Річниця від дня народження Анни Керн та альтанка закоханих в Лубнах

В суботу, 22 лютого, в Лубенському краєзнавчому музеї імені Гната Стеллецького відбулася краєзнавча година під назвою "Краси пречистої взірець" присвячена 220- річчю від дня народження дворянки Анни Петрівної Керн, яка проживала певний період в Лубнах.

Протягом години присутні на заході дізналися про насичене життя красуні Анни. Ще немовлям вона потрапила в Лубни, де її батько, військовий офіцер Петро Полторацький, отримав великий маєток на схилі гори.

В наші дні будівля, де росла Анна Керн, не збереглася, однак, за розповідями лубенців, вона знаходилася на території сучасного Молодіжного парку, приблизно там, де знаходиться покинута альтанка, збудована на 1000-річчя міста Лубни.

За місцевими легендами, саме на тому місці поет Олександр Пушкін передав Анні Керн лист з віршем "Я помню чудное мгновение".

Саме цей вірш під час заходу було запропоновано по рядку прочитати кожному з присутніх на заході. Також романсом "Гори, гори моя свеча..." присутніх порадувала співачка Діана.

В історії Анна Керн запам'яталася саме як муза великого російського поета. Однак, з її біографії відомо, що вона отримала блискуче домашнє виховання, вільно володіла француською мовою та добре зналася в літературі. Ще з молоду проти своєї волі вона була вадана заміж за пристарілого генерала Єрмолая Керна, якому з часом народила трьох доньок і велику частину свого життя скиталася за чоловіком по безкінечних гарнізонах і військових розташуваннях.

З Пушкіним Анна Керн познайомилася на літературному вечорі в Петербурзі і з того часу між ними спалахнуло кохання, яке вилилося у поета в легендарний вірш, та переписку між ними. Пізніше Анна Керн навіть видала серію мемуарів про Олександра Пушкіна. Та так склалася доля, що з роками і переїздами зв'язок між закоханими зник, Пушкін одружився, а Анна Керн знайшла кохання всього свого життя - молодого кадета, молодшого від неї на 20 років Олександром Марковим- Виноградським. Після смерті її чоловіка Єрмалая Керна закохані нарешті одружилися і всупереч велінню батька, змінивши прізвище, Анна, тепер вже Виноградська, втратила усю матеріальну підтримку і пенсію генеральської дружини.

Однак, взамін цього жінка нарешті знайшла своє щастя, закінчилися безкінечні переїзди, вона перестала з'являтися на публіку і повністю віддалася сімейному життю. У них з Олександром Марковим родився син, і хоч не в багатстві, і не у величних маєтках, подружжя щасливо зустріло старість і померло з різницею в 4 місяці.

По закінченню заходу у присутніх була змога переглянути експозицію музейної кімнати, присвячену Анні Керн та Лубенському гусарському полку.

Повертаючись до теми місця зустрічі Олександра Пушкіна і Анни Керн, молодший науковий співробітник Лубенського краєзнавчого музею Тетяна Сафронова розповіла, що є учасником громадської організації "Predki" і в 2020-му році вони подали проєкт на громадський бюджет міста Лубни, аби відремонтувати альтанку в Молодіжному парку і зробити її своєрідним місцем зустрічі для закоханих і для проведення різних заходів.

Тетяна Сафронова: "Альтанка знаходиться якраз на території колишнього маєтка батька Анни Керн Петра Полторацького. Нам здається, що це було б дуже гарно, аби її відремонтувати так, щоб вона стала привабливою: розчистити і обладнати до неї доріжку, зробити туристичний показчик, поставити лавочки. Тут би можна було читати вірші і, можливо, навіть освідчуватися в коханні. І це б могло стати нашою туристичною фішкою, адже дехто говорить що "Лубни" - то від слова "Любов". Наразі від кожного з нас залежить майбутня доля цієї альтанки. З 1 березня розпочнеться голосування за проєкти громадського бюджету і я закликаю всіх долучатися і підтримати наш. А також ми чекаємо всіх у стінах нашого краєзнавчого музею з пропозиціями та ідеями, щодо відновлення "Альтанки закоханих" в Молодіжному парку.

Анна Керн біографія Лубни історія альтанка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Повідомлення із засідання комісії ТЕБ та НС, яке відбулося 17 вересня у міськвиконкомі: «За словами медиків, присутніх на засіданні комісії, ситуація із захворюванням на COVID-19 носить загрозливий характер. Кількість тих, хто має вже підтверджений діагноз та тих, хто має підозру на захворювання невпинно ростє. Вже зараз, станом на 17 вересня, в інфекційному відділенні перебуває 31 особа, ще 19 лікуються амбулаторно. Є хворі з досить складним перебігом хво...
Суспільство
Лист Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адмістрації № 02.2-18/8042 від 15.09.2020р. З метою забезпечення своєчасного нарахування та виплати житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг з початку опалювального періоду органами соціального захисту населення області наразі проводиться підготовча робота. Просимо звернути увагу на слідуючі питання. Для одержувачів пільг на оплату житлово-комунальних посл...
Суспільство
Сучасні сервіси, що запроваджуються органами державної влади, кожного дня приваблюють все більше користувачів, котрі швидко переконуються у їх перевагах. Особливо позитивні відгуки залишають громадяни, які відчули радість батьківства. «Свідоцтво про народження дитини зараз можна отримати у закладі охорони здоров’я. Кількість батьків, що вже вподобали дану послугу постійно зростає. Так, з початку року на Полтавщині у пологовому будинку перший документ отрим...
Культура
Далекого 988 року за указом київського князя Володимира Святославовича були засновані Лубни, як одна з фортець посульської оборонної лінії для захисту південних кордонів Київської Русі від нападів степових завойовників. З тих пір віки промчалися над сивочолими Лубнами, які наповнювалися славою своїх видатних синів і доньок. Тут Северин Наливайко боровся за волю народу, діяв Лубенський козачий полк на чолі з полковником Зеленським, Раїна Вишневецька у 1619...
Суспільство
Останнім часом всі помітили, наскільки збільшився автомобільний трафік у Лубнах. Особливо вранці, коли виникають навіть автокорки на вулицях міста. Це одна проблема. А інша та, що по місту безперешкодно рухаються транзитні великовагові фури, розбиваючи і без того пошкоджене покриття місцевих магістралей. Торохтять величезними причепами по наших ямах такі авто і все ніби так і потрібно. Нікому із чиновників не спадає чомусь на думку, припинити такий стан ре...
Суспільство
Під час придбання будь-яких лікарських препаратів в аптеці покупець фактично укладає договір роздрібної купівлі-продажу, а отже, в такому випадку виникають права та обов’язки, що передбачені нормами цивільного законодавства України. Згідно з чинним законодавством, на території України забороняється реалізація (відпуск) громадянам неякісних лікарських засобів або таких, термін придатності яких минув, або на які відсутній сертифікат якості, що видається виро...
Пригоди
У місті Лубни, поблизу однієї зі шкіл, чоловік відкрито заволодів мобільним телефоном у малолітнього хлопця. Поліція встановила ймовірного грабіжника. Ним виявився місцевий 34-річний чоловік.  Про це повідомляють в Відділі комунікації поліції Полтавщини. До поліції за допомогою звернулася мати хлопчика. Вона повідомила, що її син пішов до школи, а вже через декілька годин на телефон сина почав відповідати незнайомий. За словами школяра, невідомий чоловік п...
Суспільство
Ось така цікава штукенція працює сьогодні на вулицях міста. Такий собі величезний пилосмок, яким працівники КП "Чисте місто" підбирають опале листя та сміття від бордюрів. Тепер рідше доводиться збирати сміття лопатами, механізація нарешті дійшла і до Лубен! Скоро почнеться справжній листопад, то ж роботи для пилосмока вистачить.
Новини компаній
Відтепер за будівництвом нової об’їзної дороги до Трускавця можна спостерігати в онлайн-режимі. Завдяки новій камері відеоспостереження, яку компанія Qtek встановила у Модричах. 26 серпня стартувало масштабне будівництво нової дороги до Трускавця, яка з’єднуватиме місто-курорт із Дрогобичем та Львовом та замінить існуючу сьогодні, але офіційно перекриту ділянку дороги. На сьогоднішній день завершуються земляні та підготовчі роботи, на об’єкті щоденно працю...