• Головна
  • Чи сплачує роботодавець за вас страхові внески?
15:57, 30 квітня 2020 р.

Чи сплачує роботодавець за вас страхові внески?

Чи сплачує роботодавець за вас страхові внески?

Лубенський місцевий центр з надання безоплатної правової допомоги надає роз"яснення:
А чи сплачує роботодавець за Вас страхові внески?

Буває так. Влаштувалися на роботу, все оформили і роботодавець запевняє, що Ви точно офіційно працевлаштовані, все у порядку і за Вас сплачують єдиний соціальний внесок.
Але сумніви залишаються…
Тоді для Вас буде корисною наступна інформація.

Стурбованість майбутньою пенсією – безумовно позитивна тенденція, і особливо приємно, що цим цікавиться навіть молодь. Про пенсію, якщо Ви хочете її отримувати, краще подумати вже зараз. І без перевірки страхового стажу та сплачених внесків тут не обійтися.
Тим паче, зараз на карантині трохи більше вільного часу для того, щоб розібратись із цим питанням.

З 2004 року в Україні запроваджено поняття «страхового стажу». З тих пір зовсім не важливо, скільки саме Ви працювали фактично, а важлива, саме сплата страхових внесків роботодавцем і їх розмір.

Для того, щоб перевірити з інформацією щодо набутого страхового стажу, сплати роботодавцями страхових внесків та з інших питань зовсім не потрібно фактично відвідати Пенсійний фонд, достатньо встановити на комп’ютер або мобільний пристрій спеціальний додаток «Пенсійний фонд» в Google Play або AppStore.

У додатку є кілька таких способів входу:
? за допомогою кваліфікованого електронного підпису. Для цього він має бути збереженим у Вашому телефоні;
? за допомогою GovID. Вхід здійснюється за допомогою обрання із запропонованого переліку банк, у якому Ви обслуговуєтесь. Після цього необхідно ввести номер банківської картки і Вам одразу надійде смс-повідомлення з шістьма цифрами, які потрібно ввести у поле на екрані;
? за допомогою реєстрації, але для цього потрібне особисте відвідування Пенсійного фонду, де видадуть логін і пароль;
? за допомогою електронного пенсійного посвідчення, якщо воно у Вас наявне.

Після входу Вам буде доступний весь перелік послуг додатку. В особистому кабінеті на головній сторінці будуть вказані ваші реквізити: ПІБ, дата народження, податковий номер і номер соціального страхування. У правій частині екрана буде вказано інформацію про статус застрахованої особи. У лівій буде меню, де можна переглянути свій страховий стаж, відомості про зарплату та іншу інформацію.

Детальною довідкою про застраховану особу є - «Форма ОК5». У ній відображаються дані, зокрема, страховий стаж, сплату страхових внесків, які враховуються при призначенні пенсії і лікарняних. Саме по цій довідці можна детально переглянути свій страховий стаж і заробітну плату. Знайти довідку можна в меню «Страховий стаж», натиснувши на вкладку «Відомості, що враховуються для визначення пенсії в розрізі підприємств».

Отримати безоплатну правову допомогу Ви можете, звернувшись:
• за телефонами: ☎️ (05361)77-479,
? (МТС) 095 253 66 14
• цілодобово, безкоштовно у межах України за телефоном: ☎️ 0 800 213 103
• за електронною адресою: [email protected]
Skype-зв'язок: lubny-bpd

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...