обід фрукти.

Факт 13

 Відомо понад 400 фобій. Епоха комп'ютерів і інтернету вже доповнила список страхів. Таких, наприклад, як «троллефобія», «тредофобія» (страх коментування), «селфіфобія», «імеджефобія» (страх того, що відправлений смайлик або картинка будуть невірно витлумачені), «соціонетофобія» (страх перед соціальними мережами), «номофобія» (страх залишитися без смартфона).

Факт 14

 Сильні емоції спотворюють пам'ять і є причиною помилкових спогадів.

Факт 15

 Людина схильна пояснювати поведінку інших людей їх особистісними особливостями, а свою поведінку - зовнішніми факторами. Цей феномен називається «Фундаментальна помилка атрибуції».

Факт 16

 При обіймах виробляється гормон, який підсвідомо змушує людину довіряти. Хіба не чудовий привід обійматися частіше ?!

Факт 17

 Люди, які довгий час живуть разом, стають схожими один на одного.

Факт 18

 Актори комедій або веселуни в компаніях насправді більше схильні до депресії, ніж інші.

Факт 19

 Якщо ви ніяк не можете зупинити потік своїх думок вночі, встаньте і запишіть їх. Це заспокоїть вашу свідомість, і ви зможете заснути.

Факт 20: Людина віддає мріям близько 30% часу.

психіка людини таємниці сприйняття свідомість
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Повідомлення із засідання комісії ТЕБ та НС, яке відбулося 17 вересня у міськвиконкомі: «За словами медиків, присутніх на засіданні комісії, ситуація із захворюванням на COVID-19 носить загрозливий характер. Кількість тих, хто має вже підтверджений діагноз та тих, хто має підозру на захворювання невпинно ростє. Вже зараз, станом на 17 вересня, в інфекційному відділенні перебуває 31 особа, ще 19 лікуються амбулаторно. Є хворі з досить складним перебігом хво...
Суспільство
Лист Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адмістрації № 02.2-18/8042 від 15.09.2020р. З метою забезпечення своєчасного нарахування та виплати житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг з початку опалювального періоду органами соціального захисту населення області наразі проводиться підготовча робота. Просимо звернути увагу на слідуючі питання. Для одержувачів пільг на оплату житлово-комунальних посл...
Суспільство
Сучасні сервіси, що запроваджуються органами державної влади, кожного дня приваблюють все більше користувачів, котрі швидко переконуються у їх перевагах. Особливо позитивні відгуки залишають громадяни, які відчули радість батьківства. «Свідоцтво про народження дитини зараз можна отримати у закладі охорони здоров’я. Кількість батьків, що вже вподобали дану послугу постійно зростає. Так, з початку року на Полтавщині у пологовому будинку перший документ отрим...
Культура
Далекого 988 року за указом київського князя Володимира Святославовича були засновані Лубни, як одна з фортець посульської оборонної лінії для захисту південних кордонів Київської Русі від нападів степових завойовників. З тих пір віки промчалися над сивочолими Лубнами, які наповнювалися славою своїх видатних синів і доньок. Тут Северин Наливайко боровся за волю народу, діяв Лубенський козачий полк на чолі з полковником Зеленським, Раїна Вишневецька у 1619...
Суспільство
Останнім часом всі помітили, наскільки збільшився автомобільний трафік у Лубнах. Особливо вранці, коли виникають навіть автокорки на вулицях міста. Це одна проблема. А інша та, що по місту безперешкодно рухаються транзитні великовагові фури, розбиваючи і без того пошкоджене покриття місцевих магістралей. Торохтять величезними причепами по наших ямах такі авто і все ніби так і потрібно. Нікому із чиновників не спадає чомусь на думку, припинити такий стан ре...
Суспільство
Під час придбання будь-яких лікарських препаратів в аптеці покупець фактично укладає договір роздрібної купівлі-продажу, а отже, в такому випадку виникають права та обов’язки, що передбачені нормами цивільного законодавства України. Згідно з чинним законодавством, на території України забороняється реалізація (відпуск) громадянам неякісних лікарських засобів або таких, термін придатності яких минув, або на які відсутній сертифікат якості, що видається виро...
Пригоди
У місті Лубни, поблизу однієї зі шкіл, чоловік відкрито заволодів мобільним телефоном у малолітнього хлопця. Поліція встановила ймовірного грабіжника. Ним виявився місцевий 34-річний чоловік.  Про це повідомляють в Відділі комунікації поліції Полтавщини. До поліції за допомогою звернулася мати хлопчика. Вона повідомила, що її син пішов до школи, а вже через декілька годин на телефон сина почав відповідати незнайомий. За словами школяра, невідомий чоловік п...
Суспільство
Ось така цікава штукенція працює сьогодні на вулицях міста. Такий собі величезний пилосмок, яким працівники КП "Чисте місто" підбирають опале листя та сміття від бордюрів. Тепер рідше доводиться збирати сміття лопатами, механізація нарешті дійшла і до Лубен! Скоро почнеться справжній листопад, то ж роботи для пилосмока вистачить.
Новини компаній
Відтепер за будівництвом нової об’їзної дороги до Трускавця можна спостерігати в онлайн-режимі. Завдяки новій камері відеоспостереження, яку компанія Qtek встановила у Модричах. 26 серпня стартувало масштабне будівництво нової дороги до Трускавця, яка з’єднуватиме місто-курорт із Дрогобичем та Львовом та замінить існуючу сьогодні, але офіційно перекриту ділянку дороги. На сьогоднішній день завершуються земляні та підготовчі роботи, на об’єкті щоденно працю...