• Головна
  • Лубенський суд видав дозвіл на арешт керівника ГО " Право на життя", який привласнив понад 42 тис. гривень
11:43, 8 квітня 2020 р.

Лубенський суд видав дозвіл на арешт керівника ГО " Право на життя", який привласнив понад 42 тис. гривень

Лубенський суд видав дозвіл на арешт керівника ГО " Право на життя", який привласнив понад 42 тис. гривень

Лубенський міськрайонний суд надав дозвіл на затримання керівника громадської організації «Центр захисту тварин Лубни "Право на життя"» В’ячеслава Педриги, який незаконно привласнив понад 42 тис. грн міського бюджету. Про це повідомляє Зміст.

Директор – у державному розшуку з вересня 2019 року. Адже утік, щоб уникнути покарання. 

В’ячеслава Педригу звинувачують у привласненні понад 42 тис. грн коштів міського бюджету. Адже на таку суму, у грудні 2018 року, він склав неправдивий акт виконаних робіт – відзвітував, що:

  • придбано 150 кг кормів для тварин – 6 тис. 750 грн;
  • 37 тварин стерилізовано кліпсовано – 21 тис. 400 грн;
  • закуплено ліків –  1 тис. 732 грн;
  • вакциновано 41 собаку – 12 тис. 300 грн.

Документ передав начальнику відділу житлово-комунального господарства та капітального будівництва Лубенської міської ради. Через казначейство кошти переказали на рахунок громадської організації. 

Виявилося, що за безпритульними тваринами у Лубнах доглядали волонтери, витрачаючи власні кошти. Влітку 2018 року до них приєднався Педрига та запропонував отримати кошти з місцевого бюджету, щоб краще доглядати за тваринами. 

За словами начальника відділу ЖКГ та капбудівництва Лубенської міськради, до нього звернувся Педрига та волонтери – запропонували створити громадську організацію, щоб турбуватися про безпритульних тварин. Пізніше прийшов особисто Педрига – зазначив, що він уже є керівником ГО, що може надавати відповідні послуги. Місто погодилося. 

Як наслідок – керівник ГО використовував акти виконаних робіт, що їх волонтери підписували з фізичними та юридичними особами, коли лікували та доглядали за собаками. Виходить, усі роботи волонтери виконували власним коштом, тоді як Педрига не робив нічого, окрім як звітував перед містом.

Коли волонтери дізналися про те, що місто переказало кошти на рахунок громадської організації, проте вони нічого не отримали, звернулися до поліції. 

Згідно з судовими ухвалами, керівнику ГО В’ячеславу Педризі 2 вересня 2019 року оголошено про підозру, 3 вересня – його оголошено у розшук. Керівнику інкримінують привласнення чужого майна шляхом зловживання службовим становищем та службове підроблення. 

Тепер прокуратура через суд отримала дозвіл на його затримання, якщо знайдуть (шукають понад пів року). Тоді визначать і міру запобіжного заходу – нині прокуратура наполягає на триманні під вартою. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...