• Головна
  • Олег Синєгубов оглянув Лубенську лікарню інтенсивного лікування
14:18, 26 березня 2020 р.

Олег Синєгубов оглянув Лубенську лікарню інтенсивного лікування

Олег Синєгубов оглянув Лубенську лікарню інтенсивного лікування

Полтавська область отримає 104 мільйони гривень субвенції з державного бюджету на розвиток системи охорони здоров’я.

Про це заявив голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов у четвер, 26 березня, під час огляду Лубенської лікарні інтенсивного лікування, яка є однєю з 17 відділень, де прийматимуть пацієнтів у випадку виявлення коронавірусної інфекції на Полтавщині. 

Заклад має інфекційне відділення, яке розділено на 2 частини. 27 госпітальних ліжок готові для прийому хворих пацієнтів на коронавірус. У провізорному відділені є 21 ліжко. Там лікуються пацієнти з ГРВІ. У разі загострення ситуації всі 48 ліжок прийматимуть хворих на коронавірус. У реанімації 8 місць обладнані для хворих із розладами дихання.

Очільник області оглянув відділення, палати та поспілкувався з медиками.

«Особисто перевірив приміщення, де в разі поширення хвороби перебуватимуть пацієнти. Перевірили стан наявності  засобів захисту для лікарів та медичних препаратів. Лікарня нині забезпечена всім необхідним. Є апарати штучної вентиляції легень та тести. Лубенська міська лікарня готова до першої хвилі пандемії», – сказав Олег Синєгубов.

Як розповів  директор КП «Лубенська міська лікарня» Сергій Наталенко, в закладі є 10 апаратів штучної вентиляції легень. Із них 4 - інвазивної вентиляції. Всі вони працюють, медичний персонал вміє з ними поводитися. Також лікарню підтримує місцевий бізнес. Лікарі забезпечені засобами індивідуального захисту.

«Найближчим часом отримаємо  ще 2 сучасні апарати ШВЛ.  Одна з фірм пошила маски. Також підприємці нам перерахували на лікарню кошти. Очікуємо ще на електрокардіограф та інше медобладнання. Також замовили 60 костюмів індивідуального захисту. Один із заводів виготовляє шафу для кисневої станції», – сказав Сергій Наталенко.

За словами головного лікаря,  в районі близько 20 хворих на пневмонію. Статистика не більша за минулорічну.

«Це звичне сезонне явище, великого сплеску захворюваності немає. Вночі до нас звернувся пацієнт, який приїхав з Іспанії, з симптомами застуди. Вирішується питання про підозру на коронавірус. Ми прийняли всі заходи безпеки. На нашу думку, це захворювання не пов’язане з коронавірусом. Аналізи направили в Київ. В районі 113 осіб перебувають на самоізоляції», – зазначив лікар.

Синєгубов зазначив, що у випадку першої хвилі коронавірусу в області, ця лікарня забезпечена всім необхідним: апаратами ШВЛ, засобами індивідуального захисту тощо.

«25 березня Уряд ухвалив рішення, що з 1 квітня 2020 року місцеві бюджети отримають субвенцію на підтримку окремих закладів та заходів у системі охорони здоров'я. Це – важливий крок, який дозволить забезпечити безперервність надання необхідних медичних послуг українцям в умовах трансформації системи охорони здоров'я України. Зокрема полтавський обласний бюджет отримає 104 млн грн субвенції», – заявив Олег Синєгубов.

Усього з держбюджету для Полтавщини передбачили наступні видатки:

•  22,4 млн грн – на забезпечення лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет;

•  6,3 млн грн – на утримання центру громадського здоров’я;

•  21,3 млн грн – на фінансову підтримку окремих закладів охорони здоров’я вторинного та третинного рівня, які надають медичну допомогу за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення.

Решта коштів, а це 54 млн грн, будуть спрямовані на фінансування будинку дитини, закладів служби крові, МСЕКів, бюро судмедекспертизи, бази спецмедпостачання, проведення судово-психіатричної експертизи, патолого-анатомічних бюро та закладів надання психіатричної допомоги.

«Сьогодні або завтра нам доставлять прилад, який визначатиме наявність COVID-19 шляхом полімеразної ланцюгової реакції. Підприємці вже придбали його, і він буде в полтавській лабораторії до кінця дня. Тепер ми не відправлятимемо аналізи на Київ. Власна лабораторія дозволить обробляти результати тестів тут, на місці, протягом доби», – заявив очільник Полтавської ОДА.

«Я хочу подякувати вам, медичному персоналу, за вашу героїчну роботу. За вашу витримку. Також звертаюся до всіх жителів Полтавщини: дякую всім, хто дослухається до наших порад і залишається вдома, як би психологічно важко це не було. Дезінфікуйте руки, носіть маски в приміщеннях і людних місцях, при перших симптомах захворювання – телефонуйте сімейному лікарю», – резюмував очільник Полтавської ОДА.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...