• Головна
  • Засульська ОТГ вважає несправедливим рішення приєднати її до Лубен
12:58, 18 травня 2020 р.

Засульська ОТГ вважає несправедливим рішення приєднати її до Лубен

Засульська ОТГ вважає несправедливим рішення приєднати її до Лубен

Революційні мітинги, скандали, перекривання трас.

Саме такий алгоритм дій розпочинається на Полтавщині у зв’язку із затвердженням Кабінетом міністрів перспективних планів формування територій громад.

Ситуація дуже складна, адже більшість громад обурені несправедливим розподілом і тим, що громадської думки ніхто не запитав перед тим, як робити приєднання. Наприклад, Засульська об’єднана територіальна громада – одна з найбільших сільських ОТГ не лише в Полтавській області, а й в Україні. Створена у 2016 році вона охопила майже весь Лубенський район, об’єднавши 11 сільських рад, це 38 населених пунктів на площі 60 тисяч гектарів та понад 18 тисяч населення.

Після затвердження Кабміном 13 травня перспективного плану формування територій громад Полтавської області, такої ОТГ більше не буде на Полтавщині. Вона стане частиною ще неіснуючої Лубенської міської громади, яка, до речі, буде єдиною на території району.

Та в самій Засульській ОТГ вважають таке рішення несправедливим і не збираються здаватися.

– Зараз визначаємося, як бути в даній ситуації. Якщо і готувати судовий позов – то на рішення Кабінету Міністрів України з питання скасування затвердження плану Полтавської області в частині формування громад у Лубенському районі. Ми зараз працюємо над цим питанням, – коментує Сергій Бондаренко, голова Засульської ОТГ. Додамо, рішення Кабінету Міністрів ще не опубліковане.

– Будемо звертатися до всіх інстанцій, які можуть вплинути на вирішення цього питання. Звісно, ми розуміємо, що ліквідація Засульської ОТГ – це питання шите білими нитками і ведуть ці нитки до слуги народу по 148 виборчому округу Анастасії Ляшенко, яка переслідує якісь свої інтереси в цьому питанні, – переконаний Сергій Бондаренко.

У Засульській громаді також готують лист-звернення до уповноваженого президента з земельних питань Романа Лещенка, який заявив, що намічається дуже серйозний скандал з питання перспективних планів формування територій громад і вважає, що цей процес буде продовжено.

Якщо Засульську ОТГ після всіх звернень все-таки не залишать, Сергій Іванович не відкидає, що, можливо, буде балотуватися на посаду голови Лубенської об’єднаної територіальної громади.

А вже сьогодні, 18 травня, близько сотні жителів ще однієї громади, села Кирило-Ганнівка зібралися на трасі Гадяч-Полтава, неподалік повороту на Миргород (зупинка Бухалівка).

Люди вирішили перекрити дорогу на знак протесту - вони хочуть жити у складі Опішнянської ОТГ, натомість село, попри рішення жителів, приєднують до Зіньківської об'єднаної громади.

Отже, якщо Кабмін не дослухається до думки народу, то процес планування ОТГ буде занадто бурхливим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...