17:22, 22 жовтня 2019 р.

Цікаві факти про корицю

Цікаві факти про корицю

Ми підібрали для вас цікаві факти про корицю оскільки її вважають однією з найдавніших приправ. Корицю вже тисячі років використовують не тільки в кулінарії, а й в медицині та косметології. Давайте разом дізнаємось щось нове та цікаве про цю спецію.

1. Мало кому відомо, що кориця, яку ми можемо побачити на кухні, — це висушена кора дерева Cinnamomum verum. Кориця, або цинамон може виростати до 15 метрів заввишки, це досить високе та міцне дерево, однак окультурені сорти значно нижчі.
2. Дерево кориці вічнозелене і цвіте зеленуватими квітами, які мають дуже неприємний запах.
3. У кориці є «фальшивий двійник» - касія, китайське коричне дерево. Кора касії значно товстіша, вона має червонуватий відтінок і за структурою нагадує дерево. Натомість кориця менш щільна, розсипчасту і має значно кращий аромат. Виготовлення приправи з кори касії більш економічно вигідніше і тому на полицях супермаркетів переважно більша частина кориці насправді кора касії.

Чим відрізняється кориця від касії

Чим відрізняється кориця від касії

quo

4. Кориця виявлена при розкопках Єгипетських пірамід, а також відомо, що її використовували в Стародавньому Римі та Античній Греції. В Середньовіччі походження цієї пряності було загадкою для західного світу, до Європи вона потрапляла з Єгипту та Александрії, куди її привозили арабські купці.
5. Кожного року у світі виготовляється близько 30 000 тонн кориці, а найбільш цінною вважається кориця вирощена в Шрі-Ланці.
6. Цікавим також є те, як виготовляють корицю. Спочатку дворічну рослину зрізають під корінь, протягом року на місці зрізу з'являються молоді пагони і саме з них зрізається кора. Верхній щільний шар зчищають, оскільки як приправу використовується лише пів міліметрова внутрішня частина кори. Далі отримані смужки сушать і саме на цьому етапі кориця скручується в звичні нам трубочки.
7. Кориця дуже універсальна приправа. ЇЇ використовують у випічці, при виготовленні десертів та солодощів, додають в гарячі напої та каву. В східній кулінарії її часто додають при приготуванні баранини та курятини.
8. Крім кулінарії корицю також використовують в медицині. Вона має високі антиоксидантні властивості, а її ефірна олія використовується є компонентом багатьох ліках проти простуди.

Кориця в декорі

Кориця в декорі

quo

9. Також ефірна олія кориці використовується в парфумерії та косметології, а висушені шматочки кориці знайшли своє застосування навіть у декоративних цілях.
10. Запах кориці багато у кого асоціюється з затишком та домашнім теплом, це один з найбільш популярних ароматизаторів у світі. Його часто використовують для збільшення продажів випічки у великих супермаркетах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кориця приправа правда про корицю
live comments feed...