• Головна
  • ЛУБЕНСЬКІ РОЗВАЛЮХИ ТА ЇХ ЖИТЕЛІ
12:55, 16 грудня 2019 р.

ЛУБЕНСЬКІ РОЗВАЛЮХИ ТА ЇХ ЖИТЕЛІ

ЛУБЕНСЬКІ РОЗВАЛЮХИ ТА ЇХ ЖИТЕЛІ
П'ятиквартирний одноповерховий будинок по вулиці Шевченка у Лубнах, на перший погляд здається покинутим і нежитловим.
Але це не так, пожильці запросили прийти і поглянути, в яких умовах вони тут живуть десятиліттями. Добре відомо, що винести проблему на широкий загал у засобах масової інформації наважуються вже тоді, коли пройдено всі кола пекельних звернень до органів влади.
Так і тут, багаторічна переписка жителів будинку з органами місцевого самоврядування, щодо ремонту будинку не дала ніяких результатів, окрім одного. У далекому 2006 році компетентна комісія оглянула будинок і написала офіційне заключення про те, що він не підлягає капітальному ремонту. Тобто, ніякому ремонту вже не підлягає, бо розвалюється, і вкладати кошти у його ремонт немає ніякого сенсу.
На тому і зупинилися. Про відселення людей з небезпечного житла ніхто не говорив.
Минуло з того часу тринадцять років, а цілі сім'ї продовжують там жити на свій страх і ризик. Якось прокинувшись, одного дня люди побачили, що впала стіна веранди. Власними силами поремонтували і надалі продовжують замазувати тріщини, що з'являються постійно.
Цей будинок побудований ще у минулому столітті, до 1915 року, та має підвальне приміщення, яке постійно затоплюється підземними водами.
Фасад будинку теж бажає кращого, покрівля в деяких місцях просвічується, цеглини ледве тримаються.
Мимо цього будинку щороку маршами ходять колони із представників місцевої влади та громадськості, щоб покласти квіти до Вічного Вогню та вшанувати загиблих героїв.
Але ж, про живих людей теж потрібно дбати!
Як пояснив начальник Лубенського комунального житлово-експлуатаційного управління Сергій Васенко, на балансі ЛКЖЕУ вже немає жодного будинку. Управління тільки проводить планові ремонти багатоквартирних будинків за колективними зверненнями громадян, і звісно ж, за їхній кошт. ЛКЖЕУ позиціонує себе, як надавач послуг, а не балансоутримувач. Житло в Лубнах приватизоване і вся відповідальність за стан квартир тепер повністю належить власникам.
Жителі аварійного будинку стверджують, що їхньої згоди про зняття з балансу і обслуговування ЛКЖЕУ свого часу ніхто не запитував і не попереджав.
Здебільшого у цих квартирах проживають пенсіонери, які на свою мізерну пенсію не тільки ремонти робити, але і харчуватися нормально не можуть.
Ось такі вони, сумні реалії життя.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#аварійний будинок жителі вулиця Шевченка
live comments feed...