• Головна
  • Бути в моменті: поради психолога
15:44, 30 грудня 2019 р.

Бути в моменті: поради психолога

Бути в моменті: поради психолога
Щоб почати любити життя, важливо навчитися любити те, що з вами відбувається прямо зараз, навчіться бути в моменті.
Більшу частину свого часу ми так чи інакше проводимо в спогадах. Думаємо про літню відпустку, прокручуємо в голові складні ситуації минулого, продумуючи різні варіанти розвитку подій, або малюємо сценарії майбутнього. Віддаємося мріям і страхам, думаючи про те, чого ще не сталося.
Якщо ви проводите багато часу в минулому або в майбутньому, або вам складно сфокусуватися, ви можете пропустити багато важливого саме сьогодні. Або сильно втратити в продуктивності, перемикаючись з одного завдання на інше.
Запам'ятайте п'ять простих звичок, які допоможуть вам бути в моменті повсякденного життя.
УНИКАЙТЕ МУЛЬТИЗАДАЧНОСТІ
Робіть одну задачу в один час, щоб бути максимально продуктивним. Максимально зосереджуватися на одному занятті - значить не працювати за комп'ютером з увімкненим телевізором, не дивитися в телефон, сидячи в кіно або на зустрічі з іншими людьми.
Це може здатися неможливим, але відмінно працює, якщо тримати однозначність в фокусі.
ДІЙТЕ ПОВІЛЬНО
Коли ви прокидається вранці і починаєте робити свої перші дії, спробуйте уповільнитися. Робіть всі ранкові справи у повільному темпі. Це навряд чи займе набагато більше часу, зате вам буде набагато простіше зосередитися на кожній дії і отримати задоволення від процесу.
Замість того, щоб поспішати і нервувати, старайтеся сповільнюватися протягом дня, наскільки це можливо.
ГОВОРІТЬ СОБІ: "ЗАРАЗ Я..."
Роблячи будь-яку справу, наприклад, коли чистите зуби, нагадуйте собі подумки:"зараз я чищу зуби". Ця звичка може здатися дивною, але вона дуже ефективно повертає наші думки з минулого і майбутнього в момент "зараз".
Спробуйте практикувати це кілька разів на день, особливо виконуючи прості рутинні дії.
МІНІМАЛЬНИЙ ПОТІК ІНФОРМАЦІЇ ЗРАНКУ
Якщо починати ранок з перевірки пошти,  стрічки facebook,  Instagram, і месенджерів, в нашій голові відразу починає крутитися безліч різних думок. Зосередитися на чомусь стає набагато складніше. Що ж з цим робити?
Починайте день з більш продуктивних речей, наприклад, вправ для концентрації уваги, читання афірмації, корисного сніданку.
ПОВЕРТАЙТЕ СЕБЕ В "ТУТ І ЗАРАЗ"
Коли ваші думки спливають в минуле або майбутнє, ви можете контролювати їх за допомогою "стоп-слова". Придумайте слово, проговорюйте його подумки, щоб повернутися в реальний момент. Так само можна припинити негативний внутрішній діалог або потік неприємних думок.
Бути в моменті, відчувати себе "тут і зараз", - одна з важливих складових нашого життя, яка робить нас щасливішими. Це допомагає триматися у фокусі реальних подій, відчувати, що з вами відбувається, насолоджуватися дрібницями і набагато менше нервуватися.
Спробуйте практикувати ці звички і невдовзі ви відчуєте повноту життя.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#психологія повнота життя контроль думок
live comments feed...