• Головна
  • ГО ''Лубни Безмежність'' - права людей з інвалідністю
16:51, 5 травня 2020 р.

ГО ''Лубни Безмежність'' - права людей з інвалідністю

ГО ''Лубни Безмежність'' - права людей з інвалідністю , фото-1

5 травня - Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю. Які ж права має людина з інвалідністю в Україні? На це питання є проста відповідь — ті, самі, що і будь-яка людина.
Ось десяток основних:
1. Право на освіту
24 стаття Конвенції ООН про права людей з інвалідністю та 53 стаття Конституції України забезпечують особам з інвалідністю «нарівні з іншими доступ до інклюзивної, якісної та безплатної початкової й середньої освіти в місцях свого проживання», «доступ до загальної вищої освіти, професійного навчання, освіти для дорослих і навчання протягом усього життя без дискримінації та нарівні з іншим».
2. Право на безбар’єрний доступ
Стаття 9 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю визначає, що держава має вживати «належних заходів для забезпечення особам з інвалідністю доступу нарівні з іншими» до громадських об’єктів, транспорту, шкіл, екстрених служб та іншого. А також державні будівельні норми «Інклюзивність будівель і споруд» (2018) вимагають, щоб усі будівництва та реконструкції забезпечували вимоги доступності для маломобільних груп населення.
3. Право на абілітацію та реабілітацію (26 стаття Конвенції)
4. Право на участь у політичному житті. 29 стаття Конвенції гарантує «вільне волевиявлення осіб з інвалідністю як виборців».
5. Право на плацевлаштування. 27 стаття Конвенції визнає «право на працю нарівні з іншими, право на отримання можливості заробляти собі на життя працею, яку особа з інвалідністю вільно вибрала чи на яку вона вільно погодилась».
6. Право на недискримінацію.
7. Право на рівний правовий захист. 12 та 13 статті Конвенції забезпечують рівний «доступ до правосуддя та підготовку з навчання осіб, які залучені у цій сфері».
8. Право на свободу пересування (18 стаття Конвенції). Актуально під час ізоляції!
9. Право на медичне забезпечення. 25 стаття Конвенції забороняє «дискримінацію стосовно осіб з інвалідністю під час надання медичного страхування та страхування життя».
10. Право на участь у культурних та спортивних заняттях. 30 стаття Конвенції забезпечує «часть нарівні з іншими в культурному житті», доступ до творів культури, доступ до спортивних, рекреаційних і туристичних об'єктів.
Пам'ятаймо про те, що права людини = права людини з інвалідністю. І дуже хотілось би, щоб в Україні за ці права не доводилося боротись.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...