• Головна
  • В Америці суд визнав борщ українською стравою
09:42, 2 грудня 2019 р.

В Америці суд визнав борщ українською стравою

В Америці суд визнав борщ українською стравою
37-річний мешканець Нью-Йорка Калліан Деро Гоффман подав до суду на крамницю, де було написано "Борщ - це російська страва", щодо українського походження борщу, і переміг!

Кілліан може втерти носа багатьом українцям! Він просто щебече солов’їною, не зважаючи на те, що є американцем бельгійського походження. Гоффман працює програмістом, помічником юриста, і є власником віртуального мобільного провайдера.

“Моя прабабуся була українкою, а прадід — німцем, — розповідає американець ресурсу Еxpres.online. — Він служив солдатом СС, але згодом перейшов на бік українських повстанців, бо ненавидів нацистів і більшовиків. У Другу світову війну прадідусь, щоб урятувати життя свїй дружині й доньці Алевтині, відправив їх в Україну, у Харківську область, у маленьке село Судиха. Прадід вивів українських солдатів з-під обстрілу дорогою, яку знали лише німці. Згодом його за це розстріляли. У пам’ять про моїх рідних я вирішив вивчати українську мову”.

Щодо українскості борщу Кілліан сказав:"У супермаркеті я побачив напис, що борщ — це російська страва. Страшенно обурився! Тож подав судовий позов про навмисне введення в оману споживачів. Я використав інформацію, підтверджену міжнародною агенцією, де вказано, що борщ — страва українського походження. Цю агенцію дуже поважають у всьому світі, тож у судді не було підстав сумніватися. В результаті, буквально нещодавно, суд виніс рішення на мою користь. Борщ — це українська страва! А власники магазину були змушені прибрати неправдиву інформацію з вітрини."

Американець також розповів, як йому вдалося вивчити українську мову.

У Нью-Йоркській публічній бібліотеці Калліан брав спеціальну літературу та словники українською і намагався потроху читати і вивчату мову. Першими йому владося освоїти фрази “Ласкаво просимо до України!” та “Щиро дякую!”.

Завдяки українському другу, який мешкає у Києві, Калліан практикує свої мовні навички.

За словами американця, українськи мову він вивчив за рік і тепер з легкістю спілкується нею.

Також Калліан розповів, що у 2010 році проїхав усі області України і сподівається повторити це ще раз.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#суд постанова Америка борщ українська страва
live comments feed...