Яке свято відзначають 19 листопада

Яке свято відзначають 19 листопада, 05361.com.ua

День працівників гідрометеорологічної служби України

Це свято встановили у березні 2003 року за Указом президента України. Гідрометеослужби відіграють велику роль в отриманні даних про гідрометеорологічні умови на даний момент і про ті, що тільки очікуються. Ще працівники даної служби займаються збором і обробкою даних про клімат, його коливання і зміни, прогнозують і попереджають про стихійні явища. За допомогою їх повсякденної роботи ми можемо завчасно вжити заходів і запобігти збиткам від небезпечних погодних явищ. Зараз в Гідрометеорологічній службі більше тисячі пунктів спостережень.

Міжнародний чоловічий день

Вперше цей день відзначили в 1999 році жителі Тринідаду і Тобаго. Але незабаром його стали відзначати не тільки в інших країнах Карибського басейну, але і в Австралії, в Північній Америці, Європі, Азії. А зараз його відзначають більше 60 країн. Ідея проводити подібне свято з'явилася ще в 1960-х. Але тільки на початку 90-х у США пройшли незначні заходи в лютому за ініціативою Томаса Оастера. Він був професором, який керував центром чоловічих досліджень в місті Міссурі.

Ініціатива сьогоднішнього свята прийшла від доктора Джероме Тилуксінгх. Він запропонував заснувати такий день, щоб підкреслити позитивну роль чоловіків у суспільстві та в сім'ї. А вибрав цю дату, тому що це був день народження його батька, якого Джероме вважав відмінним прикладом для наслідування.

У Міжнародного чоловічого дня мета – привернути увагу до гендерної дискримінації чоловіків, коли визначають їх важливість у сім'ї та у вихованні дітей. Організатори намагаються зберегти здоров'я хлопчиків і чоловіків, звертають увагу на їх фізичне, духовне, емоційне та соціальне благополуччя. По всьому світу проводять різні семінари та заходи в школах, на телебаченні і радіо – програми, також влаштовують мирні ходи і демонстрації, круглі столи та покази арт-об'єктів по цій темі.

Всесвітній день туалету

Цей незвичайне свято проголосили в 2001 році на міжнародній конференції в Сінгапурі, яка була присвячена проблемі туалетів. Примітно, що саме в Сінгапурі туалети неймовірно чисті. Зараз цей день нагадує, що у більше ніж 50% населення немає туалету вдома, або він не обладнаний для безпечної утилізації нечистот. Немає туалетів і в 1/3 шкіл світу. В честь дня проводять різні заходи, щоб привернути увагу громадськості до місць загального користування, підвищити їх гігієнічні стандарти та удосконалити системи туалетів.

свято 19 листопада професійне свято
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі