Вакцинація та щеплення

Наявність щеплень відтепер є обов'язковою умовою для відвідування дітьми шкіл і дитячих садів. У МОЗ пояснюють: таким чином вдасться знизити рівень інфекційних захворювань. Однак таке нововведення влаштовує не всіх батьків, вони готові протестувати та шукати обхідні шляхи.
Завідуюча лубенською амбулаторією загальної практики сімейної медицини № 2 Бирченко Галина Миколаївна прокоментувала ситуацію щодо вакцинації та щеплень:
"Антивакцинальний бум почався понад 10 років тому, але дуже часто це було нічим не підтверджено. В певний проміжок часу був дефіцит вакцини, була також сумнівної якості. І все це сколихнуло батьків.
Зараз на всіх етапах перевіряється температура зберігання, є індикатори на кожному флаконі. Деякі батьки боялися робити декілька вакцин одночасно. Але навіть якщо одночасно зробити десять вакцин, залучається лише 1/100 імунної системи. Є вакцини, які не можна вводити в один день.

Наприклад, вакцину БЦЖ не можна вводити ні з якими іншими вакцинами. Ми цього дотримуємося. Діти, які не отримали своєчасного щеплення, вакцинуються за індивідуальними календарями. Ми керуємося міністерськими наказами № 551, 947. 

Деякі рекомендації, які я можу надати: кожен, кому необхідно зробити щеплення, має звернутися до свого сімейного лікаря чи педіатра, провести бесіду, в якій лікар надасть інформацію про вакцину. Ніякої підготовки до щеплення дитини робити не потрібно. Але дитина має бути здорова.
В нас є обов'язкові протипоказання: висока температура вище 38 градусів, алергічна реакція на якийсь із компонентів, які входять до вакцини, реакція на попередні щеплення, онкохворі та хворі на ВІЛ\СНІД. 
Не проводимо щеплення в стадії хронічного захворювання, але коли загострення вже немає, дитину чи дорослого ми вакцинуємо.
Вакцини в нас всі сертифіковані, закуплені за кошти ЮНІСЕФ. Під час надходження в Україну, вони проходять лабораторний контроль, і тільки потім виділяються медичним закладам. Вакцини в достатній кількості.
Особливо зараз, коли присутня епідемія кору в Україні (почалася у 2017 році, 40 людей вже померло від кору), вакцинація допомагає не захворіти або ж перенести цю хворобу в легкій формі
Зараз у Полтавській області проводиться вакцинація від кору мобільними бригадами, в нас вона також є, ми виїжджаємо в шкільні та дошкільні навчальні заклади, училища та ліцеї. Все проводиться за інформованою згодою, дорослий надає свою згоду, мати чи батько - згоду на щеплення дитини. 
Отож обов'язково треба робити щеплення,які є обов"язковими в календарі".

здоров"я вакцинація щеплення
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Громадяни, які мають бажання отримати житлову субсидію, повинні пам’ятати, що пільга не призначається боржникам по аліментах. Дані вимоги передбачені Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 14.08.2019 року № 807. Згідно з нормами Постанови, житлова субсидія не призначається, якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є ос...
Кримінал
Як повідомили у Головному управлінні ДПС у Полтавській області, днями знов було зафіксовано випадки телефонних дзвінків від невідомих осіб з номера телефону 0956308859, які від імені начальника Лубенської ДПІ Олександра Коломійця вимагали у суб’єктів господарювання Семенівського району надання грошової допомоги, з погрозами у разі відмови. Вкотре нагадуємо, що службові особи ДПС у Полтавській області жодних вказівок збирати гроші від свого чи від імені дов...
Здоров'я
29 вересня під головуванням виконувача обов’язки голови райдержадміністрації Сергія Сіряченка відбулося позачергове засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, - розповідають в Лубенській РДА. З питання порядку денного щодо ситуації, що склалася в Лубенському районі з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, інформували завідувач Лубенського міжрайонного відокр...
Суспільство
Для виконання ремонтних робіт залізничний переїзд 169 км перегону б/п 167 км - б/п 172 км, з черговим працівником (Сторонське), буде закритий з 08 год 00 хв. 05 жовтня до 20 год 00 хв. 07 жовтня 2020 року. Про це повідомляють в Лубенській міській раді. Об’їзд автотранспорту буде здійснюється через залізничний переїзд, з черговим працівником, 175 км ст. Лубни (НКО).
Реклама
Позафракційний, безпартійний, депутат Полтавської обласної ради VII скликання. Народився 11.06.1975 року. Громадянин України. Освіта вища. Спеціальності: управління підприємством, публічне управління та адміністрування. Успішний підприємець. Створив високотехнологічні підприємства – ТМ «Наша Пекарня» і ТОВ «Наш Млин», забезпечивши роботою понад 100 працівників. Меценат та благодійник. Голова опікунської ради дитячого соціально-реабілітаційного центру «Наді...
Різне
Критична маса у ядерній фізиці - мінімальна кількість речовини, що ділиться, яка потрібна для початку самопідтримуваної ланцюгової реакції поділу. Тобто, переводячи на загальнодоступну мову, щоб добряче бабахнуло, потрібно довести до критичної маси. А сам термін «критична маса» можна розуміти по-нашому - двояко. Ось вам перший приклад: я так розумію, що у суспільстві вже виникла певна мінімальна, на жаль, критична маса людей, які розумно оцінюють стан спра...
Культура
Шанувати пам’ять Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії заведено 30 вересня. Легенда говорить, що маленьких доньок християнки Софії стратили за віру. Свята Софія довго оплакувала своїх доньок після їхньої смерті. Ось чому зазвичай цього дня завжди прохолодна погода та йде дощ, ніби плаче Софія. Тож нехай у кожного з нас буде нетлінна віра у добро, чиста надія на краще та життєдайна любов, яка завжди перемагає.
Культура
Ця зустріч відбулася два роки тому. З тих пір помінялося дуже багато. У Мгарі, як і в багатьох інших селах, що ввійшли до Засульської ОТГ оптимізували ФАПи, школи, дитсадки і бібліотеки. Бібліотечний фонд Мгарської бібліотеки передали до Вільшанки і тепер залишається тільки згадати, як же було всього два роки тому: -«Бібліотека - моя душа», говорить Наталія Григорівна Шабля, яка більше тридцяти років працювала бібліотекарем у Мгарській сільській бібліотеці...
Різне
Як повідомляє волонтер Лубенської благодійної організації "БФ" МЕЛЕК" Інна Пісня, окрім маскувальних сіток, виготовлених власноруч, та найнеобхіднішого для наших воїнів, цього разу їм доставлять ще й солодкі кавуни. Продукцію з баштану Олексія Коваленка на фронт доставляє волонтер Кость Перекопний.