Від Лохвиці до Лубен незаконно розорюють землі

28 жовтня 2019 р. в селі Хорошки люди помітили, що на сінокосах, на лугах біля русла річки почали розорювати землю. Біля цієї місцини тече затока Сули. Там приблизно 102 гектари землі.
Компанія ТОВ" РАЙЗ - СХІД" землю взяла в оренду, але змінила її цільове призначення. Земля використовується для сінокосів та пасовищ, але аж ніяк не для оранки.

В господарстві села є худоба, дві ферми на території сільської ради. Раніше там випасали корів, але зараз товариства годують їх готовими кормами, без вигону.

Голова сільської ради Бровко Микола Олександрович вважає, що компанія незаконно змінила цільове призначення, а це треба змінити. 

 - З 1 січня 2019 року земля знаходиться в розпорядженні сільської ради. (ЗАКОН УКРАЇНИ  Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розв'язання питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні.)

 -  Затока річки Сули має властивість розливатися навесні, це гарне місце для відпочинку та риболовлі. Крім цього, порушується екологічна сітка тварин та її баланс.

На питання, які були поставлені керівнику підприємства Олені Петрівні, щодо такої секретності ходу земельних робіт, в очільниці одна відповідь: "Я тут ні до чого, що я можу зробити". Посилається на замовників із Лохвиці.

Це не є поодиноким випадком розорювання та оброблення земель, не призначених для цього. Хімікати потрапляють до водойм, що може завдати неабиякої шкоди не тільки тваринам, а й людям.

29 жовтня 2019 року під час зустрічі Микола Олександрович розповів, як взагалі все це розпочалось: " 27 жовтня, десь о 23:00 годині, почув гуркіт  і подумав, що мабуть в полі щось орати почали. Але потім зрозумів, поле в іншій стороні, то гуркіт в лузі. Подумав ще спочатку, що то може бути у селі Шеки, але ж скільки тієї землі там. А рев був такий, ніби танк гуде. Землі колективної власності розорали ще додатково в розмірі 53 гектар, крім 102 гектарів, також біля притоки річки. І виходить, що при весняних розливах Сули всі нечистоти потрапляють у річку і слідом до Дніпра. Від самої річки відступу і 10 метрів немає. Засоби захисту рослин та обробки землі - отрута, гербіциди. Це турбує найбільше, бо після потрапляння до грунтових вод, нечистоти та хімікати мають всі шанси потрапити й до колодязів мешканців, а згодом - і до організму разом з питною водою".

земля сінокоси незаконне та нецільове використання
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Громадяни, які мають бажання отримати житлову субсидію, повинні пам’ятати, що пільга не призначається боржникам по аліментах. Дані вимоги передбачені Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 14.08.2019 року № 807. Згідно з нормами Постанови, житлова субсидія не призначається, якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є ос...
Кримінал
Як повідомили у Головному управлінні ДПС у Полтавській області, днями знов було зафіксовано випадки телефонних дзвінків від невідомих осіб з номера телефону 0956308859, які від імені начальника Лубенської ДПІ Олександра Коломійця вимагали у суб’єктів господарювання Семенівського району надання грошової допомоги, з погрозами у разі відмови. Вкотре нагадуємо, що службові особи ДПС у Полтавській області жодних вказівок збирати гроші від свого чи від імені дов...
Здоров'я
29 вересня під головуванням виконувача обов’язки голови райдержадміністрації Сергія Сіряченка відбулося позачергове засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, - розповідають в Лубенській РДА. З питання порядку денного щодо ситуації, що склалася в Лубенському районі з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, інформували завідувач Лубенського міжрайонного відокр...
Суспільство
Для виконання ремонтних робіт залізничний переїзд 169 км перегону б/п 167 км - б/п 172 км, з черговим працівником (Сторонське), буде закритий з 08 год 00 хв. 05 жовтня до 20 год 00 хв. 07 жовтня 2020 року. Про це повідомляють в Лубенській міській раді. Об’їзд автотранспорту буде здійснюється через залізничний переїзд, з черговим працівником, 175 км ст. Лубни (НКО).
Реклама
Позафракційний, безпартійний, депутат Полтавської обласної ради VII скликання. Народився 11.06.1975 року. Громадянин України. Освіта вища. Спеціальності: управління підприємством, публічне управління та адміністрування. Успішний підприємець. Створив високотехнологічні підприємства – ТМ «Наша Пекарня» і ТОВ «Наш Млин», забезпечивши роботою понад 100 працівників. Меценат та благодійник. Голова опікунської ради дитячого соціально-реабілітаційного центру «Наді...
Різне
Критична маса у ядерній фізиці - мінімальна кількість речовини, що ділиться, яка потрібна для початку самопідтримуваної ланцюгової реакції поділу. Тобто, переводячи на загальнодоступну мову, щоб добряче бабахнуло, потрібно довести до критичної маси. А сам термін «критична маса» можна розуміти по-нашому - двояко. Ось вам перший приклад: я так розумію, що у суспільстві вже виникла певна мінімальна, на жаль, критична маса людей, які розумно оцінюють стан спра...
Культура
Шанувати пам’ять Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії заведено 30 вересня. Легенда говорить, що маленьких доньок християнки Софії стратили за віру. Свята Софія довго оплакувала своїх доньок після їхньої смерті. Ось чому зазвичай цього дня завжди прохолодна погода та йде дощ, ніби плаче Софія. Тож нехай у кожного з нас буде нетлінна віра у добро, чиста надія на краще та життєдайна любов, яка завжди перемагає.
Культура
Ця зустріч відбулася два роки тому. З тих пір помінялося дуже багато. У Мгарі, як і в багатьох інших селах, що ввійшли до Засульської ОТГ оптимізували ФАПи, школи, дитсадки і бібліотеки. Бібліотечний фонд Мгарської бібліотеки передали до Вільшанки і тепер залишається тільки згадати, як же було всього два роки тому: -«Бібліотека - моя душа», говорить Наталія Григорівна Шабля, яка більше тридцяти років працювала бібліотекарем у Мгарській сільській бібліотеці...
Різне
Як повідомляє волонтер Лубенської благодійної організації "БФ" МЕЛЕК" Інна Пісня, окрім маскувальних сіток, виготовлених власноруч, та найнеобхіднішого для наших воїнів, цього разу їм доставлять ще й солодкі кавуни. Продукцію з баштану Олексія Коваленка на фронт доставляє волонтер Кость Перекопний.