• Головна
  • МАШИНА ҐРУНТУ ЗА ПОСАДУ В ЛУБЕНСЬКОМУ СУДІ — НАЧАЛЬНИК ПОЛТАВСЬКОЇ МИТНИЦІ ДОПОМІГ ЗНАЙОМІЙ СТАТИ СЕКРЕТАРЕМ БЕЗ КОНКУРСУ
11:21, 13 січня 2020 р.

МАШИНА ҐРУНТУ ЗА ПОСАДУ В ЛУБЕНСЬКОМУ СУДІ — НАЧАЛЬНИК ПОЛТАВСЬКОЇ МИТНИЦІ ДОПОМІГ ЗНАЙОМІЙ СТАТИ СЕКРЕТАРЕМ БЕЗ КОНКУРСУ

МАШИНА ҐРУНТУ ЗА ПОСАДУ В ЛУБЕНСЬКОМУ СУДІ — НАЧАЛЬНИК ПОЛТАВСЬКОЇ МИТНИЦІ ДОПОМІГ ЗНАЙОМІЙ СТАТИ СЕКРЕТАРЕМ БЕЗ КОНКУРСУ

За інформацією https://poltava.to/, начальника Полтавської митниці Миколу Калініченка підозрюють у наданні хабара за призначення знайомої на посаду секретаря судових засідань Лубенського міськрайонного суду.

3 8 січня 2019 року ДБР у Полтаві проводить розслідування кримінальної справи щодо можливого зловживання службовим становищем посадовими особами Полтавської митниці ДФС в інтересах низки підприємств.

Провадження умовно можна розділити на дві частини. Перша частина стосується систематичної корупції в Полтавській митниці, яка за винагороду занижувала вартість імпорту для підприємств. Зокрема, в матеріалах справи згадуються:

  • ТОВ «Аквамарин-17» з Полтави (імпорт риби);
  • ТОВ «Геліад» з Миколаєва (імпорт кави);
  • ТОВ «Стетік» з Києва (імпорт кави);
  • ТОВ «Стандарт чек сіті» з Кропивницького (імпорт кави);
  • ТОВ «Тол оіл Сервіс» з Полтави (імпорт устаткування);
  • ТОВ «Фіш Альянс» з Полтави (імпорт риби).

Друга частина провадження стосується службової особи Полтавської митниці ДФС, яка надала хабар співробітнику Територіального управління Державної судової адміністрації. Мова йде про Миколу Калініченка, який, відповідно до матеріалів справи, в період червня-серпня 2019 року звернувся до начальника Територіального управління Державної судової адміністрації Івана Клочка, а також судді Полтавського апеляційного суду з проханням. Калініченко просив посприяти у призначенні його знайомої на посаду секретаря судових засідань Лубенського міськрайонного суду Полтавської області.

МАШИНА ҐРУНТУ ЗА ПОСАДУ В ЛУБЕНСЬКОМУ СУДІ — НАЧАЛЬНИК ПОЛТАВСЬКОЇ МИТНИЦІ ДОПОМІГ ЗНАЙОМІЙ СТАТИ СЕКРЕТАРЕМ БЕЗ КОНКУРСУ, фото-1

За це Микола Калініченко дав хабар начальнику Територіального управління Державної судової адміністрації — машину ґрунту. Натомість Іван Клочко у серпні 2019 року вплинув на посадових осіб Лубенського міськрайонного суду, в результаті чого знайома Миколи Калініченка без проходження конкурсу була прийнята на посаду секретаря судових засідань.

Микола Калініченко та Іван Клочко

Микола Калініченко та Іван Клочко

Микола Калініченко та Іван Клочко

Слідчі подавали два клопотання до Московського районного суду м. Харкова. В одному просили тимчасовий доступ до документів Лубенського міськрайонного суду, які стосуються конкурсу та призначення на посаду секретаря знайомої Калініченка. Його суд задовільнив. А інше стосувалося доступу до документів територіального управління Державної судової адміністрації в Полтавській області, у його задоволенні суд відмовив.

Нагадаємо, що 7 вересня, в рамках іншого кримінального провадження, Миколу Калініченка затримали у Києві на хабарі в $4000. Вказані кошти посадовець одержав за розмитнення 10 контейнерів із сантехнікою. А саме, за визначення необхідної ставки мита та відповідного коду класифікації товару, аби надалі оминути систему ризиків та безперешкодно пройти усі необхідні митні процедури.

З публічних джерел відомо, що останній відомий строк відсторонення Миколи Калініченка від посади начальника Полтавської митниці ДФС — до 6 січня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...