• Головна
  • Розвиток Лубенського центру первинної медико-санітарної допомоги
16:53, 24 грудня 2019 р.

Розвиток Лубенського центру первинної медико-санітарної допомоги

Розвиток Лубенського центру первинної медико-санітарної допомоги

Лубенський центр первинної медико-санітарної допомоги який працює з 2013 року, на сьогоднішній день у рамках проведення медичної реформи, активно розвивається.

Як зазначила головний лікар центру ПМСД Олена Юріївна Пучка, саме первинна медико-санітарна служба повинна донести до людей цінність власного здоров'я.
Одним із важливих завдань ПМСД є профілактика захворювань та виявлення небезпечних хвороб на перших стадіях розвитку, коли ще можна провести амбулаторне лікування і запобігти важким, запущеним випадкам, де вже необхідно оперативне втручання та довгий період реабілітації хворих.
Вчасно зроблені щеплення та профілактичні огляди є одним із головних завдань центру ПМСД.
Кожен громадянин має змогу обрати для себе лікаря, якому довіряє як спеціалісту та оформити довгострокову декларацію про надання первинної медико-санітарної допомоги. Взаємна довіра між пацієнтом і лікарем має величезний психологічний позитив.
У Лубнах маємо шість амбулаторій загальної сімейної медицини, тож є можливість вибору.
Перша амбулаторія знаходиться на другому поверсі поліклінічного відділення Лубенської лікарні, друга, педіатрична, безпосередньо  у дитячій поліклініці, третя - в районі "Військове містечко", четверта - у шостому мікрорайоні по вулиці Метеорологічній, п'ята - у мікрорайоні "Василенкове поле", шоста - у районі "Автомашу".
Декларації на медичне обслуговування з лікарями цих амбулаторій підписали вже 93% населення. В основному це пацієнти з Лубен та району, але є навіть жителі Києва.
Особисто Олена Юріївна має пацієнта з Канади, з яким постійно спілкується у телефонному режимі та по скайпу. Це багаторічна європейська практика, яка потроху приживається на наших теренах і є цілком виправданою та доволі функціональною.
Як керівник служби ПМСД у Лубнах, Олена Юріївна націлює всіх своїх підлеглих на таку практику сервісного доступу лікаря до пацієнта.
Щодо кадрового забезпечення амбулаторій сімейної медицини, тут спостерігається цікава картина. Із бажаючих працювати у системі ПМСД зараз існує черга.
Це добрий показник якісних змін, адже лікарі, які працюють в амбулаторіях та обслуговують певний відсоток задекларованих пацієнтів, отримують зарплату вдвічі більшу, ніж їхні колеги.
Але ж і відповідальність та навантаження у них особливі, бо нелегко переконувати людей турбуватися за власне здоров'я постійно, вчасно робити щеплення та профілактичні огляди.
Всі амбулаторії оснащені новітнім технічним обладнанням на 100 відсотків.
Тож пацієнти мають змогу отримувати повний гарантійний пакет послуг: обстеження, аналізи, тести та багато інших процедур.
Надважливим питанням на сьогодні є проведення профілактичних щеплень.
Існує календар безкоштовних обов'язкових щеплень для населення від таких захворювань, як гепатит В, туберкульоз, кір, краснуха, дифтерія, правець, поліомієліт, кашлюк, Хіб-інфекція.
Окрім цього є ще рекомендовані вакцини: гепатит А, менінгокок, вітряна віспа, ротавірус, грип, пневмокок, папіломавірус, профілактика онкології.
Ці вакцини пацієнти можуть придбати за власні кошти.
Замовити в аптеках та за допомогою сумки-холодильника отримати і вакцинуватися під наглядом кваліфікованих лікарів.
Щодо збереження вакцин, які вже є у наявності, тут існує дуже ретельний контроль і постійно підтримується температурний режим.
В основному використовуються вакцини індійського виробництва. Хочемо відразу заспокоїти скептиків: саме індійськими вакцинами було вакциновано покоління людей, народжених у 60-70-х роках минулого століття. І нині вони мають доволі міцний імунітет.
Також сьогодні використовуються вакцини виробництва Кореї, Бельгії, Болгарії, Франції.
За бажанням кожен може обрати для себе вакцину та час для щеплення. Ніколи не буває пізно, варто тільки бути більш уважними до власного здоров'я і вчасно звернутися до лікарів, які нададуть висококваліфіковану медичну допомогу.
У порівнянні з минулим роком, відсоток вакцинації населення істотно збільшився і це радує.
На сьогодні у Лубнах епідемічний поріг по вірусних захворюваннях не перевищено і тримається на дуже низькому рівні.
Лубенський центр первинної медико-санітарної допомоги також має службу невідкладної медичної допомоги.
З восьмої години ранку до двадцятої вечора чергує мобільна бригада лікарів, які готові виїхати до пацієнта за викликом. В основному це стани, які загрожують здоров'ю - висока температура, підвищений тиск, головний біль та інші.
До речі, одним із критеріїв оцінки роботи сімейних лікарів є саме кількість викликів невідкладної медичної допомоги на дільницю обслуговування.
Якщо викликів небагато, значить робота по проведенню планових профілактичних заходів ведеться на високому рівні.
Головний лікар центру ПМСД Олена Юріївна Пучка дуже переймається відношенням до лікарів у нашому суспільстві, говорить, що хотілося б більше поваги до людей, які, в прямому сенсі, рятують життя. А ще вона наполегливо працює і мріє довести загальну вакцинацію населення до 95% та бажає всім міцного здоров'я.
А якщо у вас виникнуть проблеми, телефонуйте до служби ПМСД:
-0954171117
Реєстратура:-7-40-40
-0502474040
-0989874040
Дитяча амбулаторія: -71-400
-0500771400
-0737271400.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...