• Головна
  • Лубенський районний відділ ГУ ДСНС попереджає
08:59, 6 квітня 2020 р.

Лубенський районний відділ ГУ ДСНС попереджає

Лубенський районний відділ ГУ ДСНС попереджає

 Тільки за минулу добу Лубенське 18 -те відділення державної пожежно рятувальної частини п'ять разів виїжджало на гасіння пожеж, які сталися на відкритих територіях у селах Вільшанка, Мгар, Висачки, Прокопівка Лубенського району, та по вулиці Короленка у Лубнах.

Склалася надзвичайно небезпечна ситуація з масовими пожежами в районі.

Шановні жителі міста Лубни та Лубенського району, слід розуміти, що для виникнення пожежі достатньо необережно кинутого недопалка чи сірника або необережного поводження з вогнем при розведенні багаття, що може призвести до непоправних наслідків: знищення будівель, матеріальних цінностей та травмування людей.

Пожежі, спричинені спалюванням сухої трави, небезпечні тим, що за короткий проміжок часу набирають великих розмірів. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км. за годину, а у вітряну – до 30 км; висота полум’я досягає 2-х метрів. Проте найбільшу небезпеку несе пожежа, яка розповсюджується при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості. Як правило, територія таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази.

Лубенський РВ ГУ ДСНС України у Полтавській області нагадує: щоб не допустити виникнення пожежі через загорання сухої трави, дотримуйтеся правил пожежної безпеки, будьте вкрай обережні у поводженні з відкритим вогнем, не залишайте без нагляду розпалене багаття, не розпалюйте багаття біля будинків та садиб, не спалюйте суху траву. Дотримання правил пожежної безпеки не вимагає жодних надзусиль чи матеріальних витрат, але їх своєчасне й ретельне виконання дозволить вберегтися від біди. Пам’ятайте, що простіше запобігти пожежі, ніж потім її ліквідувати!

При виникненні пожежі телефонуйте за номером 101!

Звертаємо увагу на те, що Стаття 77-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, самовільне випалювання рослинності або її залишків, стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...