• Головна
  • Сьогодні День народження лубенця, який віддав життя, захищаючи країну
15:18, 6 травня 2020 р.

Сьогодні День народження лубенця, який віддав життя, захищаючи країну

Сьогодні День народження лубенця, який віддав життя, захищаючи країну

В цей день, 6 травня 1978 року в селищі Піонерське (Тюменська область) народився Тюменцев Олександр. Мешкав у місті Лубни, Полтавської області.
Навчався в Лубенській загальноосвітній школі №1, яку закінчив 1995 року. Вступив на навчання до Одеського інституту сухопутних військ, після чого 3 роки служив командиром механізованого взводу у військовій частині міста Володимир-Волинський.
2002 року звільнився з військової служби, працював на підприємствах Лубен, у 2006—2008-х— на посаді начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Лубенської міської ради.
З 2008 року займався підприємницькою діяльністю.
З серпня 2014 до літа 2015 року служив за мобілізацією у складі 831-ї бригади тактичної авіації, брав участь в бойових діях.
У травні 2017-го підписав контракт. Був командиром гранатометного взводу роти вогневої підтримки 16-го окремого мотопіхотного батальйону «Полтава». Мав звання старшого лейтенанта.
23 листопада 2017 року загинув у ході восьмигодинного бойового зіткнення в районі Бахмутської траси — від численних поранень у голову.
Похований 28 листопада 2017 року в місті Лубни.
18 травня відбулося відкриття меморіальних дошок загиблим в зоні проведення АТО випускникам Лубенської ЗШ № 1, серед них і дошка Олександру.
Указом Президента України №42/2018 від 26 лютого 2018 року «за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкового виконання військового обов'язку» — нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.
На визнання вагомих особистих заслуг перед Полтавщиною та Україною, за зразкове виконання військового і громадянського обов’язку, мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, до Книги Пошани Полтавської обласної ради занесено ім’я Тюменцева Олександра Володимировича – старшого лейтенанта (посмертно);
Рішенням Полтавської обласної ради нагороджений відзнакою "За вірність народу України" І ступеня (посмертно).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...