10:56, 4 травня 2020 р.

Подвійні стандарти Лубен

Подвійні стандарти Лубен

У четвер, 30 квітня, відбулося позачергове засідання Лубенської міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки, надзвичайних ситуацій та безпечної життєдіяльності населення.

Присутніми на нараді були санітарні служби міста, очільники медичних, комунальних установ, правоохоронні органи та інші запрошені. Розглядалося питання про відкриття продуктового ринку. Про умови, при яких ринки міста можуть отримати дозвіл на здійснення діяльності ознайомив начальник Лубенського міськрайонного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області Андрій Грищук.

Працівники та відвідувачі допускатимуться на територію ринку лише в масці чи респіраторі та за проходження температурного скринінгу. Обов’язково також на кожному вході на ринок мають бути антисептики, а контактні поверхні слід дезінфікувати кожні три години. Крім того, на ринку має бути не більше одного покупця на 10 кв. м. Що ж до продавців, то відстань між ними повинна становити не менше 3м, а між останніми та покупцями мають бути встановлені захисні екрани.

Також після робочого дня слід дезінфікувати всю територію ринку, а його адміністрація зобов’язана стежити, аби не було стихійної торгівлі. Відповідальність за роботу ринку несе його керівник.

При порушенні правил поводження на ринку в цей особливий період чекатимуть попередження, далі штрафи, аж до заборони діяльності ринку-порушника. Вимоги вступають у дію з 1 травня цього року і діятимуть до кінця карантину.

Центральний ринок запрацював і прийняв перших відвідувачів вже першого травня, всі вимоги було дотримано, і торгівля відбулася. Тут хочеться відразу зазначити кілька важливих аспектів з рішень і вимог комісії.

Наприклад, - норма 1: покупець на 10 квадратних метрів на ринку. То чому ж ця норма не витримується у супермаркетах, де люди постійно скупчуються і ніхто за цим не слідкує?

Щодо обов’язкової дезінфекції ринку після його закриття. То це потрібно робити не тільки під час карантинних заходів, а постійно.

Першого травня ринок запрацював, але гори сміття, які лежали не один день, до відкриття ринку, чомусь не прибрали. І торгівля проводилася прямо біля сміття, у якому певно ночували щурі. То як можна зрозуміти вимоги комісії, елементарні норми торгівлі та відповідальність посадових осіб?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...