Лубенські депутати: спочатку створюємо проблеми, а потім їх вирішуємо

 Як відомо, на березневій 51-й позачерговій сесії Лубенської міської ради більшістю голосів депутати прийняли рішення на час карантину припинити фінансові відшкодування перевізникам за перевезення пільгових категорій населення.

Фактично, цим рішенням вони відмінили пільговий проїзд, змушуючи пільговиків платити, адже перевізники собі у збиток працювати не будуть. Як вважає депутат міської ради Юрій Борисович Денисенко, приймаючи таке рішення, депутати перевищили свої повноваження і порушили закон. Адже законотворча прерогатива належить депутатам Верховної ради України і вносити зміни до вже діючих законів мають право тільки вони.

Місцеві ж депутати повинні дотримуватися законів та у межах своїх повноважень розширювати їх можливості на місцевому рівні. Як наприклад, пропозиція Юрія Борисовича, зробити безкоштовним проїзд для учнів загальноосвітніх шкіл міста, яка на жаль, не знайшла підтримки депутатського корпусу.

"Ми не мали права своїм рішенням зупиняти дію закону, який передбачає пільговий проїзд певним категоріям громадян", - говорить він. Саме на скасування незаконного рішення 51-ї сесії Лубенської міської ради подав позов до суду пільговик, інвалід війни на сході, Олександр Миколайович Петкевич. Олександр учасник бойових дій, служив у 95-й аеромобільній Житомирській бригаді, пройшов бойовий шлях, де були Ясинувата, Дебальцево, Донецький аеропорт та інші.

На жаль, у мирному житті йому не вперше довелося зіткнутися із несправедливістю. Ще у 2016 році, коли звільнився у запас, відразу після лікування у госпіталі він приїхав із Житомира додому, до Лубен. Вже тоді зайшовши до маршрутки на залізничному вокзалі, він показав водієві посвідчення учасника бойових дій і почув, що після дев'ятнадцятої години пільговиків у Лубнах не перевозять.

Водій не рухався і вимагав у Олександра оплати за проїзд. І пасажири почали навперебій пропонувати оплатити проїзд Олександрові. Тоді від пережитого шоку Олександр навіть не відразу зорієнтувався, він сам був спроможний оплатити свій проїзд.

Але ж, посвідчення учасника бойових дій, за законом, який діє на всій території України, давало йому право на безкоштовний проїзд.

Наприклад, у Житомирі, де багато військових, за словами Олександра, одночасно у міському транспорті по посвідченнях можуть їхати кілька чоловік і це не обговорюється.

То чому ж закон не діє на території Лубен? От і зараз скористатися правом пільгового проїзду під час карантину неможливо. Тож, звернувшись до суду, лубенець Олександр Петкевич надіється, що законність буде встановлено.

А тим часом, дізнавшись про судовий позов, щоб виправити ситуацію, 28 травня відбулася позачергова 54-та сесія міської ради. На сесію із 34-х депутатів прийшло тільки дев'ятнадцять. Пропозиція секретаря міської ради Олександра Карпця, який головував на сесії, повернути пільги лише інвалідам, чорнобильцям та учасникам бойових дій, підтримки у депутатів не знайшла. Не вистачило голосів і на пропозицію депутатів Юрія Денисенка та Катерини Скуратовської, які відстоювали право повернути пільги всім категоріям пільговиків, із пенсіонерами включно.

Тож, як зібралися з потугами, так і розійшлися ні з чим. Сумно і боляче спостерігати за такими хаотичними, непродуманими рішеннями наших депутатів. Своїми діями вони вносять розбрат і протистояння між різними категоріями пільговиків. Хто б вони не були по пільговому статусу, це перш за все,- люди.

Люди, які мають рівні права і обмежувати одних на користь інших, - то неприпустимо, ганебно. І депутати, народні обранці, ні в якому разі не повинні маніпулювати довірою людей.

Але ж, до слова сказати, більшість депутатів Лубенської міської ради - люди залежні, бо очолюють комунальні підприємства і просто бояться втратити свої преференції, тому і голосують на догоду владі. Прикро.

Та нехай це буде ще одним показовим уроком виборцям на майбутні місцеві вибори. Дивіться уважно, аналізуйте, робіть висновки та обирайте достойних.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Новини компаній
Вже зовсім скоро, 4 жовтня, всі педагоги країни святкуватимуть своє професійне свято - День Вчителя. Важливо вибрати корисний подарунок, який буде приносити користь і робити життя хоча б трохи комфортніше та яскравіше. Одні з кращих і оригінальних варіантів на сьогоднішній день - розумний парасольку і дерев'яні годинник. Вони корисні, зручні і функціональні. Цими подарунками вчитель буде користуватися досить часто, згадуючи турботливого учня і будучи йому...
Пригоди
20 вересня 2020 року з водойми у с. Новаки Лубенського району місцеві мешканці дістали тіло жінки, особа якої встановлюється. Тіло направлено до Лубенського відділення обласного БСМЕ для встановлення причини смерті.
Спорт
Молодь є важливою складовою сучасного українського суспільства, носієм інтелектуального потенціалу, визначальним фактором соціально-економічного прогресу. Від здатності молоді бути активною творчою силою значною мірою залежить процес державотворення. Соціальне становище молоді, як однієї з найбільш уразливих категорій населення, що характеризується наявністю амбіцій, завищених очікувань, пошуком власного шляху і прагненням до самореалізації, є показником у...
Культура
Лубенці цими вихідними відзначали День міста, нам виповнилося аж 1032 роки! І хоча коронавірус не дозволив розгулятися на повну, бо частину запланованих масових заходів було скасовано, та забавок вистачало. Лубенці вшановували пам'ять полеглих героїв, відкривали мистецькі виставки, танцювали та співали, розважали дітей і провели справжні богатирські ігри! Тож, кожен зміг обрати собі цікаву локацію, або ж просто прогулятися парком та поспілкуватися з друзям...
Суспільство
Повідомлення із засідання комісії ТЕБ та НС, яке відбулося 17 вересня у міськвиконкомі: «За словами медиків, присутніх на засіданні комісії, ситуація із захворюванням на COVID-19 носить загрозливий характер. Кількість тих, хто має вже підтверджений діагноз та тих, хто має підозру на захворювання невпинно ростє. Вже зараз, станом на 17 вересня, в інфекційному відділенні перебуває 31 особа, ще 19 лікуються амбулаторно. Є хворі з досить складним перебігом хво...
Суспільство
Лист Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адмістрації № 02.2-18/8042 від 15.09.2020р. З метою забезпечення своєчасного нарахування та виплати житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг з початку опалювального періоду органами соціального захисту населення області наразі проводиться підготовча робота. Просимо звернути увагу на слідуючі питання. Для одержувачів пільг на оплату житлово-комунальних посл...
Суспільство
Сучасні сервіси, що запроваджуються органами державної влади, кожного дня приваблюють все більше користувачів, котрі швидко переконуються у їх перевагах. Особливо позитивні відгуки залишають громадяни, які відчули радість батьківства. «Свідоцтво про народження дитини зараз можна отримати у закладі охорони здоров’я. Кількість батьків, що вже вподобали дану послугу постійно зростає. Так, з початку року на Полтавщині у пологовому будинку перший документ отрим...
Культура
Далекого 988 року за указом київського князя Володимира Святославовича були засновані Лубни, як одна з фортець посульської оборонної лінії для захисту південних кордонів Київської Русі від нападів степових завойовників. З тих пір віки промчалися над сивочолими Лубнами, які наповнювалися славою своїх видатних синів і доньок. Тут Северин Наливайко боровся за волю народу, діяв Лубенський козачий полк на чолі з полковником Зеленським, Раїна Вишневецька у 1619...
Суспільство
Останнім часом всі помітили, наскільки збільшився автомобільний трафік у Лубнах. Особливо вранці, коли виникають навіть автокорки на вулицях міста. Це одна проблема. А інша та, що по місту безперешкодно рухаються транзитні великовагові фури, розбиваючи і без того пошкоджене покриття місцевих магістралей. Торохтять величезними причепами по наших ямах такі авто і все ніби так і потрібно. Нікому із чиновників не спадає чомусь на думку, припинити такий стан ре...