• Головна
  • Якщо у вас залuшuлася радянська швейна машuнка, тоді вu баrата людuна
14:33, 6 грудня 2019 р.

Якщо у вас залuшuлася радянська швейна машuнка, тоді вu баrата людuна

Якщо у вас залuшuлася радянська швейна машuнка, тоді вu баrата людuна

Зараз ми розповімо вам, що особливого в цих радянських швейних машинках! Антиквари божеволіють!

Багато хто з вас пам’ятає стару бабусину машинку, на якій підшивали штори, шили сукні та інше вбрання, так як був величезний дефіцит одягу. Пелюшки, сорочечки — рятувала тільки вона.

Загадкова дерев’яна скринька з ключиком таїла в собі цілий світ краси і творчості. З прокруткою коліщатка починалося творитися щось, бабуся могла зшити прекрасний сарафан буквально за пару годин.

Якщо ж ви не пам’ятаєте таких агрегатів, розповімо: це знамениті радянські швейні машини Подільського Механічного Заводу. Буквально 30-40 років тому така машинка була в кожному сім’ї! Кольорові візерунки на чорному лакованому корпусі та ажурний орнамент, яким були щедро прикрашені металеві деталі.

 Сучасні швейні машинки давно вже перетворилися в звичайний інструмент, і жодному виробникові навіть в голову не прийде так витончено їх прикрашати. Так чому ж радянські вироби з Подільська були такими ошатними?
Якщо у вас залuшuлася радянська швейна машuнка, тоді вu баrата людuна, фото-1

Виявилося, що свою історію подільські швейні машини ведуть ще з дореволюційних часів, а їх прототипами стали вироби знаменитої фабрики «Зінгер»! В ті часи був розквіт стилю модерн, і навіть звичайні речі та предмети виробники намагалися максимально прикрасити.

Компанія «Зінгер» була заснована в 1851 році і незабаром стала найбільшим виробником швейних машинок. Продукція цієї американської фірми була відома в усьому світі.

Якщо у вас залuшuлася радянська швейна машuнка, тоді вu баrата людuна, фото-2

Але до початку XX століття поставляти в Росію швейні машинки з-за океану стало невигідно, адже з’явилося безліч конкурентів, що пропонують схожі вироби за меншу ціну, тоді керівництво компанії «Зінгер» вирішило заснувати виробництво швейних машинок в Підмосков’ї.

Для цієї мети була викуплена земля в містечку Подільськ. У той час це було зовсім маленьке поселення, що налічувало всього 5 тисяч жителів, тому будівництво нового заводу обійшлося порівняно дешево. Буквально під боком була залізниця, що робило розташування фабрики надзвичайно вигідним.

Якщо у вас залuшuлася радянська швейна машuнка, тоді вu баrата людuна, фото-3

Всього за десяток років новий завод «Зінгера» став одним з найбільших в Європі. Перед початком Першої світової війни фабрика випускала 600 000 швейних машинок на рік! Тільки на території Росії було понад 3 000 фірмових магазинів компанії, до того ж машинки відправляли клієнтам поштою.

Якщо у вас залuшuлася радянська швейна машuнка, тоді вu баrата людuна, фото-4

Продукція російського «Зінгера» високо цінувалася і за кордоном. Подільські машинки охоче розкуповувалися як в європейських країнах, так і в Китаї, Японії і Персії. До 1914 року Росія займала друге місце в світі по збуту швейних машин після США, продаючи їх щорічно на суму 63,5 млн рублів!

Якщо у вас залuшuлася радянська швейна машuнка, тоді вu баrата людuна, фото-5

У Санкт-Петербурзі був побудований розкішний офіс компанії, який і зараз прикрашає собою Невський проспект. Крім своєї краси, будівля могла похвалитися цілою низкою передових технічних нововведень, починаючи від ліфтів і закінчуючи автоматичним очищенням даху від снігу.

Якщо у вас залuшuлася радянська швейна машuнка, тоді вu баrата людuна, фото-6

До речі, саме в цій будівлі нині розташований офіс компанії «ВКонтакте»!

Якщо у вас залuшuлася радянська швейна машuнка, тоді вu баrата людuна, фото-7

На щастя, обладнання заводу вдалося зберегти, і в 1923 році виробництво швейних машинок «Зінгер» було відновлено. Тільки тепер вони випускалися під назвами «Госшвеймашина» і «ПМЗ» (Подільський механічний завод).

Конструкція швейної машинки «Зінгер» виявилася настільки вдалою, що виробництво подібних машинок тривало протягом кількох десятків років фактично без змін! Навіть декор залишився практично тим же, а модні візерунки початку XX століття стали фірмовою рисою подільських виробів.

Якщо у вас залuшuлася радянська швейна машuнка, тоді вu баrата людuна, фото-8

До речі, зі старовинними швейними машинами пов’язано безліч легенд. Згідно з однією з них, в 1998 році компанія «Зінгер» оголосила про пошук своїх машинок з серійним номером, що починається з одиниці. З чуток, щасливого власника такого раритету очікує винагорода в розмірі від 30 тисяч до мільйона доларів, тому антиквари почали масово скуповувати машинки. Офіційного підтвердження цьому немає, але, як то кажуть, диму без вогню не буває …

Якщо у вас залuшuлася радянська швейна машuнка, тоді вu баrата людuна, фото-9

                                                           http://globalpres.co/

За іншою легендою, ранні зразки російських «Зінгер» містили в собі цінний метал паладій. А недавно навіть з’явилася чутка, що в оригінальних голках раритетних машинок знаходиться рідкісна речовина — червона ртуть!

Як бачите, старі швейні машинки — це набагато більше, ніж простий інструмент.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#швейні машинки історія походження створення
live comments feed...