• Головна
  • Прокуратура у психіатричній лікарні
16:22, 8 січня 2020 р.

Прокуратура у психіатричній лікарні

Прокуратура у психіатричній лікарні

Прокуратура перевірила діяльність комунального підприємства «Полтавська обласна психіатрична лікарня № 2 «Снітино» Полтавської обласної ради, що створена для надання спеціалізованої психіатричної допомоги населенню області та знаходиться в селі Снітине Лубенського району. За результатами встановлені порушення матеріально-побутового, медико-санітарного забезпечення та іншого законодавства України. 

Так, один із хворих утримувався без добровільної згоди. Питання щодо його госпіталізації в примусовому порядку не розглядалося. 

На момент перевірки у лікарні перебувало 130 хворих, при тому що загальна площа палат лікарні, призначена для лікування пацієнтів,  – 582,1 м2 і становить майже 4,4  м2 на одного хворого, при нормі 7 м2.

Окрім цього, у лікарні порушується право осіб на приватність. У хворих відсутні приліжкові тумбочки та шафи. Речі пацієнтів зберігаються в окремому приміщенні, доступ до яких вони мають лише у супроводі медичного працівника.

За результатами перевірки закладу зареєстроване кримінальне провадження за ч. 1 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі), а також внесено вказівку директору Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації, яка перебуває на розгляді.

«Органи прокуратури Полтавської області і надалі вживатимуть заходи для захисту прав людей, спрямовані проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання», - наголошує прокурор області Ярослав Голинський.

Прес-служба прокуратури
Полтавської області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Снітине психіатрична лікарня Лубенський район перевірка порушення
live comments feed...