• Головна
  • Вирубка лісів: рубати не можна залишити
10:02, 5 листопада 2019 р.

Вирубка лісів: рубати не можна залишити

Вирубка лісів: рубати не можна залишити

Зараз, особливо з настанням опалювального періоду, загострюється проблема незаконної та фактично безконтрольної вирубки лісів. Високі тарифи на комунальні послуги зумовлюють попит на альтернативне опалення дровами. Хтось дійсно не має коштів, щоб їх купити, комусь же просто не хочеться платити. Та й справді: навіщо?

Так вже повелося в нашій країні, що вкрадене вважається кращим та якіснішим. Та й чому ж хтось один має платити, коли крадуть всі. Тим більше в держави. Дехто просто краде, інші шукають підхід до відповідних посадових осіб, аби домовитися.

Так відбувається й з лісами.

Ніхто не замислюється про те, що скоро українські ліси, а точніше – їх кількість, можна буде заносити до Червоної книги. Причиною цього є стрімка зміна кліматичних умов та людський фактор, який нещадно та безкарно нищить тисячі гектарів лісу.

За словами лісничого Державного підприємства «Полтавське лісове господарство. Лубенське лісництво» Павла Руденка вирубка лісів проводиться систематично, як поодинока, так і масова. Відбувається це саме для того, щоб зберегти ліс. Звучить якось неоднозначно, правда?

Проте, у зв"язку зі стрімкою зміною клімату, розповсюдився та активувався такий вид шкідника, як «поверхневий короїд», який мігрує, уражаючи здорові молоді дерева на великій площині. Щоб запобігти ураженню великих об»ємів лісових масивів, проводиться планова вирубка хвойних дерев, на місці яких згодом насаджуються зовсім юні дерева.

Ще однією природною причиною зменшення кількості хвойних дерев є витіснення їх листяними. Відбувається видозміна одних насаджень на інші без участі людини. Тому лісовики вимушені випилювати уражені ділянки дерев, аби вберегти основну частину лісу, а також розчиститиколись тільки хвойний ліс від листяних чагарників.

Особливою ознакою законної вирубки лісу відповідними службами є чіткі межі, позначені на сусідніх деревах та наявність дерев»яного стовбця, де зазначено варіант санітарної вирубки, рік та площу.

Всі інші видалення дерев без відповідного інформативного маркування вважаються незаконними.

Лубенське лісництво закликає громадян свідомо ставитися до цього та не порушувати закон. Тим більше, в цьому немає ніякої потреби, оскільки в даному підприємстві можна придбати деревину різних категорій та класифікацій за прийнятними цінами, але тим самим не чинити протиправні дії.

Цінуйте та поважайте себе, а також навколишнє середовище!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вирубка лісів екологія зменшення кількості хвойних дерев
live comments feed...