Смачні факти про шоколад

З шоколадом пов'язано багато цікавих фактів та історій. Пропонуємо дізнатися про цю лакоминку дещо нове.

Увага: під час читання вам може нестерпно захотітися скуштувати шматочок. Ми попередили:)

Смачні факти про шоколад.

1. Перший формат шоколаду, який повною мірою підходив для широкого вжитку, був розроблений на шоколадній фабриці Фрай, розташованій в Бристолі (Англія) у 1847 році.

2. У Бельгії 17 тисяч людей зайняті у виробництві шоколаду.

3. Один маленький шматочок шоколаду може дати людині достатньо енергії, щоб пройти 45,5 метрів.

4. Фахівці армії США спільно з компанією Hershey поліпшили термостійкі якості сучасного шоколаду, зробивши його здатним витримувати спекотне сонце під час операції «Буря в пустелі». Спеціально розроблені шоколадні батончики зберігають твердість при температурі до 60 °C.

5. Шоколад містить фенілетиламін, природну амінокислоту, яка, як вважають вчені, володіє ефектом афродизіака і навіть, кажуть, здатна лікувати похмілля.

6. Шоколад був включений в пайок солдатів Другої світової війни. Згідно з розпорядженням воєначальників, смак цього продукту повинен був характеризуватися як «трохи ліпший, ніж варена картопля», щоб не допустити його стрімкого поїдання.

7. Перша машина для виробництва шоколаду була зроблена в Барселоні (Іспанія) в 1780 році.

8. Кот-д'Івуар є на сьогодні провідним світовим виробником какао-бобів. Близько 37% цього продукту весь світ одержує звідти.

9. Свідчення про існування какао-бобів на планеті дають зрозуміти, що цей продукт є, ймовірно, одним з найдавніших видів їжі на Землі.

10. У 2012 році Швейцарія була визнана країною з найвищим споживанням шоколаду на душу населення. Кожен швейцарець з'їдає за рік близько 12 кг цього продукту.

11. Технічно, білий шоколад не можна назвати шоколадом, оскільки він не містить речовин какао.

12. Найдорожча шоколадна плитка у світі – взята в першу подорож до Антарктиди капітаном Робертом Скоттом плитка Cadburry. Зараз її вік становить понад 100 років, і вона досі залишилася недоторканою. У 2001 році плитка була куплена за 687 доларів на аукціоні Крістіс анонімним покупцем.

13. Ацтеки вважали, що какао було подароване людям богом мудрості. Насіння какао цінувалися дуже високо і виступали як форма валюти.

14. Дослідження показують, що темний шоколад позитивно впливає на пам'ять, обсяг уваги, час реакції і навички розв'язання проблем, внаслідок збільшення притоку крові до мозку. Цей вид шоколаду може також поліпшувати здатність розрізняти малоконтрастні зображення (наприклад, в умовах поганої погоди) і сприяти зниженню кров'яного тиску.

15. Для створення півкіло шоколаду потрібно близько 40 какао-бобів.

16. Слово «шоколад», ймовірно, походить з ацтекської мови науатль, яка має в розпорядженні поняття xocolātl (що означає «гірка вода»).

17. При створенні легендарної сцени в душі зі знаменитого фільму «Психо» Альфред Хічкок використовував шоколадний сироп Bosco як замінник крові.

18. Найбільша у світі плитка шоколаду вагою 5792 кг, була створена на фабриці Торнстонс у Великобританії 7 жовтня 2011 року. Площа рекордного шматка шоколаду склала 3,96х3,96 м.

19. Згідно з передовими науковими дослідженнями, шоколад здатний запобігати проблемам, що виникають під час вагітності. Речовина теобромін, що міститься в шоколаді, може знизити ризик прееклампсії, яка є основним ускладненням у вагітних.

20. Близько 40% мигдалю і 20% арахісу, вироблених у світі, призначаються для шоколадних виробів.

21. Шоколад – відмінне джерело антиоксидантів. Особливо хороший в цьому плані темний шоколад, багатий на флавоноїди – антиоксиданти, що допомагають запобігти серцевим захворювання.

22. Дерева какао, також відомі як шоколадні дерева, живуть до 200 років, проте виробляють застосовувані у виробництві боби лише протягом близько 25 років.

http://tut-cikavo.com

шоколад створення користь
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
КП «Лубни-водоканал» просить абонентів терміново сплатити за послуги з водопостачання та водовідведення та оплатити борги за попередній період ( в разі наявності таких). В період карантину стрімко знизились надходження оплат за послуги від абонентів КП «Лубни-водоканал», тому підприємство не має коштів в повному обсязі розрахуватися за електроенергію. Наразі КП «Лубни-водоканал» попереджено про відключення об’єктів водопостачання від електроживлення і, як...
Освіта
Лубенська спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів N6 отримала чергову перемогу. Цей заклад на 4-му місці в обласному рейтингу результатів ЗНО серед 303 навчальних закладів Полтавщини! Це визначна перемога всього педагогічного колективу. Вітаємо!
Екологія
Дніпро обміліє вдвічі. Такі прогнози дають фахівці Інституту водних проблем і меліорації НААН. 5 років в країні фіксують маловоддя й посухи. У 2020 році річки обміліли настільки, що питання рекордного мілководдя вже двічі виносили на засідання РНБО. Адже це стало загрожувати національній безпеці. Україна має один з найнижчих в Європі показників забезпеченості водою. Якщо щорічний доступ до водних ресурсів становить менше за 1,7 тис. куб. м на людину, то це...
Культура
На правому березі річки Сліпорід розташоване мальовниче козацьке село Ісківці. Саме тут, у центрі, біля ошатного діючого будинку культури вже четверте століття росте дуб-велетень, який є пам’яткою природи. Чимало історичних подій довелося побачити йому, а його велетенська крона, наче голова мудрого старця, пам’ятає всі легенди Ісковець. За легендами та переказами його засновником був запорожець Юсько (Йосип), якому вдалося вирватися з тяжкої турецької нево...
Політика
Розпочалася гаряча пора місцевих виборів. Лубенська ТВК вже прийняла документи та офіційно зареєструвала перших кандидатів на голову Лубенської ОТГ і депутатів. Але вчора, 22 вересня, сталася така прикра подія - в приміщенні, де знаходиться ТВК, зникло світло. І ТВК у повному складі спокійно пішли додому. Це по крайній мірі, безвідповідальність, особливо після обіцянки мера Грицаєнка О.П. контролювати забезпечення територіальної виборчої комісії. І цілком...
Суспільство
У селі Клепачі Лубенського району 20 вересня було відкрито і освячено новозбудований храм Різдва Пресвятої Богородиці. Споруджувався храм за проєктом лубенської архітекторки Ірини Казакової, під керівництвом прораба Олександра Піддубного. Всі роботи по будівництву храму фінансувалися родиною Михайленків. Настоятель храму отець Димитрій відслужив першу святкову службу.
Суспільство
Наслідки розгорнутої фахівцями юстиції роботи, спрямованої на погашення заборгованості по заробітній платі, істотно відчуваються впродовж 2020 року. Так, цьогоріч державні виконавці на користь мешканців Полтавщини, Сумщини та Чернігівщини вже стягнули близько 30 мільйонів гривень боргів по зарплаті. «Виявлення майна боржника, проведення опису, його оцінка та передача на реалізацію – це невичерпні етапи процедури примусового виконання рішень суду щодо стягн...
Різне
В Україні 22 вересня відзначається День партизанської слави. У цей день згадуємо тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи власного життя у лихоліття 1941-1945 років. Сьогодні у нашій країні знову точиться війна і на Донбаській та Луганській землях теж є ті, хто у підпіллі чинить спротив російським загарбникам. До повного визволення України ми не знатимемо їх імен. А сьогодні згадаємо тих, хто був у складі підп...
Суспільство
Плануєте одружитися з коханою людиною, але не знаєте, які документи необхідні для подачі заяви про шлюб? – Тоді розповідаємо. Для того, аби подати до відділу ДРАЦС заяву про реєстрацію шлюбу, необхідні наступні документи: ●паспорт або паспортний документ; ●для тих, хто раніше був у шлюбі – документ, що підтверджує його припинення. Документи, видані компетентним органом іноземної держави, повинні бути відповідним чином легалізовані, якщо інше не передбачено...