Співжиття в обмеженому просторі


Під час карантину більшість сімей стикаються з труднощами постійного знаходження в обмеженому просторі протягом тривалого часу і в зв'язку з цим, а також з іншими стресовими факторами, в родині неминуче виникають конфлікти.

Тому сьогодні хочемо поділитися із вами декількома простими порадами, які допоможуть вам не тільки вирішувати конфліктні ситуації, але і використовувати час карантину для поліпшення стосунків всередині вашої родини.

️Використовуйте "я-твердження"
Говоріть про свої почуття, потреби, бажання і спостереженнях з позиції "Я", не намагайтеся додумувати за інших. Що мається на увазі?
"Я відчуваю ...", "мені потрібно ...", "я хочу ..." / "мені б хотілося ...".
Правильно використовуючи «я-висловлювання», ми не перекладаємо відповідальність на членів нашої сім'ї або обставини - так людина, до якої ми звертаємося, не відчуває себе атакованою і з більшою ймовірністю прислухається до вас.

Дякуйте
Шукайте можливості проявити вдячніть. Навіть за незначні речі.
Це робить нас гнучкими і допомагає уникнути образ і ворожості.

Намагайтеся зрозуміти почуття близьких
У разі розбіжностей всередині сім'ї (а вони неминучі в будь-яких взаєминах) вашою спільною метою має бути розуміння почуттів одне одного до ситуації і рух вперед в позитивному ключі.
Для цього вам необхідно спочатку зрозуміти бачення і сприйняття ситуації з обох сторін, а потім активно слухати, щоб прийняти почуття одне одного.
Тим самим ви даєте можливість близькій людині відчувати розуміння, любов і захищеність.
При цьому вам не треба в усьому погоджуватися одне з одним, щоб зрозуміти і передати співчуття і повагу.

Практикуйте активне слухання
Узагальнюйте і повторюйте сказане співрозмовником перш ніж ви почнете висловлювати свої почуття і потреби.
Це дає зрозуміти вашому співрозмовнику що ви намагаєтеся зрозуміти його точку зору.
Або навпаки дозвольте члену вашої родини перефразувати сказане вами, тим самим ви допоможете йому зрозуміти вашу точку зору. У разі неточностей, акуратно поясніть, що ви мали на увазі, зосередившись на своїх почуттях.
Суть такого підходу полягає в тому, що ви активно слухаєте одне одного, а не просто чекаєте паузи, щоб відповісти. Таким чином ви висловлюєте повагу і співчуття одне до одного, створюючи атмосферу емоційної безпеки.

Висловлюйте свої потреби позитивно
- По-перше не варто розраховувати на те, що хтось здогадається про ваші потреби. Це перекладання відповідальності. Відкрито говоріть про свої потреби.
- Висловлюйте свої потреби позитивно, а не різко, оборонно, критично. Просіть, а не вимагайте.
Поділіться тим, що ви і члени вашої родини можете зробити по-іншому наступного разу.
Звичайно ж конфліктів в сім'ї не уникнути. Але насправді конфлікт сприяє емоційному зростанню сім'ї, якщо виходити з нього з розумінням одне до одного, любов'ю і гумором.

Робіть паузи
У разі сильної конфронтації робіть паузи розійшовшись по різних частинах квартири/будинку на 15-20 хвилин, щоб розслабитися і заспокоїтися. Тільки після цього приступайте до обговорення.
Тепер вам буде легше повернутися і обговорити проблему більш спокійно, після досягнення певної емоційної дистанції від проблеми.

Поважайте особисті кордони одне одного
Звичайно ж сім'я це підтримка, особливо в стресових і складних ситуаціях.
Проте, часом нам не потрібні інші люди, щоб вирішити наші проблеми, що в сім'ях часто прийнято вважати своєю роллю. Але ми повинні підтримувати одне одного, зберігаючи здорові кордони і проявляючи взаємну повагу.
Коли ми відчуваємо стрес, ми іноді саботуємо цю потребу у підтримці, відштовхуючи тих, кого любимо, далі - звинувачуючи їх або проектуючи нашу провину, гнів, тривогу, смуток і т. д. Коли насправді ми повинні спиратися одне на одного.
Це розмивання емоційних кордонів.
Проговоріть зі своїми близькими як ви можете дати їм зрозуміти, що відчуваєте себе пригніченим.
Таким чином ніхто не відчуватиме себе скривдженим або відторгнутим.
Намагайтеся допомагати одне одному в рутинних і домашніх справах.
розглядайте цей час як можливість дізнатися більше одне про одного.
Намагайтеся бути реалістичними в своїх очікуваннях при зверненні за допомогою.
Навіть якщо ваша дитина або чоловік (дружина) не роблять відразу те, про що ви попросили, - все в порядку. 
Це ваша можливість проявити довіру. Пам’ятайте, що ви перебуваєте на карантині; що за поспіх?

Бажаємо вам, щоб у ваших сім'ях панувала атмосфера порозуміння і взаємної підтримки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Так у Лубнах називається мікрорайон, де колись дислокувалася знаменита Чапаєвська дивізія. Вже давно розформована військова частина, але люди залишилися жити. Мікрорайон гарний, густонаселений, і здавалося б, повинен бути тут порядок. Та щось пішло не так. Біля пятиповерхівок вулиці Гвардійської на дитячому майданчику жодного разу за літо не скошували траву, вже кілька тижнів сміттєва урна стоїть переповнена сміттям і ніхто наче й не збирається навести лад...
Різне
Ідучи будь-яким містом, ви завжди звертали увагу, як цвітуть з початку літа та до пізньої осені багряні, жовті й вогняні чорнобривці. Ці квіти отримали назву «золото Діви Марії», вони були зображені навколо лику Діви Марії та символізували монети із золота. Існувала легенда, що коли втікали Марія та Йосип до Єгипту, їх переслідували злодії. Вони спіймавши їх, забрали гаманець, а в ньому замість золотих монет були квіти чорнобривців. Ці квіти застосовують у...
Політика
Напередодні місцевих виборів, що пройдуть в Україні 25 жовтня 2020 року, влада повністю змінила виборче законодавство. Нова виборча система настільки складна, що навіть експерти не можуть у ній розібратись. Якби робили все правильно, то виборча кампанія мала б початися за півроку – з широкомасштабної роз’яснювальної роботи. Однак її не було і немає. Така ситуація зручна для великих партій, які вже сидять у Верховній Раді. На тлі плутанини й незнання вони п...
Екологія
Саме так можна назвати те, що відбувається майже щодня – палають торфовища, ядуча пелена диму накриває села і відчувається в Лубнах. У селі Висачки люди особливо потерпають від диму, вранці, 24 вересня, горіння торфу було наскільки інтенсивне, що видимість в селі була у межах двадцяти метрів. Жити у такому смороді дуже шкідливо для здоров"я, але навіть якщо комусь стане зле, то лікаря у селі немає, а швидка допомога із Лубен буде їхати дуже довго. Дорога д...
Новини компаній
29 вересня 2020р о 11.00 відбудеться онлайн-зустріч протягом якої ми покажемо на лінії часу, крок за кроком, як впевнено і планово виходити на ринок ЄС: перевірка бізнес-ідеї та роздуми про релокацію менеджерів фірми; аналіз ринку, підготовка комерційних пропозицій; як не упустити можливість отримання грантового фінансування ще до реєстрації фірми; проведення зустрічей з партнерами та першими замовниками; становлення на ринку Польщі, легалізація перебуванн...
Суспільство
КП «Лубни-водоканал» просить абонентів терміново сплатити за послуги з водопостачання та водовідведення та оплатити борги за попередній період ( в разі наявності таких). В період карантину стрімко знизились надходження оплат за послуги від абонентів КП «Лубни-водоканал», тому підприємство не має коштів в повному обсязі розрахуватися за електроенергію. Наразі КП «Лубни-водоканал» попереджено про відключення об’єктів водопостачання від електроживлення і, як...
Освіта
Лубенська спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів N6 отримала чергову перемогу. Цей заклад на 4-му місці в обласному рейтингу результатів ЗНО серед 303 навчальних закладів Полтавщини! Це визначна перемога всього педагогічного колективу. Вітаємо!
Екологія
Дніпро обміліє вдвічі. Такі прогнози дають фахівці Інституту водних проблем і меліорації НААН. 5 років в країні фіксують маловоддя й посухи. У 2020 році річки обміліли настільки, що питання рекордного мілководдя вже двічі виносили на засідання РНБО. Адже це стало загрожувати національній безпеці. Україна має один з найнижчих в Європі показників забезпеченості водою. Якщо щорічний доступ до водних ресурсів становить менше за 1,7 тис. куб. м на людину, то це...
Культура
На правому березі річки Сліпорід розташоване мальовниче козацьке село Ісківці. Саме тут, у центрі, біля ошатного діючого будинку культури вже четверте століття росте дуб-велетень, який є пам’яткою природи. Чимало історичних подій довелося побачити йому, а його велетенська крона, наче голова мудрого старця, пам’ятає всі легенди Ісковець. За легендами та переказами його засновником був запорожець Юсько (Йосип), якому вдалося вирватися з тяжкої турецької нево...