• Головна
  • На Полтавщині диких тварин порахують
16:42, 10 січня 2020 р.

На Полтавщині диких тварин порахують

На Полтавщині диких тварин порахують

За даними прес-служби Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства, протягом січня-лютого у мисливських угіддях області проведуть облік чисельності диких мисливських тварин.

Під час обліків визначається чисельність тварин та місця їх перебування на території господарств. На підставі результатів таксації оцінюється та планується діяльність господарств, визначаються норми відстрілу на наступний мисливський сезон, приймаються рішення про необхідність часткової або повної заборони полювання на певний вид дичини, визначається динаміка чисельності тварин.

 Наразі уже розпочалася таксація парнокопитних тварин. Після завершення сезону полювання на хутрових та самця кабана, яке триває до кінця січня, порахують і цих звірів.

 – Таксація  – робота не з легких, адже потрібно максимально точно визначити  кількість тварин у лісовому масиві. Є кілька способів їх облікувати – шумовим погоном, маршрутним методом та спостереженням у місцях підгодівлі. Тобто тварин зганяють для обрахування кількості, або ж взимку орієнтуються за слідами на снігу, - розповідає провідний спеціаліст Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Сватенко.

Після закінчення обліків, мисливствознавці кожного господарства узагальнюють отриману інформацію і готують проекти лімітів використання мисливських тварин. Під час проведення обліку диких тварин у 2019 році на території Полтавської області нараховувалося: 271 олень європейський  та 285 плямистих, 6388 козуль, 1255 кабанів, 70615  зайців-русаків, 2293 лисиці. Крім того, в мисливських угіддях було 224 лосів, 3397 бобрів, 1603 байбаків, 1745 борсуків, 1123 видр, 1216 горностаїів – тварин, полювання на яких заборонено.

Зазначимо: на Полтавщині функціонує 75 мисливських господарств, з них 7 підпорядковані державним лісогосподарським підприємствам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...