14:25, 6 травня 2020 р.

Бентежний травень

Бентежний травень

Назавжди закарбувалися у пам'яті події травня. Цей особливий місяць, визначний тим, що на першотравень у дитинстві відчувалася особлива атмосфера піднесеності.

Батьки готувалися до демонстрації, щоб пройтися у колоні заводчан вулицями міста. Одягали свій найкращий новенький одяг. І досі стоїть перед очима картина, коли батько вирізав квітучу абрикосову гілочку, щоб нав'язати на неї кілька різнобарвних кульок для мене. Всі йшли на святкову ходу, а по закінченні у нас на вулиці Кононівській лунали пісні. Сусіди збиралися гуртом, варили куліш і спілкувалися. Більшість кононівчан працювали тоді у три зміни на заводі ефективної кераміки. Процес був безперервний, так як у печах цілодобово випалювали цеглу.

70 -80-ті роки були періодом активного будівництва і за цеглою ще звечора лаштувалася черга автомобілів різних організацій. Сьогодні про колись ефективне виробництво нагадує тільки вціліла водонапірна вежа серед бур'янів.

Місяць травень був особливо бентежним у шкільні роки. Травень - останній місяць навчання у школі. Далі - екзамени і довгоочікувані літні канікули. Шкільні екзамени у травні - який це був неймовірний дисонанс! Кругом розпускалася смарагдова зелень, квітнули яблуні, у пахучому бузку вечорами віртуозно виспівували солов'ї. Хотілося свободи і пригод, але потрібно було вчити білети до екзаменів, у кожному білеті по три питання. Успіхи і провали, шпаргалки і хвилювання! Все закінчувалося, коли класний керівник вручала табелі успішності з напутніми словами гарно провести канікули та бути обережними на воді і дорогах. Ось що таке цей місяць травень!

Чимало років минуло від того травневого хвилюючого дитинства. Та щороку, смарагдовий травень не дає спокою, приємно хвилює душу і повертає у юність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...