• Головна
  • Яке свято відзначають 19 листопада
11:05, 19 листопада 2019 р.

Яке свято відзначають 19 листопада

Яке свято відзначають 19 листопада

День працівників гідрометеорологічної служби України

Це свято встановили у березні 2003 року за Указом президента України. Гідрометеослужби відіграють велику роль в отриманні даних про гідрометеорологічні умови на даний момент і про ті, що тільки очікуються. Ще працівники даної служби займаються збором і обробкою даних про клімат, його коливання і зміни, прогнозують і попереджають про стихійні явища. За допомогою їх повсякденної роботи ми можемо завчасно вжити заходів і запобігти збиткам від небезпечних погодних явищ. Зараз в Гідрометеорологічній службі більше тисячі пунктів спостережень.

Міжнародний чоловічий день

Вперше цей день відзначили в 1999 році жителі Тринідаду і Тобаго. Але незабаром його стали відзначати не тільки в інших країнах Карибського басейну, але і в Австралії, в Північній Америці, Європі, Азії. А зараз його відзначають більше 60 країн. Ідея проводити подібне свято з'явилася ще в 1960-х. Але тільки на початку 90-х у США пройшли незначні заходи в лютому за ініціативою Томаса Оастера. Він був професором, який керував центром чоловічих досліджень в місті Міссурі.

Ініціатива сьогоднішнього свята прийшла від доктора Джероме Тилуксінгх. Він запропонував заснувати такий день, щоб підкреслити позитивну роль чоловіків у суспільстві та в сім'ї. А вибрав цю дату, тому що це був день народження його батька, якого Джероме вважав відмінним прикладом для наслідування.

У Міжнародного чоловічого дня мета – привернути увагу до гендерної дискримінації чоловіків, коли визначають їх важливість у сім'ї та у вихованні дітей. Організатори намагаються зберегти здоров'я хлопчиків і чоловіків, звертають увагу на їх фізичне, духовне, емоційне та соціальне благополуччя. По всьому світу проводять різні семінари та заходи в школах, на телебаченні і радіо – програми, також влаштовують мирні ходи і демонстрації, круглі столи та покази арт-об'єктів по цій темі.

Всесвітній день туалету

Цей незвичайне свято проголосили в 2001 році на міжнародній конференції в Сінгапурі, яка була присвячена проблемі туалетів. Примітно, що саме в Сінгапурі туалети неймовірно чисті. Зараз цей день нагадує, що у більше ніж 50% населення немає туалету вдома, або він не обладнаний для безпечної утилізації нечистот. Немає туалетів і в 1/3 шкіл світу. В честь дня проводять різні заходи, щоб привернути увагу громадськості до місць загального користування, підвищити їх гігієнічні стандарти та удосконалити системи туалетів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято 19 листопада професійне свято
live comments feed...