• Головна
  • Вчені розвінчали міф про користь червоного вина для серця
15:24, 26 жовтня 2019 р.

Вчені розвінчали міф про користь червоного вина для серця

Вчені розвінчали міф про користь червоного вина для серця

Антиоксиданти, такі як ресвератрол, сприяють хорошій репутації червоного вина. Але сьогодні вчені готові посперечатися з цим.

Таким чином, регулярне вживання червоного вина не захищає здоров’я серця.

Медик прокоментувала таким чином так званий «французький парадокс» — порівняно низький рівень серцево-судинних і онкологічних захворювань у жителів Франції при висококалорійному раціоні харчування і достатку в ньому жирів. Багато вчених вважають, що причиною французького парадоксу є вживання французами червоного сухого вина.

Ситуація була описана в 1989 році. Однак, дослідження, проведені за ці роки, показали, що французькі лікарі систематично занижують дані про серцево-судинних захворювання. Проте, в звіті, опублікованому в 1999 році, смертність від кардіологічних проблем у Франції не була достатньою мірою занижена.

При дослідженні смертей, пов’язаних з алкоголем, з’ясувалося, що французькі чоловіки частіше вмирали від раку шлунково-кишкового тракту, частіше здійснювали самогубства, страждали від насильницьких смертей або вмирали від нещасних випадків, ніж чоловіки в інших європейських країнах. Іншими словами, французи занадто багато вмирали від інших речей, щоб показати високі рівні хвороб серця.

«Поїдання темного шоколаду і червоного вина звучить весело, круто і сексуально. Але користь приносять набагато більш нудні речі - фрукти, овочі, цільнозернові продукти, тренування … Червоне вино не захистить вас від чизбургера, який у вас був минулої ночі», — підкреслила Ніколь Харкін.

Додамо, експерти ООН підрахували, що навіть найменші порції алкоголю завдають серйозної шкоди здоров’ю і помітно підвищують ймовірність передчасної смерті від хвороб серця, раку та нещасних випадків

«Негативні ефекти від спиртного зникають тільки в тому випадку, якщо кількість випитого прагне до нуля. Розвінчано міф про те, що одна-дві порції алкоголю корисні для здоров’я» — заявила Еммануеля Гакіду з університету Вашингтона в статті в журналі Lancet в 2018 році.

https://nv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#червоне вино користь чи шкода
live comments feed...