• Головна
  • Жителі Засульської ОТГ активно відстоюють свої права
15:48, 25 травня 2020 р.

Жителі Засульської ОТГ активно відстоюють свої права

Жителі Засульської ОТГ активно відстоюють свої права, фото-1

Як стало відомо, 13 травня Кабінетом міністрів був затверджений перспективний план створення ОТГ, зокрема ним найбільша в Україні Засульська об'єднана територіальна громада, яка створена на добровільних засадах у 2016 році і успішно діє, повинна бути приєднана до Лубен.

Напередодні місцевих виборів, без обговорення з людьми і їхньої згоди хтось вирішив зробити об'єднану територіальну громаду із центром у Лубнах. Жителі Засульської ОТГ зібралися 25 травня на мітинг, щоб висловити свою думку щодо такого планування.

Ініціативна група, серед якої були освітяни та активісти громади, офіційно запросили на збори керівників області та району. Але збори розпочалися біля Засульської сільської ради без них.

Голова ОТГ Сергій Бондаренко заявив, що намагається зробити все можливе у рамках своїх повноважень, щоб зберегти Засульську ОТГ. Тим більше, як він вважає, у цьому об'єднанні є пряме порушення законодавства про добровільне об'єднання і утворення ОТГ, адже зона доступності крайнього населеного пункту в громаді повинна бути у межах 25 кілометрів від центру, що не витримано.

Людей на мітинг зібралося багато, громадяни висловили думку щодо збору підписів про відкликання депутата по 148 виборчому округу Анастасії Ляшенко, яка жодного разу не спілкувалася із громадою, як сказав один із присутніх : '' Її в очі ніхто не бачив'' і як можна було приймати рішення про об'єднання громади без обговорення з людьми? Та, на жаль, законодавчо сьогодні відсутня процедура відкликання депутата. Це ще один доказ того, що законотворці депутати не хочуть чути думку народу.

Дуже змістовним був виступ педагога-організатора Засульського ліцею Лідії Вербецької, яка зазначила, що із перших днів добровільного об'єднання Засульської ОТГ педагогічні працівники відчули покращення та на сьогоднішній день вони мають добре організоване, конкурентноспроможне освітнє середовище. Наразі функціонує добре налагоджена система освіти, наповнюваність класів на рівні 15, добре зміцнена матеріальна база, розвинена гурткова робота з дітьми. При об'єднанні з Лубнами вся налагоджена робота буде порушена. Головна теза виступу педагога - а як же бути з демократією і елементарними конституційними правами громадян? Чому ні високі чиновники, ні депутати не хочуть дослухатися до думки простих українців?

Працівники культури підтримали педагогів і також висловили свою думку щодо спроможності і успіхів Засульської ОТГ, до них приєдналися і всі присутні, думка громади була однозначна: вони проти приєднання до Лубен. Як образно висловився присутній Володимир Іванов: "Лубни зараз стоять із великою ложкою в руках і чекають приєднання до Засульської ОТГ, щоб нічого не роблячи, просто сьорбати успіхи засульчан. Адже в Лубнах ніякої активної роботи в сторону розвитку громади не відбувається вже багато років."

Найгарячіші дебати розпочалися, коли зібрання перемістилося до траси, де по попередній домовленості було задумано перекриття руху. Але цього разу поки що обмежилися утворенням живого ланцюга вздовж траси, до якого приєдналося чимало людей із Войнихи та інших населених пунктів, які протестують проти об'єднання.

Невдовзі приїхав голова РДА Олександр Циганенко, якого відразу ж обступили люди. Він заявив, що доцільно було б об'єднатися навколо Лубен, так як Засульська об'єднана територіальна громада "не має статусу ОТГ (!?), бо неправильно об'єдналася". Обуренню людей не було меж від таких слів чиновника. Як може бути оголошена на державному рівні, перша, найбільша, і як показав час, успішна ОТГ бути поза законом?! Далі більше, - Олександр Циганенко заявив, що на зібранні присутні тільки педагоги і працівники ОТГ, а представники простих людей відсутні, а тому це звичайна маніпуляція. Хоча на мітингу були громадяни різних вікових категорій і професій, більше сотні громадян відстоювали свої права близько трьох годин під дощем і холодним вітром.

Голова Засульської ОТГ Сергій Бондаренко заперечив чиновнику Олександру Циганенко щодо неправомірності існування ОТГ і порадив йому перед тим, як їхати спілкуватися з людьми, добре вивчити законодавчу базу і відповідні офіційні документи. На зауваження колеги Олександр Циганенко відповів, що він просто не готувався до зустрічі з людьми. Але ж, представник президента і голова районної державної адміністрації, обіймаючи таку посаду, апріорі повинен бути завжди готовий до комунікації з громадянами!

Тож довелося почути представнику президента Олександру Циганенку, чиновнику, який зверхньо поставився до присутніх, стоголосе "Ганьба!" від людей.

Як будуть розвиватися події надалі, ми будемо пильно слідкувати, а зараз зрозуміло одне - громадяни Засульської ОТГ налаштовані рішуче боротися за свої людські права, за свою успішну громаду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...