• Головна
  • ЯК ЗАХИСТИТИСЯ ВІД НАПАДУ СОБАК, ЩОБ ЗБЕРЕГТИ ЖИТТЯ
08:58, 20 грудня 2019 р.

ЯК ЗАХИСТИТИСЯ ВІД НАПАДУ СОБАК, ЩОБ ЗБЕРЕГТИ ЖИТТЯ

ЯК ЗАХИСТИТИСЯ ВІД НАПАДУ СОБАК, ЩОБ ЗБЕРЕГТИ ЖИТТЯ
Останнім часом нас лякають новини про напади собак на людей із трагічними наслідками.
Причини нападу собаки на людину не завжди зрозумілі. Вони можуть зненацька проявляти агресію майже без видимих на те причин. Спровокувати собаку може все що завгодно: раптовий гучний звук, жестикуляція, явний страх перед твариною, невпевнена хода.
Підстави для нападу можуть бути зрозумілими для собаки, а не для людини. Можливо людина, сама того не бажаючи, порушила територію, яку охороняє пес і вважає її під своїм контролем: двір, межі квартири, сходи у під'їзді.
Бездоглядні собаки згуртовані у зграю, можуть напасти на людину, яка несе продукти харчування.
Якщо собака веде себе агресивно, то якогось одного рецепта на всі випадки не існує. Є класичні рекомендації: спробуйте залишатися на місці, не потрібно розмахувати руками.
Намагайтеся розмовляти тихо, не кричати, бо крик провокує агресивні дії у відповідь. Не можна повертатися до собаки спиною та бігти, у тварини спрацює рефлекс мисливця і вона буде атакувати. Утікати можна лише у випадку, коли тварина далеко і у вас є можливість швидко десь заховатися.
Найгірше, що може зробити людина у протистоянні з агресивною собакою, це впасти на землю і закрити голову руками. Ось тоді можна сильно постраждати.
Найбільш вразливі частини тіла у собаки це кінчик носа, перенісся, ребра, куприк.
Собаку, що нападає, може збентежити неадекватна поведінка людини. Можна швидко розкрити парасолю перед твариною, кинути в неї пилюкою, снігом, листям, використати для захисту сумку чи рюкзак.
Собаки добре визначають силу людини по голосу, тому запал нападників може остудити загрозливий тембр, чітко вимовлені команди.
Звісно, нехай нікому не знадобляться ці поради у реальному житті, але пам'ятати про них варто.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#собаки напади агресивна поведінка поради кінолога
live comments feed...