Жителі Засульської ОТГ активно відстоюють свої права

Як стало відомо, 13 травня Кабінетом міністрів був затверджений перспективний план створення ОТГ, зокрема ним найбільша в Україні Засульська об'єднана територіальна громада, яка створена на добровільних засадах у 2016 році і успішно діє, повинна бути приєднана до Лубен.

Напередодні місцевих виборів, без обговорення з людьми і їхньої згоди хтось вирішив зробити об'єднану територіальну громаду із центром у Лубнах. Жителі Засульської ОТГ зібралися 25 травня на мітинг, щоб висловити свою думку щодо такого планування.

Ініціативна група, серед якої були освітяни та активісти громади, офіційно запросили на збори керівників області та району. Але збори розпочалися біля Засульської сільської ради без них.

Голова ОТГ Сергій Бондаренко заявив, що намагається зробити все можливе у рамках своїх повноважень, щоб зберегти Засульську ОТГ. Тим більше, як він вважає, у цьому об'єднанні є пряме порушення законодавства про добровільне об'єднання і утворення ОТГ, адже зона доступності крайнього населеного пункту в громаді повинна бути у межах 25 кілометрів від центру, що не витримано.

Людей на мітинг зібралося багато, громадяни висловили думку щодо збору підписів про відкликання депутата по 148 виборчому округу Анастасії Ляшенко, яка жодного разу не спілкувалася із громадою, як сказав один із присутніх : '' Її в очі ніхто не бачив'' і як можна було приймати рішення про об'єднання громади без обговорення з людьми? Та, на жаль, законодавчо сьогодні відсутня процедура відкликання депутата. Це ще один доказ того, що законотворці депутати не хочуть чути думку народу.

Дуже змістовним був виступ педагога-організатора Засульського ліцею Лідії Вербецької, яка зазначила, що із перших днів добровільного об'єднання Засульської ОТГ педагогічні працівники відчули покращення та на сьогоднішній день вони мають добре організоване, конкурентноспроможне освітнє середовище. Наразі функціонує добре налагоджена система освіти, наповнюваність класів на рівні 15, добре зміцнена матеріальна база, розвинена гурткова робота з дітьми. При об'єднанні з Лубнами вся налагоджена робота буде порушена. Головна теза виступу педагога - а як же бути з демократією і елементарними конституційними правами громадян? Чому ні високі чиновники, ні депутати не хочуть дослухатися до думки простих українців?

Працівники культури підтримали педагогів і також висловили свою думку щодо спроможності і успіхів Засульської ОТГ, до них приєдналися і всі присутні, думка громади була однозначна: вони проти приєднання до Лубен. Як образно висловився присутній Володимир Іванов: "Лубни зараз стоять із великою ложкою в руках і чекають приєднання до Засульської ОТГ, щоб нічого не роблячи, просто сьорбати успіхи засульчан. Адже в Лубнах ніякої активної роботи в сторону розвитку громади не відбувається вже багато років."

Найгарячіші дебати розпочалися, коли зібрання перемістилося до траси, де по попередній домовленості було задумано перекриття руху. Але цього разу поки що обмежилися утворенням живого ланцюга вздовж траси, до якого приєдналося чимало людей із Войнихи та інших населених пунктів, які протестують проти об'єднання.

Невдовзі приїхав голова РДА Олександр Циганенко, якого відразу ж обступили люди. Він заявив, що доцільно було б об'єднатися навколо Лубен, так як Засульська об'єднана територіальна громада "не має статусу ОТГ (!?), бо неправильно об'єдналася". Обуренню людей не було меж від таких слів чиновника. Як може бути оголошена на державному рівні, перша, найбільша, і як показав час, успішна ОТГ бути поза законом?! Далі більше, - Олександр Циганенко заявив, що на зібранні присутні тільки педагоги і працівники ОТГ, а представники простих людей відсутні, а тому це звичайна маніпуляція. Хоча на мітингу були громадяни різних вікових категорій і професій, більше сотні громадян відстоювали свої права близько трьох годин під дощем і холодним вітром.

Голова Засульської ОТГ Сергій Бондаренко заперечив чиновнику Олександру Циганенко щодо неправомірності існування ОТГ і порадив йому перед тим, як їхати спілкуватися з людьми, добре вивчити законодавчу базу і відповідні офіційні документи. На зауваження колеги Олександр Циганенко відповів, що він просто не готувався до зустрічі з людьми. Але ж, представник президента і голова районної державної адміністрації, обіймаючи таку посаду, апріорі повинен бути завжди готовий до комунікації з громадянами!

Тож довелося почути представнику президента Олександру Циганенку, чиновнику, який зверхньо поставився до присутніх, стоголосе "Ганьба!" від людей.

Як будуть розвиватися події надалі, ми будемо пильно слідкувати, а зараз зрозуміло одне - громадяни Засульської ОТГ налаштовані рішуче боротися за свої людські права, за свою успішну громаду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Так у Лубнах називається мікрорайон, де колись дислокувалася знаменита Чапаєвська дивізія. Вже давно розформована військова частина, але люди залишилися жити. Мікрорайон гарний, густонаселений, і здавалося б, повинен бути тут порядок. Та щось пішло не так. Біля пятиповерхівок вулиці Гвардійської на дитячому майданчику жодного разу за літо не скошували траву, вже кілька тижнів сміттєва урна стоїть переповнена сміттям і ніхто наче й не збирається навести лад...
Різне
Ідучи будь-яким містом, ви завжди звертали увагу, як цвітуть з початку літа та до пізньої осені багряні, жовті й вогняні чорнобривці. Ці квіти отримали назву «золото Діви Марії», вони були зображені навколо лику Діви Марії та символізували монети із золота. Існувала легенда, що коли втікали Марія та Йосип до Єгипту, їх переслідували злодії. Вони спіймавши їх, забрали гаманець, а в ньому замість золотих монет були квіти чорнобривців. Ці квіти застосовують у...
Політика
Напередодні місцевих виборів, що пройдуть в Україні 25 жовтня 2020 року, влада повністю змінила виборче законодавство. Нова виборча система настільки складна, що навіть експерти не можуть у ній розібратись. Якби робили все правильно, то виборча кампанія мала б початися за півроку – з широкомасштабної роз’яснювальної роботи. Однак її не було і немає. Така ситуація зручна для великих партій, які вже сидять у Верховній Раді. На тлі плутанини й незнання вони п...
Екологія
Саме так можна назвати те, що відбувається майже щодня – палають торфовища, ядуча пелена диму накриває села і відчувається в Лубнах. У селі Висачки люди особливо потерпають від диму, вранці, 24 вересня, горіння торфу було наскільки інтенсивне, що видимість в селі була у межах двадцяти метрів. Жити у такому смороді дуже шкідливо для здоров"я, але навіть якщо комусь стане зле, то лікаря у селі немає, а швидка допомога із Лубен буде їхати дуже довго. Дорога д...
Новини компаній
29 вересня 2020р о 11.00 відбудеться онлайн-зустріч протягом якої ми покажемо на лінії часу, крок за кроком, як впевнено і планово виходити на ринок ЄС: перевірка бізнес-ідеї та роздуми про релокацію менеджерів фірми; аналіз ринку, підготовка комерційних пропозицій; як не упустити можливість отримання грантового фінансування ще до реєстрації фірми; проведення зустрічей з партнерами та першими замовниками; становлення на ринку Польщі, легалізація перебуванн...
Суспільство
КП «Лубни-водоканал» просить абонентів терміново сплатити за послуги з водопостачання та водовідведення та оплатити борги за попередній період ( в разі наявності таких). В період карантину стрімко знизились надходження оплат за послуги від абонентів КП «Лубни-водоканал», тому підприємство не має коштів в повному обсязі розрахуватися за електроенергію. Наразі КП «Лубни-водоканал» попереджено про відключення об’єктів водопостачання від електроживлення і, як...
Освіта
Лубенська спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів N6 отримала чергову перемогу. Цей заклад на 4-му місці в обласному рейтингу результатів ЗНО серед 303 навчальних закладів Полтавщини! Це визначна перемога всього педагогічного колективу. Вітаємо!
Екологія
Дніпро обміліє вдвічі. Такі прогнози дають фахівці Інституту водних проблем і меліорації НААН. 5 років в країні фіксують маловоддя й посухи. У 2020 році річки обміліли настільки, що питання рекордного мілководдя вже двічі виносили на засідання РНБО. Адже це стало загрожувати національній безпеці. Україна має один з найнижчих в Європі показників забезпеченості водою. Якщо щорічний доступ до водних ресурсів становить менше за 1,7 тис. куб. м на людину, то це...
Культура
На правому березі річки Сліпорід розташоване мальовниче козацьке село Ісківці. Саме тут, у центрі, біля ошатного діючого будинку культури вже четверте століття росте дуб-велетень, який є пам’яткою природи. Чимало історичних подій довелося побачити йому, а його велетенська крона, наче голова мудрого старця, пам’ятає всі легенди Ісковець. За легендами та переказами його засновником був запорожець Юсько (Йосип), якому вдалося вирватися з тяжкої турецької нево...