Гімнастика фараонів

У цій статті ви дізнаєтеся кілька вправ, що пробуджуюють і стимулюють, які можна виконувати не встаючи з ліжка, а також вони допоможуть вам почувати себе бадьоро протягом усього дня.

Комплекс постільної гімнастики, розроблений єгипетськими жерцями спеціально для фараонів, який допоможе швидше прокинутися і впевнено зустріти майбутній трудовий день.

Масаж пальців рук
Розтирання чола долонями
Розтирання вушних раковин
Масаж скроневих западин
масаж очей
Масаж литкових м'язів
Вправа «Розтяжка»
Масаж долонями потиличної області голови
масаж живота
Підйом на носочках
Масаж пальців рук

Відразу після пробудження сильно розтерти долоні та виконати масаж пальців рук: трьома пальцями однієї руки (великим, вказівним і середнім) масажувати кожен палець іншої руки в напрямку від нігтя до кисті (рис. 1).

Внаслідок наявності рефлекторного зв'язку шкірних рецепторів кисті з внутрішніми органами, масаж пальців стимулює їх функції: великого пальця - функцію бронхолегеневої системи, вказівного - шлунково-кишкового, тракту і пом'якшує стресові реакції, середнього пальця - покращує регуляцію судинного тонусу, безіменного пальця - стимулює фізичну та розумову працездатність, мізинця - стимулює серцеву діяльність і нормалізує ритм серця.
рис. 1
Розтирання чола долонями

Праву долоню покладіть на чоло, на неї зверху покладіть ліву долоню і масажуйте лоб вліво-вправо над бровами по 20 раз (рис. 2).
Збільшує циркуляцію крові, зменшує головний біль.
рис.2
Розтирання вушних раковин

Візьміть великим і вказівним пальцями вушні раковини і різко зволікайте зверху вниз 20-30 разів (рис. 3).

Збільшує кровотік в області середнього вуха, запобігає атрофію слухового нерва і шум у вухах.
рис.3
Масаж скроневих западин

Кисті стисніть в кулак і масажуйте ними скроневі западини круговими рухами за годинниковою стрілкою і проти годинникової стрілки по 20 раз (рис. 4).
Підсилює кровообіг, знімає головний біль.
рис.4
Масаж очей

Подушечками великих пальців круговими рухами масажуйте очні яблука м'яким натисканням по 20 разів в кожну сторону (рис. 5).

Покращує дренажну функцію очі, очищає його оболонку (кон'юнктиву), покращує кровотік і оберігає від катаракти і глаукоми.
рис.5
Масаж литкових м'язів

По черзі згинаючи-розгинаючи ноги в колінних суглобах, кистями рук сильно пропрасувати литкові м'язи в напрямку від пальців стопи до колінного суглоба (рис. 6). Знімає застійні явища, покращує кровотік.

рис.6
Вправа «Розтяжка»
Лежачи на спині, на жорсткому ліжку або на підлозі на килимку, руки покласти за голову і тягнути їх назад, а прямі ноги максимально витягати вперед, носочками намагаючись як би дістати невидиму планку, увагу сконцентрувати на поперековому відділі хребта (рис. 7). Розтягнуту позу постаратися утримати протягом 15-30 с. Вправу повторити два-три рази. Розтягує тіла хребців, профілактика больового синдрому остеохондрозу.
Масаж долонями потиличної області голови.

Сісти на ліжку, ноги опустити на підлогу. Кисті скласти «в замок», і круговими рухами щільно масажувати потилицю за годинниковою стрілкою і в протилежному напрямку по 20-30 разів в кожну сторону (рис. 8). Потім долоні прикласти до скронь і кінчиками пальців ритмічно бив по потилиці 20-30 с. Покращує кровотік і лімфоток головного мозку, профілактика атеросклерозу судин голови.

рис.7
Масаж живота

Випийте пів склянки води і, лежачи на спині, кулаком правої руки, зверху для посилення натискаючи на нього лівою кистю, масажуйте кишківник по колу, спочатку проти годинникової стрілки, а потім в протилежному напрямку по 20-30 разів в кожну сторону (рис. 8).

Після чого виконайте черевне дихання, натискаючи на живіт зверху складеними разом долонями по 4-5 циклів з відпочинком в 10-15 с, повторити три-чотири рази.

Стимулює функцію кишківника і печінки, профілактика запорів.
рис.8
Підйом на носочках

І останнє, в положенні стоячи на колючому пластмасовому килимку з голками, підйом на носочках - 10-20-30 раз, після чого стопи та рефлекторні точки на них горять «синім полум'ям», і від сну не залишається і сліду.(рис.9)

рис.9 
Так завершується ранковий комплекс гімнастики, яка будить і стимулює, розробленої півтори тисячі років до Різдва Христового єгипетськими жерцями для керівничої еліти - фараонів і їх найближчого оточення. Виявляється, те, що було відомо нашим предкам понад три тисячі роки тому, може принести відчутну користь і в наше електронне століття супертехнологій. І мабуть, не такі вже вони були «глухі» дикуни, якщо винайшли цю саму «постільну гімнастику» і спорудили єгипетські піраміди на основі точних знань астрономії та математики. Скажімо ж їм за цю фізкультурну «новинку» наше цивілізоване «спасибі».
здоров"я фізичні вправи гімнастика фараонів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
КП «Лубни-водоканал» просить абонентів терміново сплатити за послуги з водопостачання та водовідведення та оплатити борги за попередній період ( в разі наявності таких). В період карантину стрімко знизились надходження оплат за послуги від абонентів КП «Лубни-водоканал», тому підприємство не має коштів в повному обсязі розрахуватися за електроенергію. Наразі КП «Лубни-водоканал» попереджено про відключення об’єктів водопостачання від електроживлення і, як...
Освіта
Лубенська спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів N6 отримала чергову перемогу. Цей заклад на 4-му місці в обласному рейтингу результатів ЗНО серед 303 навчальних закладів Полтавщини! Це визначна перемога всього педагогічного колективу. Вітаємо!
Екологія
Дніпро обміліє вдвічі. Такі прогнози дають фахівці Інституту водних проблем і меліорації НААН. 5 років в країні фіксують маловоддя й посухи. У 2020 році річки обміліли настільки, що питання рекордного мілководдя вже двічі виносили на засідання РНБО. Адже це стало загрожувати національній безпеці. Україна має один з найнижчих в Європі показників забезпеченості водою. Якщо щорічний доступ до водних ресурсів становить менше за 1,7 тис. куб. м на людину, то це...
Культура
На правому березі річки Сліпорід розташоване мальовниче козацьке село Ісківці. Саме тут, у центрі, біля ошатного діючого будинку культури вже четверте століття росте дуб-велетень, який є пам’яткою природи. Чимало історичних подій довелося побачити йому, а його велетенська крона, наче голова мудрого старця, пам’ятає всі легенди Ісковець. За легендами та переказами його засновником був запорожець Юсько (Йосип), якому вдалося вирватися з тяжкої турецької нево...
Політика
Розпочалася гаряча пора місцевих виборів. Лубенська ТВК вже прийняла документи та офіційно зареєструвала перших кандидатів на голову Лубенської ОТГ і депутатів. Але вчора, 22 вересня, сталася така прикра подія - в приміщенні, де знаходиться ТВК, зникло світло. І ТВК у повному складі спокійно пішли додому. Це по крайній мірі, безвідповідальність, особливо після обіцянки мера Грицаєнка О.П. контролювати забезпечення територіальної виборчої комісії. І цілком...
Суспільство
У селі Клепачі Лубенського району 20 вересня було відкрито і освячено новозбудований храм Різдва Пресвятої Богородиці. Споруджувався храм за проєктом лубенської архітекторки Ірини Казакової, під керівництвом прораба Олександра Піддубного. Всі роботи по будівництву храму фінансувалися родиною Михайленків. Настоятель храму отець Димитрій відслужив першу святкову службу.
Суспільство
Наслідки розгорнутої фахівцями юстиції роботи, спрямованої на погашення заборгованості по заробітній платі, істотно відчуваються впродовж 2020 року. Так, цьогоріч державні виконавці на користь мешканців Полтавщини, Сумщини та Чернігівщини вже стягнули близько 30 мільйонів гривень боргів по зарплаті. «Виявлення майна боржника, проведення опису, його оцінка та передача на реалізацію – це невичерпні етапи процедури примусового виконання рішень суду щодо стягн...
Різне
В Україні 22 вересня відзначається День партизанської слави. У цей день згадуємо тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи власного життя у лихоліття 1941-1945 років. Сьогодні у нашій країні знову точиться війна і на Донбаській та Луганській землях теж є ті, хто у підпіллі чинить спротив російським загарбникам. До повного визволення України ми не знатимемо їх імен. А сьогодні згадаємо тих, хто був у складі підп...
Суспільство
Плануєте одружитися з коханою людиною, але не знаєте, які документи необхідні для подачі заяви про шлюб? – Тоді розповідаємо. Для того, аби подати до відділу ДРАЦС заяву про реєстрацію шлюбу, необхідні наступні документи: ●паспорт або паспортний документ; ●для тих, хто раніше був у шлюбі – документ, що підтверджує його припинення. Документи, видані компетентним органом іноземної держави, повинні бути відповідним чином легалізовані, якщо інше не передбачено...