14:08, 31 жовтня 2019 р.
Як знайти роботу своєї мрії?
Робота - це діяльність, яка перетворює мрії у реальність. Втілити їх допомагає і сам процес - заняття улюбленою справою, і його результат - грошова винагорода. Щоб знайти роботу мрії, українці витрачають в середньому 6 місяців. Півроку спливають у пошуку вакансій, написанні резюме й зустрічах з кадровиками. Та декому вдається посісти бажану посаду в лічені дні. Якими ж хитрощами з пошуку роботи володіють ці щасливчики?
Знати, чого хочеш.
Запитайте людину з хронічним безробіттям, яку ж роботу вона шукає. - Будь-яку? Не існує такої посади! Пошуки без конкретної мети приводять у нікуди. Навіть "зачепившись" за випадкову пропозицію, такий працівник полишає її після першого авансу. На місці виявляється, що і заняття не до душі, і винагорода неспіврозмірна з мріями. Змінивши 5-6 різних посад, наш невдаха продовжує нарікати на те, що роботи нема.
Запитайте себе, чого очікуєте - і вакансії мрії чітко вималюються на тлі тисяч інших, "будь-яких". Для цього слід обдумати 5 запитань:
• місце праці (поруч з житлом, у місті, поза містом)
• тип зайнятості (вільний графік, п`ятиденка, погодинка, вахта)
• вид зайнятості - ота ж улюблена справа, що радує навіть в останні 29 днів до зарплати
• зарплата (визначаємо мінімальний розмір)
• можливість зросту (кар`єрна драбина присутня не всюди)
Занотуйте власні відповіді, щоб не забути - можливо, це буде кілька варіантів. Наприклад, вакансія художника з погодинною оплатою і можливістю виїзду на заміський об`єкт або посада вчителя малювання недалеко від дому. Звичні професії тепер можуть мати нові назви. З`ясуйте, чи декоратор, оформлювач, аквагример або креативний аніматор також можуть підійти.
Знати, що вмієш.
Диплом про освіту - гордість батьків потенційного працівника і підтвердження його старань. Для фахівця з персоналу, який провадить відбір кандидатів, це недостатній аргумент. Роботодавцям цікаві особисті якості, що дозволяють виявити здобуті вміння на практиці. Чесно оцініть свою вдачу. Висока самодисципліна відчиняє двері до фрілансу, небажання приймати ризикові рішення - до праці за усталеною схемою. Якщо дипломований художник володіє красномовством, робота мрії може чекати його на творчих курсах. Якщо диплом живописця опинився у руках неговіркого генія, документ про освіту учнів не переконає.
Риси характеру, важливі у виборі роботи, можна уточнити за допомогою психологічних тестів. Також корисно випробувати себе на одноденних (погодинних, разових) замовленнях. Навіть мінімальний досвід збагатить резюме рядками "вмію працювати з дітьми" або "вмію працювати сам, без помічників і контролерів".
Шукати там, де найбільше вакансій.
Інтернет-майданчики - найбільш популярне місце зустрічі працедавця і майбутнього працівника. Перегляд пропозицій на екрані смартфону - це зручно, легко і відносно швидко. Відносно - тому що 6 місяців без роботи не минають й упевнених користувачів інтернету. Є серед них і ті, хто ще не цілком зрозумів, чого хоче, і ті, хто досі не впевнився, що ж насправді вміє. Якщо кандидат усе знає і вміє, а роботи нема - значить, пора перейти на сайт-агрегатор.
Це особливий сайт, який об`єднує вакансії з тисяч (!) інших майданчиків. Перелік пропозицій тут чистять від повторів і неактуальних оголошень та пропонують доступ до бази вакансій України та ще 70 країн світу. Знайти потрібну можна у два способи: через стандартний "фільтр" (місто, посада, зарплата..) і "розширений пошук". Деталізація фільтру зменшує кількість результатів, але збільшує шанс отримати те, що треба. Досить вказати свої вимоги у сервісі "Розсилка", щоб отримувати нові вакансії, щойно вони з`являться будь-де в інтернеті.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:31
11 листопада
06:34
11 листопада
live comments feed...