• Головна
  • «Скринька Пандори». Значення та походження вислову
13:46, 28 жовтня 2019 р.

«Скринька Пандори». Значення та походження вислову

«Скринька Пандори». Значення та походження вислову

Історія виразу «Скринька Пандори» коріннями сягає в давньогрецький міф. Згідно з яким, Прометей викрав у богів справжній вогонь, і віддав його людям. Дізнавшись про це Зевс жорстоко покарав його, але було пізно.

Відтоді, як люди отримали вогонь, вони почали віддалятися від богів, і стали їх менше поважати. Люди винайшли різні ремесла і науки, і вийшли з того дикого стану, в якому перебували коли у них не було вогню.

Зевс був досить злопам'ятний, тому він вирішив покарати рід людський жахливими карами. Він попросив могутнього бога Гефеста, і той виліпив з води і землі чарівну дівчину, яку назвали Пандорою. Кожен з богів наділив її частинкою своєї могутності, хтось дав їй надзвичайну красу, хтось силу, а хтось хитрість.

Після всіх цих "маніпуляцій" дівчину відправляють на Землю з невеликою скринькою, заборонивши відкривати її. Цікавість Пандори була настільки велика, що тільки опинившись на Землі, вона відразу відкрила свою скриньку.

У той же момент, з неї вирвалися всі нещастя і біди людські, і розлетілися по всій планеті. Бідна жінка злякавшись, спробувала закрити кришку, але до цього моменту майже всі нещастя покинули скриньку, в ній залишилася лише одна "оманлива надія".

Відтоді, люди називають скринькою Пандори все те, що при необережному поводженні може стати джерелом лиха і горя.

http://tut-cikavo.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#скринька Пандори вислів походження
live comments feed...