• Головна
  • Жителі багатоповерхівок у Лубнах вже зараз можуть облаштовувати індивідуальне опалення
17:01, 19 травня 2020 р.

Жителі багатоповерхівок у Лубнах вже зараз можуть облаштовувати індивідуальне опалення

Жителі багатоповерхівок у Лубнах вже зараз можуть облаштовувати індивідуальне опалення

Саме з цього питання сьогодні у міськвиконкомі відбулася нарада, на якій розглядалися звернення громадян щодо відключення від систем централізованого опалення та гарячого водопостачання. Як зазначив депутат обласної ради Руслан Ляшко:

« Жителі 11 багатоповерхівок Лубен вже зараз мають право відключити свою квартиру та облаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення або гарячого водопостачання). Із завершенням опалювального сезону інформую лубенців про можливість відмовитися від централізованого опалення і гарячого водопостачання, яка існує для мешканців будинків, що мають половину і більше квартир з індивідуальним опаленням. На сьогодні таким умовам відповідають: вул. Я.Мудрого, 31, вул. Гагаріна, 18-а вул., В.Бєлоруса, 25, вул. Героїв Чорнобиля, 12, вул. Індустріальна, 10-в, 2-й пров. вул. Л.Толстого, 6 вул. Чкалова, 15, вул. Авіаторська, 48, вул. Монастирська, 30, вул. Першотравнева, 4, проспект Володимирський, 29. Якщо ви проживаєте в одному з зазначених будинків і маєте бажання перейти на індивідуальне опалення самостійно, або цілим будинком – звертайтеся до моєї приймальні і ми обов’язково допоможемо».

Як відомо, 17 вересня 2019 року в Офіційному віснику України був опублікований та набув чинності наказ Мінрегіону №169 від 26.07.2019, яким затверджено новий Порядок відключення споживачів від систем централізованого опалення (ЦО) та постачання гарячої води (ПГВ).

Порядком передбачається відключення від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води не лише власників будинків, а й власників окремих квартир і нежитлових приміщень у випадках, передбачених Законом України «Про житлово-комунальні послуги».

Власники квартир та нежитлових приміщень багатоповерхівки мають право відключити свою квартиру чи нежитлове приміщення від ЦО та ПГВ та встановити систему індивідуального теплопостачання, якщо не менше 50% квартир та нежитлових приміщень цього будинку відключені від цих систем. Відключення має відбуватись у міжопалювальний період і не пізніше 1 жовтня.

Рішення щодо відключення приймається органом місцевого самоврядування за письмовою заявою власника (співвласника), а не постійно діючою комісією, яка віднині є лише консультативно-дорадчим органом. У Порядку визначено терміни засідання та оприлюднення результатів роботи цієї комісії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...