• Головна
  • Чому в школах Лубенщини досі холодно
16:11, 21 листопада 2019 р.

Чому в школах Лубенщини досі холодно

Чому в школах Лубенщини досі холодно

UPD

Сьогодні в Лубенському районі склалася надзвичайна ситуація – школи району досі без опалення. Чиновники звинувачують в усьому Лубнигаз, нібито підприємство навмисно не подає газ закладам освіти.

Таке твердження нашим журналістам здалося нелогічним, бо продавець завжди зацікавлений продати більше. Тому ми вирішили детально розібратися в ситуації.

 "Лубенський район - єдиний з чотирьох районів області, які обслуговує Лубнигаз, де виникли проблеми з опаленням" – кажуть на підприємстві.

Станом на 21 листопада 2019 року не опалюються 9 шкіл (Березотіцька, Духівська, Ісківська, Вовчицька, Калайденцівська, Тарандинцівська, Хорошківська, Новооріхівський ліцей, Жданівський дошкільний комплекс). Причина банальна – борги ще за минулий опалювальний сезон.

В Лубнигазі розповідають, що ще тиждень тому борг перевищував 2,5 млн. гривень. Після втручання заступника голови обласної державної адміністрації Олега Пругло, заборгованість частково погашена і сьогодні сягає трохи менше мільйона ( 939763 грн). Своє право отримати кошти за спожитий газ Лубнигаз пів року виборював у судах.

Кошти на сплату за енергоносії повинна закладати до бюджету районна влада, але в 2019 році цього не зробили. Чи передбачені кошти на 4-ий квартал - зараз невідомо.

Ігор Кондратенко, генеральний директор АТ «Лубнигаз»:

«Лубенський район – єдиний, з ким ми маємо такі проблеми. Деякі районні чиновники вже приміряють крісло мера міста замість того, аби виконувати свої прямі обов’язки – закладати фінансування в бюджет. Навесні жодна з 9-ти шкіл вчасно не розрахувалася за газ, «кинувши» на нас мільйонні борги»

Керівник міськгазу акцентував увагу на прикладі Хорошківської школи, яка має більше 300 тисяч гривень боргу за газ, спожитий минулої зими. В серпні районна рада поспіхом ліквідувала цю школу, а відповідальність за борги районні чиновники на себе не беруть. Що робити з боргом - невідомо. В народі таку поведінку називають просто – кидок.

«Батьки обурені, я їх розумію. А чиновники в черговий раз намагаються виставити винними газовиків. Та якщо районна влада не закладає в бюджет достатньо коштів на газ, то хіба в цьому винні ми?» - каже Ігор Кондратенко, генеральний директор АТ «Лубнигаз».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Лубнигаз борги чиновники відсутність опалення навчальні заклади бюджет
live comments feed...