13:15, 26 травня 2020 р.

Земельні питання на Лубенщині

Земельні питання на Лубенщині

 Конфлікт, який виник нещодавно у Хорошках, коли агрофірма незаконно почала розорювати пастівники селян, вирішується у законному порядку. Завдяки сільській громаді, яка дружно повстала проти неправомірних дій і залучила до вирішення проблеми засоби масової інформації та правоохоронців, розорювання припинено.

Нині триває перевірка за фактом розорювання земель громадських пасовищ на території Хорошківської сільради Лубенського району. Цим питанням займаються правоохоронні органи. До роботи залучена земельна інспекція. Її представники виїжджали на місце й підтвердили, що порушення дійсно є. На ці землі ще не затверджено технічну документацію, не встановлено право власності на ці земельні ділянки, а вони вже обробляються.

Виникає й екологічне питання. Якщо буде встановлено, що ці землі протягом весняних розливів затоплюються водою, зрозуміло, вони не можуть бути передані, як орні, адже є загроза, що добрива, які туди вносяться, можуть потрапити до водойм. Ці земельні ділянки громада, по факту, використовувала для пасовищ, але документація на них належним чином не оформлена. Їм юридично не надано статусу громадського пасовища чи сіножатей. Такої ситуації не виникло б, якби сільська рада вчасно зареєструвала їх, як громадські пасовища.

18 березня Хорошківська сільська рада на сесії прийняла рішення звернутися до Держгеокадастру за дозволом на розробку такої документації, але відтоді минуло два місяці й відповідні документи ще досі не направили.

Фахівці Держгеокадастру запропонували оформити інші проінвентаризовані земельні ділянки, що біля Хорошків, щоб місцеві жителі могли ними користуватися, як громадськими пасовищами. Представники сільської ради пообіцяли оперативно інформувати, як відбуватиметься ця робота.

Органам місцевого самоврядування потрібно поставитися відповідально до земельних питань. Допрацювати і оформити відповідну земельну документацію, щоб землі використовувалися на законних підставах, сплачувалися податки й місцеві громади від цього отримували користь, а не конфлікти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...