09:24, 17 жовтня 2019 р.

Коли і чому зникне кава

Коли і чому зникне кава

Зміна клімату згубно відбивається на існуванні кавових плантацій.

Якщо тенденція глобального потепління продовжиться, до кінця XXI століття кави на Землі не залишиться.Дослідження провели фахівці з Кліматичного інституту Австралії. В публікації за його підсумками кажуть, що вже до 2050 року кількість сільськогосподарських ділянок, на яких вирощується кавове дерево, зменшиться у два рази. А до 2080 року ці рослини, як вважають фахівці, повністю зникнуть з лиця Землі.

Причиною є глобальне потепління: із зростанням температури плантації все активніше вражаються грибковими захворюваннями. Кофмортно за умови високих температур себе почувають і шкідники, які атакують кавові дерева. Тільки в 2012 році в Центральній Америці від цього постраждала половина ділянок, а деякі виробники в Гватемалі втратили 85% врожаю.

За повідомленням The Guardian, загальний збиток для регіону в 2012-2013 роках склав 500 млн доларів; 350 тисяч людей залишилося без роботи.Якщо сучасні темпи глобального потепління збережуться, території, на яких будуть рости здорові кавові рослини, зменшаться. Скоротиться не тільки загальний обсяг кавових зерен, але також їх сортове розмаїття.Це, в свою чергу, негативно вплине на життя 25 мільйонів осіб Бурунді, Ефіопії, Нікарагуа, Гватемали, Бразилії, В'єтнаму, Колумбії, Індонезії та десятків інших держав, де вирощується кава. Свої смакові звички доведеться міняти мільйонам любителів цього напою: щодня в світі випивають 2,25 млрд чашок кави, при цьому обсяг споживання зростає на 5% щороку.

Фахівці пропонують кілька заходів, здатних хоча б частково змінити ситуацію. По-перше, фермерам пора шукати нові місця під плантації: вони повинні бути розташовані на великих висотах або далеко від екватора. Кавові дерева дають плоди лише через кілька років після посадки, тому робити це необхідно вже зараз.

Також вчені нагадують про кроки боротьби з глобальним потеплінням, які повинні проводити всі країни світу.

https://mors.in.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кава загроза зникнення
live comments feed...