• Головна
  • Озеленення та окультурення клумб Лубен
10:04, 28 лютого 2020 р.

Озеленення та окультурення клумб Лубен

Озеленення та окультурення клумб Лубен

Кожного дня ми відчуваємо наближення весни, а на вулиці Мистецькій у Лубнах, де розташовані теплиці КП "Конвалія", весна вже дихає на повні груди.

Тут яскраво зеленіє розсада квітів, яку дбайливі працівниці підрощують, готуючись до її висадки на клумби нашого міста.
Цого року, за словами керівника, і водночас депутата міської ради, Ніни Степанівни Жук, висівається і підрощується розсада квітів у кілька етапів, щоб протягом сезону оздоблювати квітники міста згідно підготовлених ескізів. Кількість рослин не зменшується у порівнянні з минулим роком, - це близько 58000 одиниць. Висіяти і виростити таку кількість культур одночасно просто неможливо, а тому найближчим часом працівників господарства чекає напружена і відповідальна поетапна робота.
Газанія, петунія, лобулярія, ценерарія, лобелія, сальвія, агератум - для багатьох із нас ці назви квітів мало про що говорять, та коли ця яскрава краса вже квітне на клумбах у місті, то стає святково і затишно, приходячи повз них покращується настрій і відчувається естетична насолода.
Це все - робота дбайливих жіночих рук, які протягом усього сезону доглядають, висаджують і підсаджують квіти.
Як зазначила Ніна Степанівна, особливо гірко стає, коли лубенці не цінують таку красу і працю, виривають і викопують насадження.
Особливо багато нищать квітів у центральному парку відпочинку, де відсутній відеонагляд.
Якби був відеонагляд і злодіїв зафіксували камери, а потім показували на широкому екрані, розташованому на Ринковій площі, то така практика стала б пересторогою для всіх бажаючих поживитися за чужий кошт. Така думка Ніни Степанівни.
Ще від неї прозвучала пропозиція   для широкого загалу: "Правила для вигулу собак у нашому місті, а працівникам муніципальної поліції стежити за їх дотриманням". Адже щодня можна спостерігати, як громадяни вигулюють своїх домашніх тварин на газонах, у парковій зоні, де після таких вигулів залишаються купи неприбраних екскрементів. Люди, які ігнорують правила поведінки у нашому суспільстві, повинні нести покарання. Якщо добре попрацює муніципальна поліція і порушник заплатить штраф, то надалі він тричі подумає, де можна вигулювати собаку.
Розповіла Ніна Степанівна і про тих, хто буде працювати у майбутньому. Це студенти Лубенського лісотехнічного коледжу, які готують свої дипломні роботи і проходять рецензії у КП "Конвалія". Є  випускники, роботи яких вже зараз можна втілювати в життя, їх небагато, - тих хто вирішує залишитися у професії.
Спеціалістів потрібно також вирощувати і готувати кадровий резерв міста для забезпечення ключових посад відповідальними керівниками.
Це важливе і актуальне питання.
Ніна Степанівна Жук та Сергій Іванович Лисюра, головний спеціаліст підприємста, працюють на ниві озеленення території міста з 1979-го року. Вони справжні професіонали своєї справи.
Чекаємо весни, гарних клумб і стараємось бути толерантним людьми.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#озеленення клумби парки Лубни
live comments feed...