• Головна
  • Реконструкція Ярмаркової площі: чи дочекаються лубенці нової дощової каналізації
08:34, 27 листопада 2019 р.

Реконструкція Ярмаркової площі: чи дочекаються лубенці нової дощової каналізації

Реконструкція Ярмаркової площі: чи дочекаються лубенці нової дощової каналізації

Мабуть вже тисячі лубенців помітили екскаватор, який працює під центральною дев'ятиповерхівкою по проспекту Володимирському, вириваючи траншею до пішохідного переходу.

Головний архітектор міста Лубни Андрій Шмонденко, у якого ми поцікавились, які саме роботи зараз проводяться, відійшовши від теми, зауважив цікаву деталь:

"Неозброєним оком можна помітити, що земля, яку вириває екскаватор, доволі муляста, що в деякій мірі підтверджує історичні факти про те, що раніше на місці центральної дев'ятиповерхівки брав початок струмок".

Що ж стосується самих робіт, які тривають на центральній вулиці міста, головний архітектор повідомив, що це перший етап в рамках проекту реконструкції Ярмаркової площі. Це будівництво дощової каналізації. Без цього подальша реконструкція взагалі немає сенсу, адже саме ця каналізація буде відводити дощову і талу воду із середени ринку, самої Ярмаркової площі і проспекту Володимирського.

Для лубенців вже давно є звичним, що після дощів або танення снігу, базарна площа перетворюється на озеро. Причина цьому - саме відсутність дощової каналізації. Зробивши це, можна буде розпочинати другий етап, а саме, заміну старого асфальтового покриття. Тому зараз роботи були розпочаті від центральної дев'ятиповерхівки, де проходить міська дощова каналізація, в яку і буде врізатися Ярмаркова площа.

На даний час відкритим способом, за допомогою екскаватору, була прорита траншея з водоприймальними колодязями до пішохідного переходу. А от вже від центральної дороги до ринку роботи будуть здійснюватися методом проколу, щоб не переривати асфальтове покриття. Простими словами - це метод, коли за допомогою потужної гідравліки та бурової станції під дорогою просверлюється отвір, в який прокладають труби.

До речі, саму дорогу під час робіт також обладнають дощоприймальниками, аби ті забирали в каналізацію воду вже безпосередньо з самої проїжджої частини. Ну а далі, знову викопуючи траншею, дощову каналізацію будуть прокладати по Ярмарковій площі. За словами головного ахітектора, роботи проводяться без збоїв, активними темпами, і не дивлячись на початок зими, планується встигнути зробити усе заплановане вчасно, до кінця року. Сума даних робіт складає приблизно 3 мільйони гривень.

Що з цього вийде, побачимо.

Повинно бути так:

Реконструкція Ярмаркової площі: чи дочекаються лубенці нової дощової каналізації, фото-6
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ярмаркова площа реконструкція дощова каналізація
live comments feed...