09:38, 17 січня 2020 р.

ТОП-10 новин для ФОП

ТОП-10 новин для ФОП

1. Скільки ФОП повинен платити податків за себе і працівників у 2020 році

З 1 січня зріс ЄСВ, який вираховується від мінімальної зарплати. Мінімальна ставка ЄСВ встановлюється у розмірі 22% від мінімальної зарплати.

2. ФОП без доходів та ЄСВ: сплачувати чи ні

З грудня 2017 року ФОПів зобов'язали сплачувати єдиний соціальний внесок, навіть у тому випадку, якщо вони не здійснюють підприємницької діяльності і не отримують дохід.

3. Тарифи на електроенергію для бізнесу хочуть збільшити на 20-25%

Тарифи на електроенергію для не побутових споживачів у січні хочуть підвищити на 20-25% у порівнянні з груднем. Про це ЕП повідомив співрозмовник на енергетичному ринку. В Уряді назвали декілька причин такого зростання.

4. Зросли штрафи за порушення трудового законодавства

З 1 січня мінімальна зарплата зросла до 4 723 грн. Відповідно зростають штрафні санкції для роботодавців за порушення законодавства про працю.

5. ФОПам спростили порядок закриття рахунків

Нацбанк повідомив, що в разі припинення фізичною особою-підприємцем підприємницької діяльності, закрити поточний банківський рахунок стане простіше. Зміни діють з 3 січня.

6. Деякі ФОПи можуть не використовувати РРО при перевищенні доходу 1 млн. грн

У ДПС пояснили, що в разі здійснення розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) у безготівковій формі шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки РРО не застосовується.

7. ФОПи не можуть витрачати кошти з підприємницьких рахунків для власних потреб

З 3 січня ФОПам спростили порядок закриття рахунків, а також внесли уточнення щодо порядку використання підприємницьких рахунків. Відповідні зміни передбачені постановою НБУ від 27.12.2019 № 162.

8. Податківці назвали суми штрафів за порушення під час роботи з РРО

ДПС в Івано-Франківській області надає інфографіку з розмірами штрафів, які будуть застосовуватися до підприємців за порушення порядку проведення розрахункових операцій.

9. ФОПам можуть пом'якшити відповідальність за порушення з РРО

У Кабміні запропонували пом'якшити відповідальність підприємців за порушення, пов'язані із застосуванням програмних РРО та впровадити ризик-орієнтований підхід для здійснення перевірок. Відповідний законопроект №2711 зареєстровано 2 січня.

10. Скасовано обов'язок подавати звіт про суми податкових пільг з ПДВ

З 1 січня 2020 року скасовано звіт про суми податкових пільг з ПДВ. Тепер ведення обліку податкових пільг з податку на додану вартість контролюючими органами здійснюватиметься на підставі податкової звітності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...