Реконструкція Ярмаркової площі: чи дочекаються лубенці нової дощової каналізації

Реконструкція Ярмаркової площі: чи дочекаються лубенці нової дощової каналізації, 05361.com.ua

Мабуть вже тисячі лубенців помітили екскаватор, який працює під центральною дев'ятиповерхівкою по проспекту Володимирському, вириваючи траншею до пішохідного переходу.

Головний архітектор міста Лубни Андрій Шмонденко, у якого ми поцікавились, які саме роботи зараз проводяться, відійшовши від теми, зауважив цікаву деталь:

"Неозброєним оком можна помітити, що земля, яку вириває екскаватор, доволі муляста, що в деякій мірі підтверджує історичні факти про те, що раніше на місці центральної дев'ятиповерхівки брав початок струмок".

Що ж стосується самих робіт, які тривають на центральній вулиці міста, головний архітектор повідомив, що це перший етап в рамках проекту реконструкції Ярмаркової площі. Це будівництво дощової каналізації. Без цього подальша реконструкція взагалі немає сенсу, адже саме ця каналізація буде відводити дощову і талу воду із середени ринку, самої Ярмаркової площі і проспекту Володимирського.

Для лубенців вже давно є звичним, що після дощів або танення снігу, базарна площа перетворюється на озеро. Причина цьому - саме відсутність дощової каналізації. Зробивши це, можна буде розпочинати другий етап, а саме, заміну старого асфальтового покриття. Тому зараз роботи були розпочаті від центральної дев'ятиповерхівки, де проходить міська дощова каналізація, в яку і буде врізатися Ярмаркова площа.

Реконструкція Ярмаркової площі: чи дочекаються лубенці нової дощової каналізації, фото-1 Реконструкція Ярмаркової площі: чи дочекаються лубенці нової дощової каналізації, фото-2 Реконструкція Ярмаркової площі: чи дочекаються лубенці нової дощової каналізації, фото-3 Реконструкція Ярмаркової площі: чи дочекаються лубенці нової дощової каналізації, фото-4 Реконструкція Ярмаркової площі: чи дочекаються лубенці нової дощової каналізації, фото-5

На даний час відкритим способом, за допомогою екскаватору, була прорита траншея з водоприймальними колодязями до пішохідного переходу. А от вже від центральної дороги до ринку роботи будуть здійснюватися методом проколу, щоб не переривати асфальтове покриття. Простими словами - це метод, коли за допомогою потужної гідравліки та бурової станції під дорогою просверлюється отвір, в який прокладають труби.

До речі, саму дорогу під час робіт також обладнають дощоприймальниками, аби ті забирали в каналізацію воду вже безпосередньо з самої проїжджої частини. Ну а далі, знову викопуючи траншею, дощову каналізацію будуть прокладати по Ярмарковій площі. За словами головного ахітектора, роботи проводяться без збоїв, активними темпами, і не дивлячись на початок зими, планується встигнути зробити усе заплановане вчасно, до кінця року. Сума даних робіт складає приблизно 3 мільйони гривень.

Що з цього вийде, побачимо.

Повинно бути так:

Реконструкція Ярмаркової площі: чи дочекаються лубенці нової дощової каналізації, фото-6
Ярмаркова площа реконструкція дощова каналізація
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі