17:04, 14 квітня 2020 р.

Наші цінності

Наші цінності

Цінність - те, чому людина усвідомлено призначає високу ціну, те, чим дорожить і заради чого готова жертвувати чимось іншим, платити зусиллями, часом або грошима. Це те, в безумовну важливість чого людина вірить, заради чого вона живе, до чого прагне і чим керується в своєму виборі.

У кожного з нас є щось дуже важливе, що ми любимо, цінуємо і хочемо, щоб цього в нашому житті було більше.

Ось чоловік купив машину. Він її з любов'ю миє, ретельно натирає поліруванням, розмовляє з нею ласкаво - це його цінність. А ось чоловік зустрів дівчину і не шкодує своєї машини, катає дівчину по місту і за містом. Найбільшою цінністю для нього стала дівчина. А ось мати поспішає до дитини, їй подобається з нею гратися, вона радіє її успіхам - дитина її цінність. Дівчина весело крутить педалі велотренажера в спортзалі, навантажує м'язи і зберігає фігуру - її цінністю є її краса.

Не всі життєві цінності людиною обдумані, але всі усвідомлені або легко стають усвідомленими.

Говорити про несвідомі цінності - нонсенс, несвідомими у людини можуть бути прагнення, мотиви, але не цінності. Цінності ми обираємо свідомо. Іноді ціннісні орієнтири людини можна висловити одним або двома характерними словами (цінність розвитку або цінність комфорту), частіше - це досить широке коло переконань в обрамленні певної філософії яка забезпечена відповідною технологією життя.

Так, наприклад, розмови про духовність або любові як життєвої цінності не означає нічого, поки ви не перейдете на рівень життєвої конкретики. Є цінності суспільні, прийняті в суспільстві як загальна норма, є цінності групові (цінності старшого покоління відрізняються від цінностей підлітків), є сімейні цінності і є цінності особисті - особисто мої і особисто твої.

Цінності є у всіх людей, але цінності "Бери від життя все", пиво і комп'ютерні ігри рідко хто віднесе до високих цінностей. Завдання виховати достойні цінності актуальне завжди.

Значення цінностей в житті людей сильно перебільшена, реально керуються цінностями у своєму житті мало хто і рідко коли. Про свої цінності буває приємно поговорити, про втрачені цінності природно попереживати, але жити, кожною дією реалізуючи власні цінності - важко і доступно не всім. Велика частина людей живе як організми, а не як особистості, а життя людини, як організму, визначається лише звичками і обставинами, зовнішніми приписами, внутрішніми потребами, почуттями і станами. На відміну від декларованих цінностей, життєві цінності - цінності людини, реально організують її життя.

Ніколи не пізно підводити підсумки свого життя і складати плани на майбутнє, знайти час розібратися зі своїми життєвими цінностями. Дуже корисно записати те, що для вас по-справжньому важливо, і після стежити за тим, щоб ваше життя відповідало вашим життєвим цінностям. Тільки розвинена особистість живе, керуючись своїми цінностями: з її цінностей випливають її цілі, цілі розгортаються в плани, плани конкретизуються в порядок справ, після чого особистість - діє. Чим більшу кількість часу ви дієте не випадковим чином, а відповідно до своїх обдуманих планів, тим більшою мірою ви дієте, як людина-особистість.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...