09:58, 27 січня 2020 р.

Критична маса у суспільстві

Критична маса у суспільстві

Критична маса (у ядерній фізиці) – мінімальна кількість речовини, що ділиться, яка потрібна для початку самопідтримуваної ланцюгової реакції поділу.

Сказати доступніше – щоб добряче бабахнуло, потрібно довести речовину до критичної маси. Термін «критична маса» можна трактувати двояко, особливо по відношенню до стану суспільства.

Де ще присутня певна мінімальна, на жаль, «критична маса» людей, які розумно оцінюють стан справ в Україні. Чому ці люди знаходяться у меншості? Мабуть тому, що інертна більшість переймається в основному буденними, приземленими справами: що поїсти, де відпочити, що придбати, щоб було як у людей?

Їх абсолютно не хвилюють більш масштабні процеси, їх не хвилює те, що відбувається за межами їхнього паркану. Вони вже навіть не дуже клопочуться майбуттям своїх нащадків, все пущено на самоплив. День до вечора без проблем – і то вже добре.

А от саме та невеличка «критична маса» людей, які прагнуть до світла, ще здатні «вибухнути», щоб зупинити розростання цього болота тотальної безнадії і несправедливості, що заполонило суспільний простір. Якщо не ми, то хоча б наші діти зможуть колись жити у вільному, забезпеченому і достойному суспільстві.

Цією думкою протягом багатьох поколінь багатіли наші предки і ми продовжуємо їхню традицію. Але ми ніяк не зможемо забезпечити собі і дітям достойне майбутнє, бо поки що все побудоване на брехні, а у брехні дуже тоненькі ніжки.

Що тут заперечиш? Ми нині живемо у суспільстві тотальної брехні на всіх рівнях. А тепер розглянемо друге визначення терміну «критична маса», зовсім протилежного науковому, який визначає максимальну більшість. Тут ми побачимо, що у державі Україна вже накопичилась максимальна більшість – «критична маса» (кількість) силових структур. Цю «критичну масу» добре екіпірованих за наш з вами рахунок бійців щоразу виставляють, щоб придушити, розігнати навіть найменші за чисельністю збори протестувальників, які виходять на вулиці, щоб заявити про свої нагло порушені елементарні людські права. Чому цю багаточисельну «критичну масу» силовиків не застосовують для оперативного реагування на кримінільні злочини та інші непередбачувані ситуації, а тільки для придушення голосу народу. Який, як відомо, є єдиним носієм влади. Чому ми це допустили своєю бездіяльністю і самі себе загнали у глухий кут?

Треба усвідомити всю критичність нашого суспільного положення вже зараз, далі – буде пізно. Доки критично маленька кількість людей старається працювати на розвиток і бодай якийсь прорив у житті українського народу, інша, критично збільшена маса, негативно налаштованих громадян не залишають ніякого шансу нам усім на стабільність.

Якщо в купу урану додати один протон, то може початися ланцюгова реакція і відбутися ядерний вибух. Поведінка людських мас строго відповідає «критичній масі» розумового процесу. Справа тут ось у чому: якщо люди сприймають, віддзеркалюють і розуміють процеси та явища, за якими вони спостерігають, то всі, хто мислить подібним чином, мислять одноманітно, а отже. «єдинообразно», що породжує «критичну масу» істиного відображення дійсності - мислення. Перед нами закон еволюції, який проявляє себе, як критична маса особистостей, які адекватно мислять. Після досягнення критичної їхньої чисельності в суспільстві, всі починають розуміти, наприклад, хто і як краде - і тоді злодій опиняється за гратами, бо зло обовязково повинно бути плокаране, аби не породжувати більше зло, і тоді торжествує справедливість.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Критична маса суспільство пасивність мислення
live comments feed...